29-02-2024 18:21

VERA, yenilenen yüzüyle karşınızda

2017-10-14    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-10-14
.stripslashes($urun->baslik).

Röportaj: EYLEM SELVİ ARI . Fotoğraflar: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN 

En güzel kıyafetimiz, cildimizdir.

Ancak cildimiz sağlıklıysa, kilomuz yerindeyse ve sağlıklı bir bedene sahipsek, kendimizi güzel hissederiz. Güzel bir cilde ve fit bir görünüme sahip olmanın yolu da bakımlı olmaktan geçiyor. Siz de istenmeyen tüylerinizden, bölgesel kilolarınızdan, cilt lekelerinizden, cilt sorunlarınızdan ve özellikle kadınların büyük sorunu selülitlerden kurtulmak istiyorsanız;

Daha genç ve alımlı bir yüze sahip olmak için can atıyorsanız; Her gün makyaj yapmaktansa kalıcı makyajla bu dertten kurtulmayı arzuluyorsanız, kendinizi güvenli ellere teslim etmenizin zamanı gelmiş demektir.

Evet, eskiden küçük-büyük estetik operasyonlar, cilt bakımları, bölgesel incelme işlemleri pek çoğumuz için ulaşılmazdı. Ancak şimdilerde güvenilir poliklinikler ve alanında uzman kişiler sayesinde bu tür hizmetlere daha kolay ulaşıyoruz.

Özel Vera Poliklinik, istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyenler için son teknolojik cihazları İzmit’e getirtti.

 

İlimizde de güven ve kaliteyi kendisine ilke edinmiş, verdiği hizmetlerle en çok tercih edilen estetik ve güzellik merkezi olmayı başarmış, Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Özel Vera Poliklinik, cildini ve bedenini önemseyenleri bekliyor.

2003 yılında güzellik merkezi olarak sektörde kendine yer açan Özel Vera, 2005 yılında Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir poliklinik olunca hizmet verdiği dalları da arttı. O tarihten bugüne kadar güvene dayalı bir anlayışla yoluna devam eden Özel Vera Poliklinik’in sahibi Nazan Yağız Erenoğlu ile polikliniğin hizmetlerini konuştuk. Aynı zamanda hemşire olan Nazan Hanım, bakanlık bünyesinde faaliyet gösterdikleri için güvenilir bir merkez olduklarının altını çizdi.

Dolgu, botoks, PRP başta olmak üzere lazer epilasyon ve bölgesel inceleme konularında merdiven altı merkezlerin tehlike saçtığını vurgulayan Nazan Hanım, “İnsanlarımız merdiven altı merkezlerden uzak dursun’’ dedi.

14 yıllık bir kurum olan Özle Vera Poliklinik, yenilenen yüzü ve yeni adresinde hizmet kalitesini daha da artırdı.

Özel Vera Poliklinik’in sahibi Nazan Yağız Erenoğlu

 

İlimizin en çok tercih edilen estetik ve güzellik merkezi Özel Vera’da; dolgu, botox, ışıltı botoksu, kalıcı makyaj, lazer epilasyon, dövme sildirme, çatlak tedavisi, leke-kırışıklık tedavisi, medikal cilt bakımı, cilt tedavisi, göz çevresi tedavisi, lazerle tüy sarartma, bölgesel incelme ve selülit tedavisi, göğüs toparlama tedavisi, soğuk lipoliz, somon DNA, medikal masaj, Slimwell ile sağlıklı yaşam hizmetleri veriliyor.

Nazan Hanım, Özel Vera’nın verdiği hizmetleri Kocaeli Life’a anlattı.

Nazan Hanım sizi tanıyabilir miyiz?

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde yüksek hemşirelik bölümünü bitirdim. Bir müddet hemşirelik yaptım, anne olunca mesleğime ara verdim. Daha sonra özellikle kendi cilt sorunlarımla ilgilenirken estetik-güzellik sektörünün ne kadar önemli olduğunu fark ettim ve Özel Vera Poliklinik’i açtım. Polikliniğimizin hemşiresi olarak görev yapıyorum. Ayrıca kurumumuzdaki tüm eğitimleri ben veriyorum. Alanında donanımlı, eğitimli, sertifikalı kişilerle çalışıyoruz.

Özel Vera Poliklinik’in kuruluşundan bugüne geldiği noktayı anlatır mısınız?

2003 yılında güzellik merkezi olarak yola çıktık. Verdiğimiz hizmetlerin çeşitliliği artınca 2005 yılında poliklinik unvanını aldık. Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir klinik olarak yolumuza devam ediyoruz. Doktor ve hemşiresi olan bir kurumuz.

Lazer epilasyon başta olmak üzere botoks, dolgu, PRP, mezoterapi, kalıcı makyaj gibi işlemleri yapmaya yetkili bir kurumuz. Yine yürürlüğe giren bir yasayla yakında saç ekimi de yapmaya başlayacağız. İlk hizmet yerimiz İzmit İnönü Caddesi’nde bir apartman dairesindeydi. Ancak müşterilerimizin talebi üzerine yer değişikliği yaptık.

Yenişehir Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:159 (Yahya Kaptan girişinde) 2 katlı modern binamıza geçtik. 300 metrekarelik alanda hizmet veriyoruz. Kurumumuza ait bir araç otoparkımız da mevcut.

Merkezimizde bir doktor, bir diyetisyen, bir hemşire, bir masör, 6 estetisyenimizle hizmet veriyoruz.

İŞTE UYGULAMALAR

Yeni yerinizde yenilenen yüzünüzle ne gibi uygulamalar yapıyorsunuz?

Hizmetlerimizden kısa kısa bahsedeyim;

Dolgu: Yaşın ilerlemesiyle birlikte yüzde meydana gelen kırışıklık ve sarkmalar ile mimiklerden kaynaklı yaşlanma belirtilerini toparlar. Gözaltı, nazolabial çizgiler, burun eğriliklerini düzeltme vs. gibi birçok bölgede kullanılır. Önemli olan dolgunun kalitesi ve uygulayan hekimin sizi doğru yönlendirmesidir.

Botoks: Clostridium botulinum adı verilen bir bakteriden elde edilen proteindir. Mimik çizgilerinden oluşan kırışıklıklara, kol altı-avuç içi-ayak altı terlemelerine, migren ağrılarına kadar uygulanan çok güzel bir tedavi yöntemidir.

Prp: Kişinin kanından elde edilir. Trombosit, pıhtı hücresi yönünden zenginleştirilmiş kök hücre tedavisidir. Yüz bölgesi ve yıpranmış saç diplerine uygulanır.

Kalıcı makyaj: Günlük rutin makyaja vakit ayıramayanlar için ideal bir uygulamadır. Göz, kaş ve dudaklarda uygulanır.

Kirpik liftingi: Zayıf kirpiklerinize doping yapan, daha hacimli görünmesini sağlayan keratin ve vitamin bakımıdır.

Lazer epilasyon: İstenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer cihazlarıyla uygulanan bir tedavi şeklidir. Konforlu ve kalıcı bir uygulamadır. En ince ve en açık tüylerde bile çok etkilidir. Lazer epilasyonda kullanılan cihazın önemi büyüktür. Özel Vera Poliklinik olarak cihazlara çok ciddi bir yatırım yaptık. Amerikan menşeli cihaz Cynosure Alexandrite, Soprano İce, Alman markası Diode Lazer ve Q-Switch ND YAG Lazer cihazlarını kullanıyoruz. Bu konuda çok iddialıyım; merkezimizde sonuç alamayan kişi dünyanın neresine giderse gitsin sonuç alamaz. Çünkü son teknoloji cihazlar ve yöntemleri kullanıyoruz.

Spectra lazer: Spectra Q-switch lazer başlığı dövme silme konusunda en başarılı lazer tipidir. Uygun dalga lazer ışığı kullanıldığında dövmede kullanılan boya parçalanır. Çok küçük parçalara ayrılan boya, hücreler tarafından taşınarak seanslar halinde vücuttan atılır. Ayrıca ciltteki leke ve geniş gözeneklere yönelik de bu lazer kullanılır. Basit güneş lekeleri, kalıcı lekeler, malesma hastalığı, geniş gözeneklerin azaltılması ve aktif akne tedavisini bu lazer cihazıyla yapıyoruz.

Medikal cilt bakımı: Cildin problemine yönelik olarak profesyonel ürünler seçilerek cildin temizlenmesi sağlanır. Uyguladığımız yöntemler; klasik cilt bakımı, aqua peeling ve oksijen terapidir.

Karbon peeling: Spectra Lazer ile uygulanan karbon peeling, her mevsimde ve koyu ciltlerde yapılabilecek kadar emniyetli, hızlı sonuç veren bir yöntemdir. Tedavi sonrası cilt daha pürüzsüz ve parlak görünür.

Kimyasal peeling: Cildi canlandırmak amacıyla uygulanan kimyasal maddelerle cildin hasarlı üst kısmının ‘soyulması’ işlemidir. Uygulama sonrası cilde daha parlak, genç ve temiz bir görünüm kazandırılır.

Pumpkin organik peeling: Türkiye’de ilk kez yapılan bu uygulama cildi derinlemesine nemlendirir. Kuruluk, yaşlanma ve akne problemlerine organik bir çözüm sunar. Balkabağı tedavisi de denir.

Dermaroller: Dermaroller, cilde mikro kanallar açan, dönen bir silindir üzerinde bulunan minik iğneciklerden oluşan bir mekanizmadır. Cildi uyarmak için kullanılır. Yaşlanan, lekelenen, çatlayan, kırışan, fonksiyonları yavaşlamış derinin kendi kendini onarmasını tetiklemek için kullanılır. Yüz, eller, dekolte, selülit ve çatlaklarda kullanılır.

BÖLGESEL İNCELME

Bir de bölgesel incelme ve selülit tedavisi için kullandığınız yöntemleri öğrenelim…

Elbette;

LPG: Lokal yağın incelmesi, selülitin şekillenmesi, portakal kabuğu görüntüsünün pürüzsüzleşmesi, sarkmış cildin sıkılaşması için kişiye özel kıyafetlerle 10 seans lenf drenajla birlikte yapılan işlemdir. Ayrıca LPG ile göğüs toparlama, ameliyat sonrası bakım işlemleri de yapılır.

Vücut radyofrekans: Yağların erimesi, kollajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesiyle vücutta incelme, zayıflama, selülitlerin yok olması, toparlanma, sarkıkların giderilmesi, kırışıklıkların yok olması için yapılır.

AYDA 2 BEDEN İNCELİYORSUNUZ

Bölgesel incelmede de devrim gibi bir yeniliğiniz söz konusu. Slimwell tedavisiyle ayda iki beden incelmeyi garanti ediyorsunuz. Uygulamadan bahseder misiniz?

Slimwell yenilikçi ve ileri teknolojiyle incelme-zayıflama sağlıyor. İki yöntemi var. Hydroshape; suyun içerisine yerleştirilen bisikletle zayıflama yöntemidir. Avrupa ve Amerika’da incelme, kilo kaybetme, selüliti yok etme, vücuttaki fazla suyu atma, kas gelişimi ve kuvvetlenmesi, kardiovasküler dirençte artış, lenf drenajı ile kendini kanıtlamış bir makinedir. Hydroshape ile bir seans boyunca suyun içinde bisiklete bindiğinizde 16 jakuzi jeti bedeninize masaj yapar, ozonterapi, aromaterapi ve kromoterapi özellikleri sizi rahatlatır. Rollshape; kan dolaşımını hızlandırarak üstün rahatlama, ağrıları dindirme ve selülit giderici etkiler sunan ileri teknoloji bir masaj cihazıdır.

Özel Vera olarak bölgesel zayıflamada cihaz yelpazemiz çok geniş. Diyetisyenimiz eşliğinde çalışma yapıyoruz. Sağlığa zarar veren hiçbir cihazı merkezimize sokmuyoruz. Ben, bana yapılmasını istemediğim bir şeyi başkasının sağlığını kaybetmesi pahasına yapmam. Kendim kullanmadığım cihazları da kuruma almıyorum. Mesela bir kavitasyon furyası çıktı. Gelen herkes ‘‘Güzel sonuç veriyor’’ diyor ancak karaciğeri ne hale soktuğunu vatandaş bilmiyor, ben biliyorum. Vatandaşlarımıza önerim; araştırmadan sağlıklarını tehlikeye atmasınlar. Her cihaza girmesinler, her ürünü ciltlerine sürmesinler. Bizim gibi kliniklerden, dermatologlardan destek alsınlar.

 

DONDURARAK ZAYIFLATIYOR

Soğuk lipoliz uygulamanız da mevcut…

Evet. Soğuk lipoliz, dondurarak zayıflamayı hedefler. Deri altında bulunan yağ dokuları cryo lipoliz seanslarında belli bir dereceye kadar donarak kristalleşir. Kristalleşen yağlar metabolik hareketlerle vücuttan daha kolay atılır. Spora ve diyete direnç gösteren yağ dokuları soğuk lipoliz ile direncini kaybeder. Tek seansta 12 cm incelme sağlanır.

Peki, merdiven altı yerlerde yapılan uygulamalar için ne diyeceksiniz?

Bu durum ne yazık ki biz polikliniklerin kanayan yarası. Poliklinikler olarak bir dernek kurduk ve merdiven altı yerlerle ilgili dava açtık. İnsanlarımız ucuz diye merdiven altı yerlere gidiyor ancak mağdur oluyor.

Bizler, insanlarımız sağlıklı cihazlarla tedavi görsün diye düşük kâr marjlarıyla çalışıyoruz. Özel Vera Poliklinik olarak dünyanın en gelişmiş cihazlarını kullanıyoruz. Kaliteli, ödüllü ve sağlığa zarar vermeyen cihazlara ciddi bir yatırımımız var.

Bir güzellik sırrı vermenizi istesek…

Yaşımız ilerledikçe cildimiz kırışıyor ve sarkıyor. Kilomuz, selülitimiz artıyor. Benim en büyük sırrım; bu belirtiler başkaları tarafından fark edilecek düzeye gelmeden önlem almak oldu. Çok deforme olmuş bir cildi toparlamak hem ciddi bir maliyet gerektirir, hem de istediğiniz etkiyi görmeniz mümkün olmaz. Bu nedenle ne kadar erken önlem alırsanız o kadar faydasını görürsünüz.

Peki, cilt bakımı için bir yaş sınırı var mı?

Cilt bakımı için ergenlik dönemine girmiş olmak yeterli. Eğer sorunlu bir cildiniz varsa ergenlikten itibaren bakım yapmaya başlamalısınız. Genç yaşlarda doğru hizmetler alarak daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Aksi halde hırpalanmış bir cildi toparlamak çok daha zordur. Çantanıza ayakkabınıza, takınıza, makyaj malzemelerinize tonlarca para veriyorsunuz ancak cildiniz sağlıklı olmadığı sürece, kilonuz yerinde olmadığı sürece sorunları sadece kamufle edebilirsiniz. Sağlıklı bir cilde ve fit bir bedene sahip olmak her şeyden önemli. En değerli kıyafetiniz, cildiniz.

ERKEKLER DE KENDİLERİNE BAKIYOR

Erkeklere de lazer epilasyon, botoks, dolgu, mezoterapi, cilt bakımı, bölgesel inceleme ve daha pek çok uygulama yapıyorsunuz değil mi?

Evet, artık estetik ve güzellik operasyonlarında cinsiyet ayrımı yok. Erkekler de lazer epilasyon yaptırıyor, bölgesel incelmeye giriyor, cilt bakımlarını yaptırıyor.

Soğuk Lipoliz erkeklerin de bölgesel yağlarından kurtulmak için sıkça başvurduğu bir yöntem.

 

Özel Vera Poliklinik neden tercih edilmeli?

Biz güvene dayalı bir kliniğiz. İnsanlar Vera’ya geldiğinde doğru hizmet alacağını mutlaka bilir.

Son olarak ay içerisindeki kampanyalarınızdan bahseder misiniz?

Lazer epilasyonda kampanyamız var. Kasım ayına kadar kol altı-genital bölge ve tüm bacak 780 TL. Ayrıca cilt bakımlarında paket uygulaması alınırsa ciddi indirimlerimiz oluyor. Örneğin; medikal cilt bakımı tek seans 150 TL, paket 100 TL. Aqua Peeling tek seans 200 TL, paket seansı 150 TL. Oksijen Terapi tek seans 150 TL, paket 100 TL. Karbon Peeling tek seans 250 TL, paket 150 TL. Pumking Peeling tek seans 250 TL, paket seans 150 TL. Vitamin C Peeling tek seans 300 TL, paket 200 TL. Kimyasal Peeling tek seans 150 TL, paket 100 TL. Snowcell tek seans 150 TL, paket seans ise 100 TL.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Yenişehir Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:159 (Yahya Kaptan girişinde) İzmit/Kocaeli
Telefon: 0554 496 94 33- 0262 323 86 58
Web: www.veralezer.com
e-mail: bilgi@veralazer.com
Instagram: @veralazer
Facebook: www.facebook.com/ozelvera.poliklinigi

 

 

NASIL ARANDI: #vera poliklinik # sağlık # güzellik # bakım

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.