26-02-2024 10:05

Toyota Hibrit’le dönüşüm çağı başladı

2019-04-04    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-04-04
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: TAHA AHMET ÖZEL

Toyota, ülkemizde hızla yaygınlaşmaya başlayan sessiz, tasarruflu, konforlu ve çevreci hibrit teknolojisiyle ilgili son verileri kamuoyuyla paylaşmak amacıyla başlattığı ‘Türkiye’de Hibrit Çağı Başlıyor’ etkinliklerine Kocaeli ile devam etti. Toyota Plaza Kocaeli Kaya’da gerçekleşen toplantıya Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Pazarlama Direktörü Barış Erdim ve Kocaeli Toyota Plaza Kaya Yönetim Kurulu Başkanı Atalay Kaya ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kaya katıldı.

HİBRİT ÇAĞI

‘Hibrit Dönüşüm Çağı’ temasıyla düzenlenen etkinlikte, tüm dünyada dizellerle ilgili önlemlerin alınmaya başlamasının ardından hibrit otomobillerin sağladığı büyük avantajlara dikkat çekildi. Son olarak Sakarya’da üretilen Corolla Hybrid’in de katılımıyla Türkiye’de her binek modelinin bir hibrit versiyonunu sunan Toyota’nın hibrit modelleri arasında; C-HR Hybrid, Yaris Hybrid, RAV4 Hybrid ve Prius bulunuyor.

DİZELE İLGİ AZALIYOR

İleri teknolojik özellikleriyle özellikle yoğun trafiğin yaşandığı şehirlerde sessiz, konforlu ve keyifli bir sürüş sunan hibrit teknolojisine sahip otomobillere olan ilgi de giderek artıyor. Hibrit bataryası ile çalışan elektrikli motor ve benzin ile çalışan motorun uyum içerisinde kullanıldığı hibrit teknolojisini kısa ve orta vadede çözüm olarak gören Toyota, öncüsü olduğu bu teknolojinin Türkiye’de de çok daha bilinir ve tercih edilir olmasını amaçlıyor.

KAYA: ‘COROLLA TÜRKİYE’NİN OTOMOBİLİDİR’

Kocaeli Toyota Plaza Kaya Yönetim Kurulu Başkanı Atalay Kaya toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye’de hibrit otomobillere karşı ilginin artığını belirtti. Kaya, yeni Corolla Hybrid’le birlikte otomobil satışlarının daha da artacağını belirterek ‘İki önemli hibrit modelimiz Corolla ve C-HR’ın komşu ilimiz Sakarya’da üretilmesi halkımızın Toyota’ya sempatiyle bakmasına yol açmıştır. Toyota, hibrit otomobillerin sağladığı benzersiz sürüş keyfinin yanı sıra, batarya kiralama maliyetleri olmayan, şarj istasyonu ve benzeri alt yapı gereksinimi duymadan ‘hibrit teknolojisini’ orta ve uzun vadede en ekonomik ve ekolojik çözüm olarak görüyor. Görüyoruz ki hibrit otomobili test edenler ve alanlar çok memnun oluyorlar ve bu araçlarından vazgeçmiyorlar” dedi.

 

Kocaeli Toyota Plaza Kaya Yönetim Kurulu Başkanı Atalay Kaya 

 

YENİ COROLLA LOKOMOTİF OLACAKTIR

Kocaeli’de düzenlenen ‘Türkiye’de Hibrit Çağı Başlıyor’ etkinliğinde konuşan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Pazarlama Direktörü Barış Erdim, yeni Corolla’nın hibrit versiyonunun da Toyota C-HR Hybrid gibi Türkiye’de üretilmesinin gurur ve mutluluk kaynağı olduğunu söyledi. Toyota’nın Türkiye’de bugüne kadar 11 bini aşan adet hibrit otomobil satışı gerçekleştirdiklerini söyleyen Erdim “Yeni Corolla şimdi çok daha gösterişli ve prestijli bir yapıya kavuştu. Bugüne kadar tüm dünyada 46 milyonu aşan satışı ile en çok tercih edilen otomobil olan Corolla, ülkemizde de markamızın lokomotifi olmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

 

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Pazarlama Direktörü Barış Erdim

 

SAKARYA’DA ÜRETİLİYOR

Yeni nesil Corolla’nın Türkiye’de üretildiğini belirten Erdim “Bir başka gurur kaynağımız ise yeni Corolla’nın hibrit versiyonuyla birlikte Sakarya’da üretiliyor olması. Bir ilk olan yerli üretim yeni Corolla Hybrid’in de katkısıyla 2019 yılında, 12 bin adetlik hibrit otomobil satışı yapmayı hedefliyoruz. Mart ayı itibariyle toplam satışlardaki hibrit araç satış oranımızın yüzde 50’nin üzerine çıkması hedefimize ulaşacağımızın en büyük göstergesi” ifadelerini kullandı.

 

COROLLA AMİRAL MODELİMİZ

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Pazarlama Direktörü Barış Erdim, Yeni Corolla’nın Sakarya’da üretilmesinin lojistik başta olmak üzere çok önemli avantajlar sağladığını da kaydederken “Corolla, Türkiye’de bugüne kadar 430 bin adetten fazla satıldı. Toyota Corolla, 2018 yılında da toplam satışlarımızın yüzde 69’unu oluşturarak amiral gemimiz olmuştu. Yeni Corolla’nın hibrit versiyonuyla birlikte bu başarı daha da artacak ve markamızı en üste taşıyacaktır” dedi.

 

YENİ HİBRİT COROLLA

Toyota, tüm dünyada giderek artan hibrit talebini, daha geniş çevreci modelleriyle karşılamaya devam ediyor. Hibrit teknolojisinin öncü ve lider markası Toyota, 12’nci jenerasyon Corolla’da kendi kendini şarj eden hibrit teknolojisi de bulunuyor.  Corolla Hybrid, kendi kendini şarj eden 122 HP güç üreten 1.8 litrelik hibrit motora sahip. Corolla aynı zamanda 132 HP’lik 1.6 litrelik benzinli motorla da satışa sunuluyor. Hibrit versiyonda standart olarak; geliştirilmiş güvenlik sistemi Toyota Safety Sense, uyumlu cep telefonları için kablosuz şarj ünitesi, çift bölgeli otomatik klima ve otomatik olarak katlanılabilir yan aynalar ile elektronik park freni yer alıyor.

 

NASIL ARANDI: #Toyota # Toyota Türkiye # Toyota Plaza Kocaeli Kaya # Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış Pazarlama Direktörü Barış Erdim # hibrit # hibrit teknolojisi # Toyota Corolla #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.