19-06-2024 14:23

‘Sır Küpü’ büyüledi...

2016-04-23    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2016-04-23
.stripslashes($urun->baslik).

Başarılı seramik sanatçısı Ece Kazan, ‘Sır Küpü’ adını verdiği üçüncü kişisel sergisini, Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi'nde açtı.

Oldukça geniş bir katılımla gerçekleşen ve açılışını ünlü araştırmacı-yazar Sunay Akın’ın yaptığı sergide, sanatçıya ait 100’ü aşkın eser sanat severlerle buluştu.

 

kup toplu

Seramik sanatçısı Ece Kazan’ın ‘Sır Küpü’ isimli sergisinin açılışını ünlü araştırmacı-yazar Sunay Akın gerçekleştirdi.

 

Çalışmalarını 2005 yılından bu yana kendisine ait seramik atölyesinde sürdüren sanatçı Ece Kazan, serginin açılışında yaptığı konuşmada, “Serginin adının ‘Sır Küpü’ olması, benim sır fırınını açtığımda duyduğum heyecanla ilgili, çünkü sır fırınına bir eser yerleştirirken ne kadar kontrol ederseniz edin her zaman küçük de olsa bir sürprizle karşılaşırsınız. Gizemlerle ve sihirle doludur o fırın... Bir muammadır diyorum ve sizleri bu sırrı çözmeye davet ediyorum" dedi.

kup comlek

Sergiyi izleyenlerin büyük beğenisini toplayan eserleri tek tek inceleyen Sunay Akın ise düşüncelerini, “Edebiyat dille sınırlıdır, Türkçe bilmeyen bir şey anlayamaz ama bu eserler evrenseldir. Karşısına kim gelirse gelsin öyle hayran hayran kalır. O nedenle sanatınıza gıpta ettim bu güzel eserleri görünce. Bana bunlar o kadar iyi geliyor ki. Ben böyle eserlerle, bunlarla besleniyorum” sözleriyle ifade etti.

kup sergi

Sanatçının insan ve doğadan ilham alarak, tamamen el işçiliğiyle hayata geçirdiği obje ve panolardan oluşan sergi nisan ayı boyunca açık kaldı ve çok sayıda sanat sever tarafından izlendi.

kup kup

Ece Kazan Kimdir?

Asıl mesleği tekstil desinatörlüğü olan ve bu alandaki eğitimini İngiltere'de, East Surrey Collage Güzel Sanatlar Bölümü'nde tamamlayan Ece Kazan, profesyonel yaşamında uzun yıllar bu alanda çalıştı.

İlerleyen zamanda seramiğe gönül veren başarılı sanatçı, 2005 yılında kendi seramik atölyesini kurdu.

Halen farklı teknikleri kapsayan projeler üzerinde çalışmaya devam eden Kazan, bugüne dek kişisel ve karma olarak  25'i aşkın ulusal ve uluslararası sergide yer aldı.

NASIL ARANDI: #Ece Kazan #seramik #seramik sergisi #sergi #Sunay Akın #Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.