Saçta yaz trendleri Ali Gür Kuaför’de

2019-03-07    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-03-07
.stripslashes($urun->baslik).

 HABER: EYLEM SELVİ ARI
FOTOĞRAFLAR: İ. HAKKI TİMUÇİN

 

Kuaför Ferdi Şahin’in 30 yıllık mesleki deneyimi ve profesyonel kadrosuyla NCITY AVM’de faaliyet gösteren Ali Gür Kuaför, yaz sezonuna hazır. 2019 ilkbahar ve yaz trendlerini yakından takip eden Ali Gür Kuaför, hem kadınlara hem de erkeklere hizmet veren salonunda, yine farkını ortaya koyacak. Ali Gür markasıyla kadınlarda muhteşem değişimler yaratan işletme sahibi Ferdi Şahin, 2019’un saç ve güzellik trendlerini dergimize anlattı.

 

BU FIRSAT KAÇMAZ

Yaz başına kadar hafta içi her gün, tüm kuaförlük hizmetlerinde yüzde 20 indirim kampanyasının başladığı Ali Gür Kuaför’de tepeden tırnağa yenilenmek isteyenler için 2019 yılı ilkbahar-yaz saç trendlerini anlatarak söze başlayan Ferdi Şahin, şu bilgileri verdi: “Sarılarda soğuk tonlar bu yıl da trend ancak sıcak ve havalı tonlar da geri geliyor. Gündelik kullanımda ihtişamı seven kadınlar için Rönesans döneminden esinlenen canlı bakır, mat kızıl ve mat kahve tonlarını çok göreceğiz. Cesur kadınların tercihi renkli saçlar ise bu yıl da moda olacak. Maviler, pembeler ve özellikle viyole tonlar farkını ortaya koymayı sevenleri bekliyor.”

 

 

KAKÜL GERİ DÖNÜYOR

Bir döneme damgasını vuran kaküllü saç kesiminin de geri döndüğünü belirten Şahin, “Kaküllü kesimler bu yılın modası. Saç stilinize hareketlilik ve canlılık katacak olan kakülleri saç kesimlerinde çokça göreceğiz. Keza katlı saç kesimleri bu sezon yine ön planda. Sarı saçlarda net kesimler göze çarpacak. Salon olarak makine kesimlerinden yana değiliz, makas kesimiyle çok daha iyi sonuçlar alıyoruz. Kısa saç, kişinin kendi yüz yapısıyla alakalıdır. Salonumuzda, saçı kesmeden önce müşterimizi bir testten geçiriyoruz. Kadınların duygusal yönleri, vücut dilleriyle ortaya çıkıyor. Müşterimizin vücut dili kısa saçı kullanıp kullanmayacağını ele veriyor.

 

KISA SAÇ HER DÖNEM MODA

Müşterimiz eğer o saçı gerçekten istiyorsa; yüz ve kafa yapısı, boynu, gardırobu, yaşam şekli kısa saça uygunsa kesiyoruz. Yoksa geri dönüşü olmayan sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Bizim önceliğimiz müşterimizin mutluluğu. Saçı kesmek kolay ama sonuç kişinin istediği gibi olmazsa sonrası ıstırap oluyor” şeklinde konuştu. Uzun saç seven ancak saçlarını bir türlü uzatamayan kadınların da Ali Gür Kuaför’de mikro kaynak ve Avrupa’da uygulanan son teknoloji kaynak sistemleriyle uzun saçlara sahip olabileceğini söyleyen Ferdi Şahin, sözlerine şöyle devam etti: “Tüm kaynak işlemlerini uzman bir kadro ile gerçekleştiriyoruz. Saçları Rusya ve Avrupa ülkelerinden getirtiyoruz. Uzun saç seven kadınlar için de doğru adres, yine Ali Gür Kuaför.

 

OMBREDE DOĞAL TONLAR

Son yıllarda kadınların çokça ilgi gösterdiği ombrenin bu yıl da popülaritesini koruduğunu söyleyen Şahin, “Ombrede biz bu yıl biraz daha açığa ve doğal tonlara dönülmesini arzu ediyoruz. Ombre yaparken saçın yıpranmaması için Türkiye’nin en güçlü açıcısı Blondme’yi kullanıyoruz. İçeriğindeki koruyucu ürün saçı yıpratmıyor. Bu ürün için tüketiciden ekstra ücret de talep etmiyoruz çünkü bizim önceliğimiz müşterimizin saçına zarar vermemek. Bu açıcı ürünün içinde hidrolize keratinler var. Saçın boşluklarını solduruyor, daha pürüzsüz olmasını, yumuşamasını ve parlamasını sağlıyor” diye konuştu.

 

 

YIPRANMIŞ SAÇLARA ELVEDA DEYİN

Gerek uygulanan işlemlerden gerek çevresel faktörlerden dolayı yıpranmış, kırılmış ve yanmış saçlarından rahatsızlık duyan kadınlara da seslenen Ferdi Şahin, “Salonumuzda klasik saç bakımının yanı sıra keratin ve botoks bakımı da yapıyoruz. Saçı tamamen tedavi edici bir bakım bu. Kırılmış, yanmış saçları onarıyor. 2 saatlik tek uygulamada etkisini net şekilde gösteriyor” dedi. Saç bakımının ardından kullanılacak şampuanın önemli olduğunu belirten Şahin, “Saç bakımının ardından sülfat barındırmayan bir şampuan kullanılması önemli. Bu noktada salonumuzda da kullandığımız Schwarzkopf’un şampuanlarını öneriyorum. Saçı bir mıknatıs gibi temizliyor ve zarar vermiyor” ifadelerini kullandı.

 

GELİN BAŞINDA ALİ GÜR FARKI

İlkbahar ve yaz gelinleri için de tüyolar veren Ferdi Şahin; gösterişli, yapay ve silueti büyük topuzlara veda vaktinin geldiğini belirterek, “Bu sezon gelin başında yeni trendlerin tümü Ali Gür’de olacak. İzmit’te bugüne kadar yapay, silueti büyük topuzlar vardı. Bundan sonra doğal, kır düğünü havası taşıyan, saçın dokusunu bozmayan topuzlar tercih edilecek. İzmitli gelinlere ayrı bir hava katacağız, gelin başı modellerinde ciddi fark yaratacağız. Bu senenin doğal gelin başı topuzları konusunda çok iddialıyız” dedi. Gelin makyajında da parıltılı ve abartılı tonlar yerine doğal tonların hakim olacağını söyleyen Şahin, “Makyajda abartı eskidendi, artık doğal tonlar hakim. Bu tarzda makyajı en doğru ve en iyi şekilde uygulamak için ekibimize Hamiyet Akpınar gibi çok ünlü makyözlerden eğitim aldırdık” dedi. Kısa bir süre sonra Ali Gür Kuaför’de kaş kontörü, ipek kirpik, protez tırnak ve tırnak dövmesi uygulamalarının da  başlayacağını aktaran Şahin, sözlerini “Kendisine değer veren tüm kadınları salonumuza bekliyoruz” diyerek noktaladı.

 

İLETİŞİM

Karabaş Mahallesi, Oramiral Salim Dervişoğlu Cd. NCITY AVM İzmit/Kocaeli

Telefon: 0262 332 35 67

NASIL ARANDI: #ali gür kuaför # izmit # ncity avm # saç # trend # makyaj # güzellik # bakım # kadın # kakül # ombre # sarı saç # kızıl saç # kaynak # kısa saç # uzun saç # stil # ferdi şahin #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.