19-04-2024 19:31

Pazar günü ‘Sevgide Buluşalım’

2019-09-17    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-09-17
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: CANDAR TÜMEĞ

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 14.’sü düzenlenecek Sevgide Buluşalım programı 22 Eylül Pazar günü geniş bir katılımla gerçekleşecek. Sevgide Buluşalım programı için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu’nun katılımıyla Antikkapı Restaurant’ta bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya; Balamir’in yanı sıra Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner, Cem Vakfı Alevi İnanç Kurulu Başkanı, aynı zamanda Alevi dedesi olan Eşref Doğan, Tavşantepe Cemevi Derneği Başkanı Ali Ekber İncesu, Kocaeli Cemevleri Dönem Sözcüsü Mutlu Beyazgül, Büyükşehir Belediyesi Cemeveleri Koordinatörleri, ilimizdeki cemevi dernekleri başkanları katılım sağladı.

 

 

ALEVİLİĞİ DAHA İYİ TANITACAĞIZ

Toplantıda ilk sözü genel sekreter Balamir Gündoğdu alarak, “Hepinizin bildiği gibi, 14 yıldır Cem Vakfımızın, kentimizdeki cemevlerimizin, derneklerimizin, muhtarlarımızın, dedelerimizin desteğiyle ve Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde Sevgide Buluşalım etkinlikleri düzenliyoruz. Kocaeli’de faaliyet gösteren Alevi derneklerimizi temsil eden sayın başkanlarımız ile Aleviliği, halkımıza daha iyi anlatacağız” dedi.

 

 

 

SEVGİYİ PAYLAŞALIM

Gündoğdu’nun konuşması ardından Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner konuşma yaparak, 22 Eylül Pazar günü gerçekleşecek programda sadece Alevileri değil tüm halkı beklediklerini dile getirerek, “Sevgi ve barışı kurum önderleri olarak Kocaeli başta olmak üzere tüm ülkeye bu güzelliklerin ve sevginin paylaşılmasını istiyoruz bu yüzden herkesi programımıza davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

TÜM KARDEŞLERİMİZİ BEKLİYORUZ

Basın toplantısında Cem Vakfı Alevi İnanç Kurulu Başkanı, aynı zamanda Alevi dedesi olan Eşref Doğan, “Sayın başkanımızın öncülüğünde sürdürülen Sevgide Buluşalım etkinliğinin asıl amacı, kucaklaşmaktır. Bu nedenle burada temsilcisi bulunan Kocaeli’mizin Alevi dernekleriyle birlikte Aşura Günü’nü anmak gayesiyle her sene olduğu gibi yine büyük bir organizasyon düzenliyoruz. Alevi-Bektaşi kültürümüzü bilmeyenlere tanıtıyoruz. Alevisi ile sünnisi ile bir ve bütün olduğumuzu, dosta-düşmana ilan ediyoruz. Bu amaçla tüm kardeşlerimizi, bu önemli organizasyonda el ve gönül birliği içerisinde hareket etmeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

KATILIMCI DERNEKLER

Cem Vakfı, Alevî İslâm İnanç Hizmetleri Başkanlığı, Gebze İlçesi Cem ve Kültür Evi Yaptırma Yaşatma Derneği,  Gebze Hacı Bektaş Veli Kültür ve Dayanışma Derneği, Derince İmam Hüseyin Cem ve Kültür Evi Derneği, Derince Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, İzmit Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Cem Vakfı Kocaeli Şubesi Abdal Musa Cem ve Kültür Evi Çayırova Şb., Körfez Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Darıca Cemevi Anadolu Kültür ve Görgü Derneği,  Gültepe Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Bayraktar köyü, Balören köyü, Mecidiye Köyü temsilcileri etkinliğe destek veriyor.

 

 

Basın toplantısı ardından Bayraktar Köy Muhtarı Ali Cevat Tomardur, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu’ya karpuz hediye etti.

Kocaeli’nin dört bir yanındaki cemevlerinden program için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından araçlar kaldırılacak.

 

Program Cem TV’den ve yerel kanallarımızdan naklen yayınlanacak.

 

14. SEVGİDE BULUŞALIM ETKİNLİK PROGRAMI ŞÖYLE;

 

Başlama saati: 13.00

Yer: Uluslararası Fuar Merkezi (İnterteks)

Tarih: 22 Eylül Pazar

 

Program Akışı:

13.00 Açılış (Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı)

13.05 Tanıtım Filmi

13.10 Programa Destek Veren Dernek Başkanlarının Sahneye Daveti

13.15 Protokol Konuşmaları

13.50 Deyişler / Cem Çelebi ve Orketrası / Ender Balkır ve Orkestrası

14.20 Kur-an-ı Kerim Tilaveti                

14.25 Erkan Cem-i

16.00 Dua ve Aşure Dağıtımı

NASIL ARANDI: #14. sevgide buluşalım # program # alevi # dernek # cemevleri # 22 eylül pazar # Balamir Gündoğdu # Erdoğan Döner # Eşref Doğan # Kocaeli Büyükşehir belediyesi # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.