05-03-2024 06:45

ODTÜ KYÖV’lüler lise gezisinde

2019-11-12    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-11-12
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: Reha KÜÇÜKÖZLER

 

Özel ODTÜ KYÖV Okulları’nın rehberlik servisi, ortaokul 8. sınıf öğrencileri için lise tanıtım programları kapsamında İstanbul’a gezi düzenledi. Ziyaretin ilk durağı inkılap tarihi derslerinde gördükleri Harbiye Askeri Müzesi oldu. Osmanlı Devleti’nin son dönemlerinde askeri okul olarak kullanılan Harbiye Askeri Müzesi’nde, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sınıfını, ders malzemelerini, arkadaşlarıyla oturduğu sırayı yakından görme fırsatı elde eden ODTÜ KYÖV’lü öğrenciler tarihin derinliklerinde bir yolculuğa çıktı.

 

YENİ UMUTLARLA DÖNDÜLER

Türk tarihinin en önemli anlarına tanıklık etmiş çeşitli eserleri dikkatle ve büyük heyecanla inceleyen öğrenciler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgi ve özlem dolu duygular yaşadı. 2019–2020 eğitim öğretim yılı sonunda liseye geçiş heyecanı yaşayacak olan 8. sınıf öğrencilerinin ikinci ziyaretleri, Türkiye’nin en köklü okullarından biri olan ve rüyalarını süsleyen İstanbul Erkek Lisesi’ne oldu. Burada sıcak bir ilgiyle karşılanan öğrenciler, okulun çeşitli bölümlerini gezdi. İlgililerden, okulun akademik ve sosyal alanlarda sunduğu imkanları dinleyen öğrenciler, gelecekle ilgili sorularına yanıt aldı. Önemli bir gezi programını tamamlayan öğrenciler, okullarına farklı heyecanlar ve yeni umutlarla döndü. 

NASIL ARANDI: #odtü kyöv # okul # izmit # ortaokul # gezi # istanbul # harbiye askeri müzesi # istanbul erkek lisesi # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.