13-04-2024 08:58

50 milyonluk yatırım!

2017-11-11    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-11-11
.stripslashes($urun->baslik).

Siyaset ve iş dünyasının yakından tanıdığı bir isim olan Özel Gebze Merkez Hastanesi’nin sahibi Dr. Hakan Höbek, Gebze’ye bir hastane daha kazandırıyor. 2019 yılının ilk aylarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı bir törenle açılması planlanan hastane, 182 yataklı olacak ve 400 kişiye istihdam sağlayacak. Gebze Mutlukent Mahallesi’nde, 27 bin metrekare kapalı alanda inşaatı devam eden hastane, 50 milyon TL’ye mal olacak. 13 katlı hastanede helikopter pisti, SPA ve fitness merkezi, hamam gibi çok lüks hizmetler de yer alacak. A Plus hastanenin lansmanı yakında gerçekleşecek. Özel Gebze Merkez Hastanesi’nin sahibi Dr. Hakan Höbek, Gebze’ye açacağı ikinci hastaneyle ilgili sorularımızı yanıtladı.

 

 

Dr. Hakan Höbek yeni projeye hazırlanıyor.

 

Sayın Hakan Höbek, kaç yıldır sağlık sektörünün içindesiniz?

Özel Gebze Merkez Hastanesi, 2003 yılında, dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. O günden bu güne kesintisiz 14 yıldır toplumun her kesimine sağlık hizmeti sunmaya çalışırken, hasta memnuniyetini en üst seviyede tutmak ana görevimiz oldu. Tabii ki memnuniyet duymayan hastalarımız da olmuştur. Ancak sağlıkta yüzde 60 hasta memnuniyeti büyük başarıdır ve biz bunun üzerindeyiz. Mevcut hastanemizde tüm branşlarda sağlık hizmeti sunulurken, mikro cerrahi alanında (organ kopmaları vb.) 7/24 hizmet vermenin de gururunu yaşıyoruz.

 

Hastanenize bu alanda çevre illerden de talep geliyor mu?

Bölgemizin yanı sıra Düzce, Sakarya, Eskişehir, İstanbul gibi çevre illerden de bu hizmet için yoğun talep alıyoruz. Ekibimizin başında yer alan Yrd. Doç. Dr. Burak Şener, kopuk organların yerine dikilmesi ameliyatında birçok üniversitenin üzerinde bir başarı oranına sahip. İnanın bu bölgemiz için çok büyük şans. Örneğin, eli kopan birinin elini dikip tekrar hayata kazandırmanın mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Bu kişi bir yandan sağlığına kavuşurken, diğer yandan engelli olmaktan kurtuluyor ve devlete olan maliyeti de düşüyor.

 

182 YATAKLI OLACAK

Yeni projeyle ilgili bilgi verir misiniz?

Evet, Mutlukent’te büyük bir hastane yapıyoruz. İnşaata başladık. Mevcut hastanemiz ihtiyaca cevap veremez hale gelmişti. Hastalarımız vermiş olduğumuz sağlık hizmetimizden memnundu ancak haklı olarak daha geniş odalar, daha ferah mekanlar istiyordu. İşte biz de bu doğrultuda Mutlukent-Çayırova arasında 26 bin 400 metrekarelik kapalı alana sahip, belli bir süre sonra 182 yatak kapasitesine ulaşacak A-Plus bir hastane yapıyoruz. Bakanlıktan izinlerimizi aldık, hafriyata başladık, inşallah 2019 yılının başında hizmete girecek.

 

Yapacağınız yeni hastane bölgeye biraz nefes aldıracak sanırım.

Ben 30 yıldır buradayım ve kendimi buralı hissediyorum. Bölgemizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini de biliyorum. Çayırova’ya açılacak yeni devlet hastanesi ve bizim yeni hastanemiz ile Çayırova ve çevresinde sağlık konusunda eksikliğin biteceğini düşünüyorum. Çayırova’ya devlet hastanesinin yapılmasını en çok ben istedim. Sağolsun Çayırova Belediye Başkanımız Şevki Demirci ve Başbakan Yardımcımız Fikri Işık’ın katkılarıyla hayata geçecek. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Sonuçta bu hizmetten bölgemizde yaşayan vatandaşlarımız karlı çıkacak.

 

Yeni hastane bittiğinde böyle olacak.

 

Özel Gebze Merkez Hastanesi’nin açılışını Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan yapmıştı. Yeni hastanenin açılışını da yine Cumhurbaşkanımız mı yapacak?

Evet hastanemizin açılışı 2003 yılında, dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılmıştı. Kendisi benim sosyal yaşantımda ve siyasette model aldığım bir kişilik ve ülkemiz için büyük şans. Siyaset yaparken, hatta öncesinde İstanbul Belediye Başkanı iken de mesaimiz oldu. Allah onu memleketimizin başından eksik etmesin. Gönül ister ki yeni hastanemizi de kendisi açsın, zaman uygun olursa bunu gerçekleştireceğini düşünüyorum. Kısmet…

 

Yeni hastane faaliyete geçtiği zaman mevcut hastanenin işlevi ne olacak?

Şimdiki hastanemiz faaliyetine devam edecek. Mutlukent’teki yeni hastanemiz bölgenin en fazla kapalı alana sahip özel hastanesi olurken, teknolojiyi de buna uygun olarak planladık. Her kesimin beklentisine hitap edecek niteliklere sahip. Bunun ayrıntılarını basın toplantısıyla paylaşırım, sürpriz çok şey olacak.

 

Hakan Höbek kimdir?

1965 yılında Sivas’ta doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi İstanbul’da tamamladıktan sonra, 1984-1990 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde ‘Sağlık Kurumları İşletmeciliği’ eğitimi aldım. Meslek hayatıma 1990 yılında Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başladım. 1993 yılında Gebze’nin ilk özel sağlık merkezini kurduktan sonra, 2003 yılında Özel Gebze Merkez Hastanesi’ni açtık. Halen Özel Gebze Merkez Hastanesi’nde yönetim kurulu başkanlığı görevine devam etmekteyim. Eczacı Nazmiye Hanım’la 1994 yılında evlendik, biri tıp fakültesinde okuyan iki kızım var.

NASIL ARANDI: #hakan höbek # yatırım # 50 milyonluk yatırım

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.