MAZDA CX-3 ile hareketin ruhunu hisset!

2017-01-08    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-01-08
.stripslashes($urun->baslik).

Benzersiz, şık ve göz alıcı çizgiler; yaşam tarzınıza uygun konfor ve pratiklik... Mazda tasarımcılarının doğada yaşayan hayvanların hareketlerinden ilham alarak KODO tasarımıyla hayata geçirdiği Mazda CX-3, hem şehir içi hem de şehir dışında muhteşem sürüş keyfi sunan bir kompakt crossover.

Ödül sahibi SKYACTIV teknolojisiyle sportif ve dinamik bir performansa sahip olan Mazda CX-3, konforu ve yenilikçi ergonomik tasarımıyla göz kamaştırıyor.

Mazda CX-3, zarif çizgileriyle kontrast oluşturan cesur ve kaslı yapısıyla, bu büyüklükteki bir otomobile göre oldukça çarpıcı bir görünüme sahip.

 

SINIRLARI ZORLUYOR

MZD Connect ve i-ACTIVSENSE güvenlik özellikleriyle her sürüşü eğlenceli, keyifli ve emniyetli bir hale getiren Mazda CX-3, dış tasarımıyla hayal gücünün sınırlarını zorlarken, etrafınızı saracak şekilde tasarlanmış olan konforlu ve geniş iç kısım sürücüsüne en yüksek kaliteyi ve en iyi işçiliği hissettiriyor.

 

 

 

Gücü ve şıklığı bir arada yansıtan yenilikçi dış gövde, sade çizgiler ve enerji veren konturlarla geliştirilmiş.

Mazda CX-3’ün şık iç kabin ortamı ise aracın benzersiz karakterini hissettiriyor.

Aracınızdayken, Mazda CX-3’ün geleceğe dönük KODO tasarımıyla her ayrıntının rahatlığınız için tasarlandığını fark edecek, ‘jinba ittai’ (otomobille bir olma) hissini yaşayacaksınız.


BİR PARÇANIZMIŞ GİBİ...

Mazda tasarımcıları, koltuk ve kadran döşemeleri ile diğer malzemelerde kullanılan renk kombinasyonları sayesinde yepyeni radikal bir görünüm oluşturmuş.

Sürücü alanındaki tüm ayrıntılar, doğru estetik bir görünüm yansıtacak şekilde ve ergonomik olarak tasarlanmış. Yükseltilmiş koltuklar ideal sürüş pozisyonunu sağlayarak daha iyi bir görüş alanı ve konforu garanti ediyor.

Gösterge panelinin kavisli konturları, en ideal şekilde konumlandırılmış göstergeler, ekranlar ve kumanda kontrolü... Her şey sizin bir parçanız gibi.

Mazda CX-3’ün bagajında yer alan ve yüksekliği istediğiniz seviyeye ayarlayabilmenize olanak sağlayan çift yönlü bagaj panosu ise oldukça geniş hacim ve esnek bagaj kapasitesi sağlıyor.


EĞLENCELİ SÜRÜŞ, ZEKİ PERFORMANS 

SKYACTIV teknolojisi size kontrol, konfor ve yakıt verimliliği sağlar. Nereye giderseniz gidin, çevik, hassas kontrol ve üstün sürüş dinamiklerinin tadını çıkaracaksınız. Zeki i-ACTIVSENSE güvenlik özellikleri sizi çarpışmalara karşı koruyarak, ihtiyaç duyduğunuz tüm emniyet ve korumayı sağlamak üzere tasarlanmıştır.

 

 

 

BİRİ SİZİ İZLİYOR!

Yüksek verimli, yeni nesil ‘i-ACTIV AWD Sistemi’, yakıt veriminden ödün vermeden ‘Jinba Ittai’ sürüş deneyimi yaşamanızı ve güçlü performanstan zevk almanızı sağlar. Teknolojinin son ürünü sensörler sürekli olarak yol yüzeyi durumunu ve sürücü eylemlerini takip eder. Akıllı sistem, dinamik ve emin bir sürüş için en yüksek çekme kuvvetiyle gücü jantlara aktarır.

 

 

 

ONUNLA GÜVENDESİNİZ...

‘Akıllı Şehir İçi Fren Desteği (SCBS)’, trafiğin yoğun olduğu bölgelerde önünüzdeki araç ile aranızdaki mesafeyi takip etmek ve öndeki araca yaklaşma hızınızı ölçmek için dahili sensörler kullanır. Düşük hızda (en fazla 30 km/s) çarpışma olasılığı olduğunu algıladığında, frenleri hazırlar, darbeyi önlemek veya çarpışma etkilerini azaltmak için otomatik olarak fren uygular.

 

 

 

ARTIK ‘KÖR NOKTA’ YOK!

Mazda CX-3’ün ‘Kör Nokta İzleme Sistemi (BSM)’ sayesinde şerit değiştirmek ve geri geri gitmek artık çok daha güvenli. Aracınız, sensörleri kullanarak güvenli olmayan bir mesafedeki araçları görür ve kör noktaya giren araç olduğunda sizi sesli ve yan aynalardaki sinyal lambaları yoluyla görsel olarak uyarır. Otomobilinizin arkasındaki alan boşalınca alarm durur.

 

 

 

İNSAN MAKİNE ARAYÜZÜ (HMI)

Mazda’nın yenilikçi, yeni nesil insan makine arayüzü, sürücü güvenliği açısından iki kısma ayrılmıştır. Göstergenin üstünde bulunan ‘Aktif Sürüş Ekranı’, araç bilgilerini göz hizanıza getirerek yola odaklanmanızı sağlar. 7 inçlik renkli dokunmatik ekran ve HMI kumandası sayesinde de MZD Connect iletişim, bilgi-eğlence ve navigasyona kolay erişim sağlanır.


MAZDA CX-3

Sportif performans ve dinamik, hassas kullanım

Activsense gelişmiş güvenlik özellikleri

Araç içi bağlantı, eğlence ve aktif sürüş ekranı

Maksimum hız: 177 km/s*

Hızlanma: 10,1 saniyede 100 km/s*

Yakıt verimliliği: 4.0 l/100 km*

CO2 emisyonları: 105 g/km*

*Değerler 1.5L dizel 105 PS 4x2 manuel vitese aittir.

 

Mazda CX-3’ü yakından incelemek için sizi Mazda Haldız Otomotiv’e bekliyoruz. Tel: 0262 349 66 58

NASIL ARANDI: #Mazda # Mazda CX-3 # MZD Connect

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.