MAKAS’tan sonbahar önerileri

2018-09-01    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-09-01
.stripslashes($urun->baslik).

MURAT İNCE

Saç tasarım uzmanı Murat İnce, yaz tatillerinin sona erip iş yaşamının hızlandığı sonbahar-kış döneminde bayanların hayatını kolaylaştıracak uygulama olarak Brezilya Fönü’nü işaret ediyor. İnce, “Brezilya Fönü, kıvırcık veya dalgaları saçlara sahip olup şekil vermekte zorlanan, bu yüzden sürekli düzleştirici ya da fön kullanarak saatlerini harcayan kişiler tarafından tercih ediliyor. Özel bir keratin karışımının kullanıldığı bu işlem saçların uzun süre düz kalmasını sağlarken, parlaklığını ve canlılığını da artırıyor. Keratin takviyesi yapıldığından, yazın deniz, havuz ve güneşten yıpranmış saçlar için çok da faydalı bir işlem” diyor.

 

Saç tasarım uzmanı Murat İnce, vakitsizlikten yakınan bayanlara Brezilya Fönü’nü öneriyor.

 

 

YEŞİM PALA

Sektörde 18 yılı geride bırakan make-up artist & microblading uzmanı Yeşim Pala, microblading (kıl tekniğiyle kaş kontürü) uygulaması için en doğru zamanın sonbahar-kış dönemi olduğunu söylüyor. Microblading uygulamasında iddialı olan Yeşim Pala, “Uygulamanın en büyük avantajı kök boyalarla yapılması. Bir veya iki yıl kalıcılığı bulunan kök boyalar asla renk değişimine uğramıyor, güneşte oksitlenmeden solarak teninizi terk ediyor” diyor. Kalıcı makyaj sayesinde kişideki ufak-tefek kusurları kapatarak istenilen güzellikleri ön plana çıkarabildiklerini söyleyen Pala, microblading uygulamasının da gözlerin çok daha iri görünmesini sağladığını belirtiyor, tüm bayanlara tavsiye ediyor.

 

Yeşim Pala, microblading uygulamasının gözleri çok daha iri gösterdiğini söylüyor.

 

K. SEZER KESKEN

Saç tasarım uzmanı olarak 12 yıllık bir tecrübeye sahip olan K. Sezer Kesken, yeteneğini şimdilerde Makas Kuaför’de konuşturuyor. Sonbahar-kış dönemi saç rengi trendleri hakkında bilgi veren Kesken, “İlk önerim, soğuk koyu kumral tonlar olacak. Özellikle soğuk sarı saçların, açık gri ara ışıltılarla hareketlendirilmesi, doğal saç rengi arayanlar için harika bir seçim. İçerisindeki kül bazlı renk tonları ile saçlarınıza doğal bir ışıltı ve görünüm kazandırabilirsiniz. Işıltılı kumral saç renginin bir sürü alt tonu bulunmaktadır. Bu renklendirme kişinin ten rengiyle doğru orantılı yapılmalıdır” diyor.

 Saç tasarım uzmanı Sezer Kesken, renklendirme işleminin kişinin teniyle doğru orantılı yapılması gerektiğini söylüyor.

 

YELİZ NALBANT

20 yıldır uzman manikürist olarak hizmet veren Yeliz Nalbant, kalıcı oje uygulamasının sonbahar-kış döneminde çok daha iyi sonuç verdiğini belirtiyor. Kalıcı oje uygulaması yapılmadan önce ellerin manikürünün yapılmış ve etlerinin güzelce alınmış olması gerektiğini söyleyen Yeliz Nalbant, “Kalıcı ojenin en büyük avantajı, kalıcılığı sayesinde devamlı oje değiştirmek zorunda olunmaması. Öte yandan ojenin kurumasının beklenmemesi de büyük avantaj. Kalıcı oje, sağlamlığı ve bütünlüğü sayesinde tırnaklardaki kırılmalara karşı da etkili bir çözüm” diyerek, kalıcı oje yaptırmak isteyenleri Makas’a davet ediyor.

Yeliz Nalbant, manikür ve pedikürün yanı sıra kalıcı oje uygulaması da yapıyor.

 

NASIL ARANDI: #makas kuaför # kuaför # makas kuaför kocaeli # izmit #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.