29-02-2024 17:09

3. KYÖV Çocuk Edebiyatı yarışması sonuçlandı

2019-12-24    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-12-24
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: Reha KÜÇÜKÖZLER

 

Bu kez 3.'sü düzenlene KYÖV Çocuk Edebiyatı yarışmasının sonuçları açıklanarak ödüller sahiplerine verildi. Burcu Aktaş ‘Vahşi Şeyler’ adlı romanıyla, Güliz Sütçü öykü kategorisinde ‘Dodo Bay Poşer’ adlı eseriyle, Başak Abdula da ‘Bazen İşler Karışır’ eseriyle öykü teşvik ödüllerini kazandılar.

Çocukların bilincini kirletmeyen, estetik algılarını geliştiren, edebiyattan zevk almalarını sağlayan, Türkçe eserlerin ortaya çıkarılması ve çocuk edebiyatına dikkat çekilmesini amaçlayan 3. KYÖV Çocuk Edebiyatı yarışmasına bu yıl da roman ve öykü dallarında çok sayıda eser katıldı Jüri başkanı Şerif Ünan, üyeler Cahit Ökmen, Selma Gün, Oya Gündüz Aksu, Hülya Çevirme ve Nesli Sarı, birbirinden güzel buldukları eserleri büyük dikkat ve titizlikle okuyup değerlendirdiler. Yarışmanın ödül töreni önceki gün Özel KYÖD Okulları salonunda gerçekleşti. Törene Kocaeli Yüksek Öğrenim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Ünan, KYÖV Yönetim Kurulu Üyeleri, Okul Kurucu Temsilcisi Ufuk Topaloğlı, Okul Müdürü Güler Telli, Jüri üyeleri, öğretmenler, yazarlar ve çok sayıda edebiyatsever katıldı.

 

ÖDÜLLER VERİLDİ

Kocaeli Yüksek Öğrenim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Ünan yaptığı konuşmasında, vakfın eğitim, kültür ve sağlık amacıyla kurulduğunu bu üç ana unsur çerçevesinde çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirtti. Çocuk edebiyatına gösterilen yoğun ilgiden duydukları memnuniyeti ifade ederek katılımcılara teşekkür etti. Sonuçlar alkışlar eşliğinde açıklandı. Burcu Aktaş roman dalında ‘Vahşi Şeyler’ isimli eseriyle, Güliz Sütçü ‘Dodo Bay Poşet’ adlı öyküsüyle 2 bin Tl ödül kazandılar. Genç yazarları cesaretlendirmek amacıyla konulan öykü teşvik ödülü ise “Bazen İşler Karışık” adlı eseriyle Başak Abdula’ya verildi.

 

NASIL ARANDI: #3. KYÖV # Çocuk Edebiyatı # yarışma # sonuçlandı # roman # öykü # edebiyat # yazı # çocuk # eğitim # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.