05-12-2023 23:00

KOSİAD, Kıbrıs'a iş gezisini gerçekleştirdi

2019-10-22    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-10-22
.stripslashes($urun->baslik).

Kocaeli Sanayici ve İş adamları Derneği (KOSİAD) Kıbrıs Başbakanı Ersin Tatar'ı makamında ziyaret etti. Gezide ilk olarak KKTC Başbakanı Ersin Tatar, KOSİAD yöneticileri ve üyelerini makamında kabul ederek, Başbakan ile KKTC ekonomisi hakkında bilgi alındı. Başbakan özetle, KKTC’nin turizm ve eğitim gelir kaynaklı bir ülke olduğunu ancak ülkenin ve tüm yatırımcıların katkılarını beklediğini ifade etti. Başkan’a yapılan ziyarete KOSİAD Başkanı tarafından plaket takdim edilmesi ve toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile tamamlandı. 

 

İŞ KONUŞULDU

Günün devamında Kıbrıs Türk Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Candan Avunduk ile birlikte KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy makamında ziyaret edilerek bölgesel ekonomik gelişmeler ve KKTC’nde potansiyel iş ortaklıkları gibi konular görüşüldü. Bakan KKTC’nin üretim destekli yatırımlara her zaman açık olduklarını belirtti.

 

Başbakan ve Bakanlık ziyaretinin ardından KOSİAD Üyemiz Tresmo Gayrimenkul ’ün sahibi Ünal Bilgin eşliğinde kendisinin de içinde bulunduğu Girne bölgesinde yer alan inşaat yatırım projesi ziyaret edilerek proje hakkında bilgi alındı. Gezinin ikinci gününde Kıbrıs Türk Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Candan Avunduk ile Kıbrıs Türk Sanayi Odası Yönetim Kurulu Asbaşkanı  Metin Uluğ, Kıbrıs Türk Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Bulancak, Kıbrıs Türk Sanayi Odası Genel Sekreteri Doğa Dönmezer’i ağırladıkları görüşmelerde KKTC’ne  yapılabilecek sanayi yatırımları,  Organize Sanayi Bölgesi kurulabilmesi ve Türkiye’de bulunan Teknoparklardan KKTC’nin nasıl faydalanabileceği konularında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

 

GALA YEMEĞİ

Günün devamında Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkan Vekili Semral Erel ve yönetim kurulunun KOSİAD'i ağırladığı ziyarette KKTC’nin üretim yapabilecek yatırımcılara ihtiyacı olduğu ve bu tür üretim yatırımlarının ada ekonomisine çok katkı sağlayacağı teması öne çıktı. Kıbrıs tarihini ve kültürel yapısını keşfetme imkânı bulduktan sonra gününakşamında düzenlenen gala yemeği ile KKTC gezisi tamamlandı. 

 

 

NASIL ARANDI: #KOSİAD # gezi # kıbrıs # KKTC # Kıbrıs Başbakanı Ersin Tatar # kültür # gezi # dostluk # makam # ziyaret

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.