Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’dan Kurban Bayramı mesajı

2019-08-09    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-08-09
.stripslashes($urun->baslik).

Özünde sevgi ve saygının, milli birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın en yüce manasını bulduğu bir bayramı daha Kocaelilerle birlikte kutlayacak olmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Vali Aksoy ilk olarak arife günü Bağçeşme Şehitliği Ve Polis Şehitliği Ziyaret edecek Bayramın ikinci günü ise Antikkapı Restoran’da Kent Bayramlaşmasında yer alacak.

 

Vali Aksoy'un Kurban Bayramı mesajı şöyle:

“Özünde sevgi ve saygının, milli birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın en yüce manasını bulduğu kutsal bir bayramı daha siz değerli Kocaelilerle birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Toplumları birleştiren, gerçek manada huzur, barış ve güven ortamını sağlayan unsur, milli birlik anlayışı içerisinde yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamaktadır.

Güçlü olmanın en önemli şartı ise milletçe ortak hedefler doğrultusunda birleşebilmektir. Bizim toplumumuzu da ayakta tutan en önemli dinamiklerden birisi de hiç kuşkusuz milli ve manevi zenginliklerimiz, değerlerimiz, gelenek ve göreneklerimizdir. Bu sayede milletimiz, iyi günde de, kötü günde de birlik olabilme, kenetlenebilme, tek yürek, tek yumruk gibi hareket edebilme kabiliyeti sayesinde binlerce yıldır ayakta kalmayı başarmıştır.

İşte bu zenginliğimizden ve değerlerimizden taviz vermeden geçireceğimiz her anın, aslında geleceğe doğru attığımız en önemli ve en sağlam adımları oluşturacağının mutlaka bilincinde olmalıyız. Bu bilinçle, geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımızın eğitimlerinin de bu istikamette olmasına özen göstermeli, onları milli ve manevi değerlerimizle teçhiz etmeliyiz. İnanıyorum ki, milletçe birlik ve beraberlik içinde idrak ettiğimiz bu özel günler milletimizin yüreğine ferahlık ve huzur verecek, toplumsal dayanışmamızı derinleştirecek ve kardeşlik ruhumuzu güçlendirecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Kurban Bayramı’nın, dargınlık ve kırgınlıkların unutulmasına, toplumsal birlikteliğimizin pekişmesine, saygı ve hoşgörünün daha da gelişmesine vesile olmasını temenni ediyor, başta şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve onların aileleri olmak üzere yüce milletimizin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, bayram coşkusunun ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Vali Aksoy’un Kurban Bayramı Programı:

10.08.2019 CUMARTESİ (AREFE GÜNÜ)

SAAT :11.00 : BAĞÇEŞME ŞEHİTLİĞİ ve POLİS ŞEHİTLİĞİ ZİYARETİ

NOT: BASIN MENSUPLARINI TAŞIMAK ÜZERE ARAÇ VALİLİK ÖNÜNDEN 10:30 DA HAREKET EDECEKTİR.

12.08.2019 PAZARTESİ (BAYRAMIN 2. GÜNÜ)

14.00 : KENT BAYRAMLAŞMASI YER : ANTİKKAPI RESTORAN

15.15 : İL JANDARMA KOMUTANLIĞI BAYRAMLAŞMA

16.00 : İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BAYRAMLAŞMA (POLİSEVİ)

16.45 : DENİZ EĞİTİM VE ÖĞRETİM KOMUTANLIĞI VE GARNİZON KOMUTANLIĞI BAYRAMLAŞMA

NASIL ARANDI: #Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy # kurban bayramı # mesaj # içtenlik # kutlama # kocaeli # valilik

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.