21-05-2024 07:17

Kocaeli’nin 7 yıldızlı projesi 'Rift Villas Bahçecik'

2016-04-16    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2016-04-16
.stripslashes($urun->baslik).

İlimizin tanınmış müteahhitlerinden Mustafa Ekşi’nin oğlu Ümit Ekşi’nin sahibi olduğu Eksa İnşaat, 7 yıldızlı Başiskele’ye 7 yıldızlı bir proje kazandırıyor.

Rift Bahçecik Villaları gerek merkezi konumu, gerek panoramik manzarası, gerek doğası, gerek sunduğu konfor, gerek kalitesi, gerek sosyal yaşamı, gerekse özgün tasarımıyla görenleri hayrete düşürüyor.

Adını Afrika kıtasındaki dünyanın en güzel vadisinden alan Rift Bahçecik Villaları, İzmit Körfezi’nin eşsiz manzarasına karşı doğayla iç içe bir yaşam sürmek isteyenlerin adresi olacak.

Bahçecik’te, kartal yuvasını andıran bir konuma sahip Rift Bahçecik Villaları, 23 bin metrekarelik bir alana inşa ediliyor. Her biri bağımsız 37 villadan oluşan projede iki tip konut var. Grande villaları 376 metrekare 5+1, Luvenis villaları ise 265 metrekare 4+1 şeklinde projelendirilmiş. Villaların her biri 400 metrekare büyüklüğünde bahçeye sahip.

 

bahcecik

 

AKILLI EV TEKNOLOJİSİ

Rift Bahçecik Villaları’nı diğer projelerden ayıran en önemli özellik, akıllı ev teknolojisiyle inşa ediliyor olması. Tüm aydınlatmalar; spotlar, avizeler, led şeritler, barisoller, tüm panjurlar, perdeler ve jaluziler uzaktan kontrol edilebiliyor.

Bunun yanı sıra villaların tüm enerjisi tek dokunuşla açılıp kapanabiliyor. Isıtma sisteminden soğutma sistemine, hatta evdeki bütün elektrikli ev aletlerine kadar.

Öyle ki “Bu ayki elektrik faturası 250 TL’yi geçmesin” dediğinizde sistem kendini ona göre planlıyor. Sistemi ses komutuyla çalıştırma özelliği de mevcut. Eve ‘İyi günler’ diyerek girdiğinizde tüm sistem açılıyor.

 

salon samanje

 

ÜST DÜZEY GÜVENLİK

Rift Bahçecik Villaları, güvenlik açısından da akıllı ev teknolojisinin geldiği son noktayı gözler önüne seriyor. Villalarda kişiye göre güvenlik sistemi var; ağırlık dedektörü gibi. Villada yaşayacak kişiler ağırlıklarına göre kodlanıyor, farklı ağırlıkta biri eve girdiğinde sistem direk harekete geçerek, emniyet teşkilatına alarm gönderiyor.

Rift Bahçecik Villaları’nın en büyük özelliklerinden biri de tavan yüksekliğinin 3.5 metre olması. Her villada 7 metrelik galeri boşlukları var. Asma tavan ve barisol aydınlatmaların bulunduğu villalarda bütün odalar lamine parke kaplı. Islak zeminler ise seramik.

Yerden ısıtma sisteminin kurulduğu villaların şöminesi de mevcut. Bu kadarla da bitmiyor. Her eve 3 araçlık otoparkın yanı sıra jakuziler de unutulmamış. Her adımda kaliteli malzemelerin kullanıldığı villaların bir diğer özelliği de merdiven korkuluklarının camdan olması.

 

+ RIFT VILLAS KATALOG ICLER Q YENI EBAT

 

SEHER YELİNİ ALIYOR

Villaların dış cephe kaplamasında Finlandiya çamı olarak bilinen thermowood kullanılıyor. Thermowood, her türlü hava koşullarına, çürümeye ve haşerelere karşı direnç sağlamanın yanı sıra doğal ve modern görünümüyle de evinize ahşabın sıcaklığını katıyor.

Rift Bahçecik Villaları; oyun parkından yarı olimpik açık havuza, fitness centerdan hamama, saunadan masaj odasına, restorandan spor alanlarına kadar sosyal yaşamınıza da renk katacak.

Villaların tercih sebeplerinden biri de ‘şifalı’ olarak bilinen kuzey rüzgarını ve seher yelini alması.

Bunun yanı sıra eşsiz panoramik manzaraya sahip. Rift Bahçecik Villaları’nın sunduğu açı o kadar geniş ki; Sapanca tarafından doğan güneşin Hereke üzerinden batışına şahitlik edebilirsiniz. Şehir merkezine sadece 10 dakika uzaklıktaki Rift Bahçecik Villaları’nda yaz-kış, gece-gündüz seyrine doyamayacağınız güzellikte bir manzara sizleri bekliyor.

 

havuz

 

1 MİLYONDAN BAŞLIYOR

Rift Bahçecik Villaları’nın fiyatları 1 milyondan başlıyor, 1.5 milyona kadar çıkıyor. 21 adet villanın kaba inşaatı bitti, örnek daire de 15 Nisan tarihi itibariyle görücüye çıktı. Villaların teslim tarihi ise 2017 Mart ayı olarak belirlendi.

Eksa İnşaat’ın sahibi Ümit Ekşi, Rift Bahçecik Villaları’nı “Kocaeli’nin 7 yıldızlı projesi” olarak tanımlıyor. Ve “İzmit’e bu proje fazla” diyenlere şu yanıtı veriyor: “Niye fazla olsun ki. İstanbul insanı İzmit’in insanından daha mı kaliteli. İzmitliler böylesine kaliteli evlerde oturamaz mı? İzmit insanı bunların hepsine hatta daha fazlasına layık.”

 

İŞTE 7 YILDIZ

1-Merkezi konum

2-Panoramik manzara

3-Eşsiz doğa

4-Lüks konfor

5-Üst düzey kalite

6-Sosyal yaşam

7-Özgün tasarım

NASIL ARANDI: #Eksa İnşaat #Mustafa Ekşi #Rift Bahçecik Villaları #Ümit Ekşi

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.