22-02-2024 13:14

Kocaeli’de Bingöl rüzgarı esecek

2018-10-16    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-10-16
.stripslashes($urun->baslik).

HABER:TAHA AHMET ÖZEL

 

CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR

Anadolu Kocaeli Projesi kapsamında Kocaeli’de düzenlenen tanıtım günlerine bir yenisi daha ekleniyor. Bingöl Valiliği, Bingöl Belediyesi, Bingöl Üniversitesi, Kocaeli Bingöllüler Derneği ve Dilovası Bingöllüler Derneği'nin işbirliğinde Kocaeli’de tanıtılacak 6’ncı şehir olan Bingöl’ün tanıtım günleri 19-22 Ekim tarihleri arasında Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Bingöl Tanıtım Günleri’nin toplantısı fuar içinde bulunan Sivil Toplum Merkezi’nde düzenlendi. Toplantıya Basın Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, Kocaeli Bingöllüler Dernek Başkanı Ali Değirmenci, Dilovası Bingöllüler Dernek Başkanı Ercan Güneş ve dernek üyeleri katılım gösterdi.

 

BİNGÖLLÜ KARDEŞLERİMİZ BİZİMLE OLACAK

Toplantıda ilk olarak söz alan Basın Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, “Tanıtım günlerinin 6’ncısını Bingöl Tanıtım Günleri olarak düzenleyeceğiz. Programımız tam olarak 4 gün sürecek. Derneğimiz bizimle güzel bir işbirliği yaptı. Bu tanıtım günlerinde sadece Kocaeli’den değil birçok yerden Bingöllü kardeşimiz bizimle olacak. Kendini Bingöl’e ait hisseden Bingöllü kardeşlerimizle çalıştığımız için onlarla birlikte bizde aidiyet hissediyoruz. Bingöl’e dair birçok değeri tanıtım günlerinde göreceğiz. Dernek başkanlarımız Bingöl’le ilgili yoğun çalışmalar yaptılar. Aynı zamanda ‘Bingöl Mücadelesi’ adlı konferans düzenlenecek. Tanıtım günlerimize Mahmut Akyürekli konuşmacı olarak katılacak. Gençlerimiz için konserler düzenlenecek. Tüm kesimlerle birlikte olmayı arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

ÇALMADIK KAPI BIRAKMADIK

Yılmaz’dan sonra söz alan Kocaeli Bingöllüler Dernek Başkanı Ali Değirmenci, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bize hem kucak açtı, hem adım attı. Bu nedenle belediyemize sonsuz teşekkür ediyoruz. Bingölümüz Anadolu’nun en iyi illerinden biridir. Bugün Bingöl’den 2 tırımız yola çıkacak. Fuar merkezimiz hazır. Defalarca Bingöl’e gittik. Buraya 30’a yakın kurum gelecek. Bingöl’ün 7 ilçesinde çalmadık kapı bırakmadık. Yöremize ait birçok tanıtımı burada gerçekleştireceğiz. Birçok sürprizimiz olacak. Yüzlerce insanımız Bingöl’den buraya akın edecek. İstanbul, Yalova, Bursa gibi şehirlerden de Bingöllü vatandaşlarımız buraya gelecek. Tüm halkımızı tanıtım günlerimize bekliyoruz” şeklinde konuştu.

BİNGÖL KÖKLÜ BİR KENT

Son olarak söz alan Dilovası Bingöllüler Dernek Başkanı Ercan Güneş, “19-22 Ekim tarihleri arasında güzel kentimiz Kocaeli’de Bingöl Tanıtım Günleri gerçekleşecek. Kentimizin güzel insanlarıyla Bingöl’ün güzel insanlarını tanıştıracağız. Yoğun bir çalışma temposu içerisinde Bingöl’ü buraya taşıyacağız. Bingöl köklü bir kent. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibi Bingöllüleri çok güzel bir şekilde ağırlayacak. Bingöl, tarih yönüyle Kocaeli’yle eş değer. İnşallah güzel bir organizasyon olacak” dedi.  

 

Yapılan konuşmaların ardından toplu fotoğraf alınmasıyla toplantı sona erdi. Bingöl Tanıtım Günleri Uluslararası Fuar Merkezi’nde 19 Ekim Cuma günü saat 10.00’da başlayacak ve 22 Ekim’e kadar açık olacak.

NASIL ARANDI: #Bingöl Tanıtım Günleri # Bingöl Valiliği # Bingöl Belediyesi # Bingöl Üniversitesi # Kocaeli Bingöllüler Derneği # Dilovası Bingöllüler Derneği #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.