15-04-2024 23:58

KO-MEK kursiyerleri özel çocuklarla bir arada

2019-05-18    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-05-18
.stripslashes($urun->baslik).

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim kurslarının “en özel kursu” olan “Özel eğitime ihtiyacı olan bireylere yaklaşım kursu” çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Serdar Kurs Merkezi Özel Eğitime İhtiyacı Olan Bireylere Yaklaşım kursiyerleri Büyükşehir Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’ni ziyaret ederek buradaki öğrencilerle bir araya geldi. Cemil Meriç’in özel öğrencileriyle buluşan ve onlarla vakit geçiren kursiyerler, aldıkları eğitimi uygulama olanağı buldu.

 

UYGULAMALI EĞİTİM ALDILAR

Özel eğitime ihtiyacı olan bireylere yaklaşım kursu kursiyerleri, Büyükşehir Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’nde uygulamalı eğitim aldı. Kursiyerlere ilk olarak kurum yöneticileri tarafından gerekli bilgiler aktarıldı. Kursiyerler daha sonra Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’nin özel öğrencileriyle buluşarak vakit geçirdi. Kursiyerlere Özel Eğitime İhtiyacı olan bireylere yaklaşım kursunda özel bireylere nasıl yaklaşılması gerektiği konularında detaylı eğitim veriliyor. Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’ni ziyaret eden kursiyerler de böylece aldıkları eğitimi uygulama şansı yakaladı. Kursiyerler özel öğrencilerle ayrıca seramik, mutfak, sera, okuma-yazma, matematik, değerler eğitimi, el sanatları, müzik ve halk oyunu sınıflarında etkinlikler yaptı.

 

DUYARLI VATANDAŞLARIN İLGİSİ YOĞUN

Özel eğitime ihtiyacı olan bireylere yaklaşım kursu Serdar KO-MEK Kurs Merkezi’nde kısa bir süre önce faaliyetlerine başladı. Kursa, Kocaeli’nin yanı sıra çevre illerden vatandaşların da talebi var. KO-MEK’in en özel kursunda kursiyerlere, özel eğitime ihtiyacı olan bireylere yönelik bilinmesi gereken her türlü detay aktarılıyor. Bu kapsamda, ilk olarak özel eğitim nedir ve özel eğitime kimlerin ihtiyacı vardır konuları ele alınıyor. Bunun ardından sırasıyla, down sendromu, otizm, zihinsel ve bedensel öğrenme güçlüğü ile üstün zekalı bireylere yönelik eğitimler veriliyor.

 

EĞİTİMİN İKİNCİ AŞAMASI DA VAR

Eğitimin ikinci aşaması, özel eğitime ihtiyacı olan bireyin toplumla bütünleşmesini sağlamayı hedefliyor. Özel eğitime ihtiyacı olan bireyin günlük bakımı, bireye fiziksel güvenliliğinin sağlanması becerisini kazandırma konuları aktarılıyor. Bunun yanı sıra yine özel eğitime ihtiyacı olan bireyin beslenmesi ve ilgili ihtiyaçlarına uygun basit etkinlik malzemelerinin hazırlanması konuları öğretiliyor.

 

KAYITLAR KOMEK.ORG ADRESİNE

Özel eğitime ihtiyacı olan bireylere yaklaşım kursuna katılmak isteyen vatandaşlar kayıtlarını komek.org adresi üzerinden yapabilir. Kurs, KO-MEK Serdar Kurs Merkezi’nin Yenidoğan Mahallesi, Kayın Sok. Mehmet Efe Bedük Apt. No: 14 İzmit adresinde faaliyet gösteriyor.

NASIL ARANDI: #Kocaeli Büyükşehir Belediyesi # Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Merkezleri # komek # Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.