17-07-2024 15:37

Kızınız büyürken

2019-08-06    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-08-06
.stripslashes($urun->baslik).

ASLI GENCAL-BÜŞRA SAVAŞ UÇARI

 

Çocukluktan genç kızlığa geçiş, kız anneleri için oldukça zorlu ve duygusal bir süreçtir. Değişen bedenleri ve duygularıyla ilgili bazı noktaların onlara anlayacakları şekilde anlatılması gerekir ki bu da aileleri, özellikle de anneleri bir hayli zorlar.

Bu ay, sizlere bu noktada olabileceğini düşündüğümüz, bir kitap ve yan ürünlerle hazırladık ‘Biz Çok Sevdik’ köşesini.

Çocuk lezzetlerinde ise sağlıklı bir atıştırmadık tarif var. Hem yaz hem de kış aylarında çocukların çok seveceği bu tarifin hazırlanması çok kolay.

Hem eğitim alanında başarılı hem de çocuğuyla dolu dolu zaman geçiren bir anne var ‘1 Anne 5 Soru’ köşemizde. Tuğba Sayan, oğlu Berk’i yetiştirirken nelere dikkat ettiğini Kocaeli Life okurlarıyla paylaştı.

Kids Style’ın bu ayki tarz miniği, 5 yaşındaki Masal Mısır. Güzelliği ve zarafetiyle hepimizi kendisine hayran bırakan bu güzel prensesin giyim tercileri de kendisi kadar renkli.

‘Ben Başardım’ köşemizde ise artık kendisini ekranlardan da tanıdığımız, tatlı mı tatlı Ada var. Ada Arca, hem okul yaşamını hem de oyunculuk, bale ve piyano gibi pek çok hobisini aynı anda başarıyla yürüterek hepimizin gururu olmayı başardı.

Bir dahaki sayıda görüşmek üzere. Sevgilerimizle…

 

BİZ ÇOK SEVDİK

Çocukluktan genç kızlığa geçiş, kız aileleri için birçok karmaşık durumu beraberinde getirebilir. Neyi nasıl anlatmayı bilemediğimiz anlarda size yardımcı olabilecek bir kitap ve hijyeni sağlamaya yardımcı birkaç ürünü sizler için derledik.

 

 

Genital bölge temizleme mendili-Farmasi

Farmasi'nin çıkardığı kızınızın genç kızlığa geçiş sürecinde, kişisel bakımı noktasında kendisine oldukça pratik bir çözüm sunan bu ürünü çok sevdik.

 

 

Genital bölge temizleme jeli-Sebamed 

Sağlıklı bir beden için hijyen kurallarına uymak şart. Kızınıza hem genital temizlik bilincini aşılayacak hem de onu hijyen konusunda heveslendirecek bu jeli çok sevdik.

 

 

Regl Kitabı

Martı Çocuk Kitapları’ndan çıkan bu kitap, birçok konuda annelere yardımcı olacak gibi görünüyor. Kızınıza, regl dönemi hakkında bilgi verirken nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda size yol gösterecek bu kitabı çok sevdik.

 

Adet takvimi uygulamaları

Telefonunuza indireceğiniz birçok dijital uygulamayla küçük kızınızın regl dönemlerini birlikte takip edebilir ve onun da kendi periyodunu eğlenceli bir şekilde takip etmesini sağlayabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan Pepapp, Flo ve Clue aplikasyonlarını çok sevdik.

 

 

NASIL ARANDI: #kızınız # büyürken # kids life # kocaeli life # çocuk # kız # gençlik # büyüme # kitap # sağlık

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.