29-02-2024 18:32

Kişiye özel tedavi; ILASIK Lazer

2020-10-07    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-10-07
.stripslashes($urun->baslik).

Lazer teknolojilerinin, kişiye özel tedavi protokolleri üretebilmesiyle uzay çağı teknolojisine ulaştığını ve göz kırma kusuru tedavisine güven getirdiğini belirten Dünyagöz İzmit’ten Op. Dr. Caner Karadenizli, ILASIK Lazer tedavisini ve aşamalarını anlattı. Karadenizli,  “ILASIK Lazer (IDESIGN WAVEFRONT) teknolojisi; Intralase (bıçaksız lazer), kişiye özel tedavi Wavefront ve göz tanıma sisteminin kombinasyonudur. ILASIK’i tamamen kişiye özel uygularız. Her şey kişisel görüş kalitesi temel alınarak yapılmaktadır’’ dedi.

ILASIK Lazer tedavisini detaylıca anlatan Op. Dr. Caner Karadenizli,  “Özel Wavefront analiz cihazlarıyla yapılan değerlendirmeden sonra operasyon kararı verilir. Wavefront teknolojisiyle kısa sürede 5 farklı ölçüm yapılabilmektedir. Otorefraktometre, keratometre, topografi, aberrometre ve pupilometre cihazlarıyla yapılan 5 farklı ölçüm tek cihazla yapılarak elde edilen verilerle kişiye özel tedavi sunulmaktadır. iDesign Wavefront teknolojisiyle detaylı kornea analizi yapılabilmekte ve gözün kırma kusurları tespit edilebilmektedir’’ diye konuştu.

 

ILASIK LAZER AŞAMALARI

İlk aşamada Wavescan teknolojisiyle kişisel görüş profili hazırlandığını belirten Dünyagöz İzmit’ten Op. Dr. Caner Karadenizli tedavi aşamalarını; “Göze yollanan ışıktan yansıyan bilgileri özel bir kamerayla algılarız. Bu bilgileri lazere göndererek, kişiye özel tedaviyi planlarız. Bu, özellikle gece görme problemi olan veya göz bebekleri büyük olan hastalarımızda lazer sonrası ışık çevresinde saçılma, dağılma ve gölgelenme olmaması için tercih ettiğimiz bir yöntemdir.  Advanced CustomVue dediğimiz uygulamanın tercih edilme sebeplerinden biri de Wavefront aberometresinde üç boyutlu görme haritasının çıkartılabilmesidir. Daha sonra femtosaniye ile bıçak kullanılmadan kornea kesisi oluşturulur. Artık görüş ILASIK uygulaması çerçevesinde düzeltilebilir’’ şeklinde anlattı.

Bu süreçle ilgili önemli noktaların da altını çizen Op. Dr. Caner Karadenizli, şöyle devam etti:  “Lazer tedavisinde, cihazın gözün planlanan noktasına atış yapması çok önemlidir. Bu yüzden cihaz ile göz arasında dijital bir kilitleme sistemi (eye tracker) olması gerekir. Wavefront tedavisinde ölçümler otururken, operasyon ise yatar pozisyonda gerçekleşir. Bu pozisyondayken gözde küçük bir dönme hareketi oluşabilir. Kişinin iris tabakası lazer cihazı tarafından algılanarak gözün kendi ekseni etrafındaki hareketleri takip edebilmektedir.”

ILASIK Lazer tedavisi; kişinin gözlüksüz veya kontakt lenssiz görme seviyesini ve görüş kalitesini artırır.

ILASIK Lazer tedavisinde astigmat, miyop ve hipermetropinin tam olarak düzeltilmesi hedeflenir.

NASIL ARANDI: #dünyagöz # izmit # hastane # göz # sağlık # görme # ılasık lazer # operatör doktor # caner karadenizli # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.