29-02-2024 19:24

Karamürsel’de UV ışınları ile dezenfeksiyon sistemi imal edildi

2020-05-08    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-05-08
.stripslashes($urun->baslik).

COVID-19 salgını ile mücadele sürecine bir sanayi kuruluşumuzdan daha katkı geldi. Daha önce de Karamürsel Belediyesi ile yapılan çalışmada dezenfeksiyon tüneli imal eden MMS Marmara Makina Ar-Ge ekibi, UV ışınlar ile COVID-19 virüsü de dahil birçok virüs ve bakterinin yok edileceği bir dezenfeksiyon hattı tasarlayıp imal etti. İmalatı tamamlanan ürün kısa süre içinde hizmete girecek.

Tasarım ve imalatı tamamen MMS Marmara Makina'ya ait olan, prototipi imal edilen sistem, içinden geçirilen tüm ürünleri dezenfekte ediyor. Böylece ürünler, kullanıcılar tarafından evlerine götürülmeden virüs ve bakterilerden tamamen arındırılmış oluyor. Firma sahibi Serdar Avcı yaptığı açıklamada şunları söyledi: "UV ışınlar ile dezenfeksiyon aslında imal ettiğimiz tünellerden daha öncesinde masamızın üstünde olan üstüne çalıştığımız bir projeydi. Fakat daha teknik bir konu olduğundan araştırma, imalat ve test aşamaları çok daha fazla zaman aldı. Cihazın sahadaki performansını, farklı noktalara kurarak periyodik olarak yaptığımız testlerle her açıdan gözlemleyeceğiz.

 

BAŞKAN YILDIRIM DESTEK VERDİ

Projeden daha fikir aşamasında Karamürsel Belediye Başkanımız İsmail Yıldırım’a bahsettim, kendisi de projemizi heyecanla karşıladı. Makinenin tasarımda toplum bilimi tecrübesini bizlere aktararak sistem hakkında ciddi önerilerde bulunmasının yanında konu ile ilgili okuduğumuz birçok yerli yabancı kaynağı birlikte tartıştık. Prototip ürünümüzün imalat aşamasını yakından takip etti. Belediye başkanı kimliğinin yanında bu yoğun zamanında projemize büyük destek verdi. Başkanımıza da büyük bir teşekkür borcumuz var.

 

ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYORUZ

Dosyalarımız kabarık, hayatın akışına uygun çok daha farklı tasarımdaki ürünler üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Hijyen, dezenfeksiyon, sterilizasyon gibi kelimeler aslında çok öncesinde hayatımızda olması gereken ama bundan sonra hayatımızdan çıkmayacak kelimeler. En kısa sürede farklı ürünlerimizi de piyasaya sürerek, en ekonomik ve en etkin çözümlerle vatandaşlarımızın süreci atlatmasına destek olacağız."

NASIL ARANDI: #dezenfeksiyon # karamürsel # mms marmara makina # karamürsel belediyesi # ismail yıldırım # serdar avcı # covid19 # corona # kovid # virüs # salgın # türkiye # UV # ışınlı # proje # arge # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.