17-07-2024 16:59

Kalıcı fondöten Özel Bennu Polikliniği’nde

2018-12-05    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-12-05
.stripslashes($urun->baslik).

Kalıcı makyaj, kalıcı ruj, kalıcı eyeliner derken kalıcı fondötenimiz de oldu. BB Glow Effect ya da ülkemizde bilinen adıyla ‘kalıcı fondöten’, en yeni cilt bakım uygulamalarından biri olarak karşımıza çıktı. Sağlık ve güzelliğin Kocaeli’deki en önemli adreslerinden biri olan Özel Bennu Polikliniği de ‘kalıcı fondöten’ uygulamasına başladı. Dr. Fuat Ayar ve eşi Ayşe Ayar yönetimindeki uzman ekip, özellikle iş hayatında aktif rol aldığı için her daim bakımlı görünmek isteyen ancak buna vakit ayıramamaktan yakınan kadınlar için ‘kurtarıcı’ gözüyle bakılan BB Glow Effect uygulamasıyla harikalar yaratmaya başladı.

 

İÇİNDE FONDÖTEN YOK

BB Glow Effect uygulaması hakkında Kocaeli Life okurlarını bilgilendiren Dr. Fuat Ayar, şunları söyledi: “Kalıcı fondöten uygulamasında kişiye uygun olarak seçilen bitkisel içerikli serumlar, üzerinde mikro iğneler bulunan cihazla cildin üst tabakasının altına yediriliyor. İşlem çok konforlu, kullanılan iğneler hastanın acı ya da ağrı hissetmesine neden olmuyor. Uygulamada kullanılan serumların içinde kesinlikle fondöten, BB krem ya da kimyasallar bulunmuyor. Bu sebeple kozmetik temellere dayanmıyor, uygulamanın adı her ne kadar ‘kalıcı fondöten’ olsa da kalıcı makyaj kürleri arasında yer almıyor.

BB Glow serumları tamamen bitkisel kökenli olduğundan ve içeriğinde özel maddeler bulunduğundan cildi sıkılaştırıyor, akne ve leke izlerini yok ediyor, aynı zamanda ciltte fondöten varmış gibi pürüzsüz, ışıl ışıl, aydınlık bir görüntü oluşturuyor. Bu etkiyi ciltteki serbest radikalleri nötralize ederek ve melanin pigmentini azaltarak yapıyor. İşlemden tam sonuç alabilmek, etkisini uzun süre hissedebilmek ve hücre yenilenmesini maksimum düzeyde arttırabilmek için 10 gün ara ile en az 3 seanslık bir uygulama kürü tavsiye ediliyor. Her mevsim uygulanabilme özelliğine sahip olan işlem, ilk seans itibariyle etkisini belli etmeye başlıyor.

 

 

 

KIRIŞIKLIKLARI AZALTIYOR

BB Glow Effect serumları B3 vitamini, aminoasit, titanyum dioksit ve çeşitli bitki özleri içeriyor. Dolayısıyla uygulamada kullanılan serumlar herhangi bir yan etkiye ya da ciltte olumsuz tepkimelere sebep olmuyor. Etkili bir cilt mezoterapisi olan uygulama, kollajen ve elastin üretimini artırıyor. Hücre yenilenmesi kabiliyetini destekleyerek, cildin daha genç görünmesini sağlayan BB Glow Effect, ince kırışıklıkları da yok ediyor. Işıltılı, aydınlık ve sağlıklı bir cilt görünümünün yanı sıra cilt ton farklılıklarını da ortadan kaldırıyor. Güneş deformasyonlarını tedavi ederken, olası güneş hasarlarına karşı da cildi koruyor, lekelenme problemini gideriyor.

İşlemde kullanılan serumların yoğun nemlendirme özelliği de bulunuyor. İşlem ayrıca sivilce ve akne izlerini onarıyor, yeni hücre oluşumunu sağlıyor. Cilt üzerinde bulunan yara izi ya da skar doku görünümünü hafifletiyor, gözaltı morluklarını ve göz çevresindeki ton koyulaşmasını kamufle ederek, rahatsız edici görüntüyü gideriyor. Cilt yüzeyinde bulunan kılcal damarlanma sorununu da gideren BB Glow Effect serumlarının etkisi elbette ömür boyu sürmüyor. Bu işlem sonucunda ortaya çıkan etkiyi maksimum bir yıl boyunca kullanabiliyorsunuz. Bir yılın sonunda cilt tarafından emilerek kalıcılığını yitiriyor.

 

ERKEKLER DE YAPTIRIYOR

İşlem unisex yani hem erkek hem de bayanlara uygulanabiliyor. Mevsim ve yaş kısıtlaması yok. Sudan ve denizden etkilenmiyor. BB Glow Effect uygulaması; kanser rahatsızlığı veya vücudunda tümör tespit edilmiş, kemoterapi ve radyoterapi gören hastalara, vücutta iltihap problemi bulunan hastalara, keloid skar oluşumuna duyarlılığı bulunanlara, hamilelelik ya da emzirme döneminde olanlara, uygulama alanında ben, siğil, uçuk bulunan kişilere, egzama ve sedef gibi cilt hastalıklarının aktif döneminde ya da bu rahatsızlıkların tedavi sürecinde olan hastalara, kan pıhtılaşmasında bozukluk ya da kan hastalıkları bulunan kişilere, akut bulaşıcı hastalık taşıyıcılara yapılamıyor.”

 

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

• Uygulamadan sonra 15 gün boyunca güneş koruyucu ile güneşten korunulmalıdır. Uygulama yaz mevsiminde yapılıyorsa özellikle ilk 3 gün boyunca şapka ve gözlük korumasından da yardım alınabilir.

• 24 saat süre ile herhangi bir kozmetik ürün kullanılmamalıdır.

• Seanslardan sonra ilk 24 saat uygulama bölgesi su ile temas ettirilmemelidir.

• Seanslardan sonra 3 gün boyunca makyaj yapılmamalıdır.

• Seanslardan sonra 10 gün süreyle hamam, sauna, deniz ve havuz aktivitelerinde bulunulmamalıdır. (Seansların ardından yaşanan 10 günlük dönemin dışında uygulama sonuçları bu aktivitelerden olumsuz etkilenmez.)

• Kalıcı fondöten uygulamasından sonra 1 ay boyunca lazer epilasyon, kimyasal peeling ve agresif cilt uygulamalarından kaçınılmalıdır.

• Prosedür devam ederken ya da seanslar başlamadan hemen önce botoks, dolgu ya da yağ enjeksiyonu işlemleri yapılması tavsiye edilmez. Botoks, dolgu, yağ enjeksiyonu ve estetik cerrahi ameliyatlarının BB Glow prosedürü tamamlandıktan sonra yapılmasında sakınca yoktur.

NASIL ARANDI: #bennu poliklinik # cilt # güzellik # bakım # kadın # bb glow # kalıcı fondöten # kocaeli # izmit #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.