21-06-2024 13:35

İşinizi şansa bırakmayın! B.O.F.

2018-06-06    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-06-06
.stripslashes($urun->baslik).

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte hayatın birçok açıdan kolaylaşması, insanları hareketsiz bir yaşama sürüklüyor. Günlük hareket aktivitesinin azlığı, iş stresi ve temposu, insanları zamanla daha kötü beslenmeye ve tembelliğe itiyor. Kalitesiz bir yaşam, sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor. Sağlımızı geri kazanmak için ise büyük paralar ödememiz gerekebiliyor. İşte bu noktada sporun önemi gündeme geliyor. Spor yaparak sağlık sorunlarına yakalanma riskiniz azalabilir, ideal kilonuza ulaşarak daha zinde bir bedene ve daha huzurlu bir hayata kavuşabilirsiniz.

Spor, bireye özgüdür. Çünkü sizin hedefleriniz, vücut tipiniz, yaşantınız, beslenmeniz herkesten farklıdır. Hedefinize kısa zamanda ve sağlıklı yollardan ulaşabilmek için profesyonel bir destek almak istiyorsanız; adresiniz B.O.F. Fitness olmalı. Dünyada hızla yayılan birebir eğitim ve medical fitness akımının ilimizdeki öncülerinden B.O.F.’ta bilimsel ölçüm yöntemleri ile mevcut vücut kompozisyonunuz çıkarılıyor, hedefinize uygun antrenman programları ile spor daha sağlıklı ve daha keyifli bir hale getiriliyor. Planlamalarınızı yapan ve sizi sonuca ulaştıracak olan spor uzmanları da daha kaliteli bir yaşam yolunda rehberleriniz oluyor.

B.O.F. Fitness; özel mimarisi, bol oksijen kapasitesi sağlayan havalandırma sistemi, sağlıklı ve çok amaçlı tasarlanmış son teknoloji spor ekipmanlarının yanı sıra akademik ve alanında uzman spor eğitmenleriyle hizmet veriyor. Özel ses ve ışık sistemiyle dizayn edilen stüdyolarda kişiye özel kick-box, reformer, personal training programlarıyla hedefinize daha çabuk ulaşabilirsiniz.

Sağlık sorunları olan üyeler için uzman fizyoterapist eşliğinde spor programlarının oluşturulduğu B.O.F.’ta, tedavi amacıyla yapılan terapötik pilates dersine de katılabilirsiniz. Spor hocanızla birebir çalışırken, dikkatinizi dağıtan ve motivasyonunuzu bozan hiçbir çevresel faktör olmadan, alanda sadece kendinizle yarışmanın keyfine da varabilirsiniz. Kendinizi oldukça özel hissedeceğiniz bu tesiste bilimsel çalışmalarla kısa sürede hedeflerinize ulaşacak, daha kaliteli bir hayata ‘merhaba’ diyeceksiniz.

 

AYRICALIKLI HİZMET

Son teknoloji ve alanında lider markaların son sistem alet ve ekipmanlarını tercih eden B.O.F. Fitness’ta spor yaparken daha etkili çalışabilir, sakatlanma riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Spora başlamadan önce yapılacak inbody ölçüm testi ile de detaylı vücut analizinde bölgesel kas, yağ, kuvvet, metabolizma hızı, iç yağlanma oranı, kan basıncı, beden kitle indeksi gibi metabolik ölçüm sonuçlarına ulaşabilir, mevcut durumunuzu en ince ayrıntısına kadar görebilir, hedeflerinize ulaşacağınız zaman dilimini ve ilerleme durumunuzu sürekli takip edebilirsiniz.

Ekcan Grup İcra Kurulu Başkanı Yakup Ekşi’nin sahibi olduğu, Yıldız Konutları’nın altında hizmet veren B.O.F.’ta, evinizin salonundaki kadar rahat, kaliteli ve hijyenik bir ortamda spor yapmanın keyfine varacaksınız. Size tahsis edilmiş özel bir hocayla birebir ders yaparken kendinizi ayrıcalıklı hissedip mutlu olacaksınız. Spor merkezinde bulunan fizyoterapistler sayesinde ağrılarınızdan kurtulacak, sağlıklı yaşama yeniden ‘merhaba’ diyeceksiniz.

 

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN

Türkiye’de çok az merkezde bulunan aletler ve özel hocalar yardımıyla performansınızı artıracak, profesyonel spor hayatınıza daha hızlı bir dönüş yapacaksınız. Ve bunları yaparken sağlam dostluklar edinecek ama en iyi dostun spor olduğunu anlayacaksınız.

Unutmayın siz sağlıklı kaldıkça hayatınız ekonomik, psikolojik ve sosyal açıdan kaliteli olur. İşinizi şansa bırakmayın, yapacağınız en iyi yatırımın kendinize ve sağlığınıza yaptığınız yatırım olduğunu unutmayın! Vücudunuza iyi bakın, yaşamanız gereken tek yer orası!

 

İLETİŞİM

Adres: Alikahya Cumhuriyet Mah.,

Albay Karaosmaoğlu Cad., No:11/B 28, Yıldız Konutları /İzmit

Telefon: 0 262 502 19 19

E-posta: info@boffitness.com

 

 

***
MEDİKAL PİLATES

B.O.F. Fitness’ı diğer spor salonlarından ayıran en önemli özellik, medikal pilates derslerinin de veriliyor olması. Klinik (medikal) pilates, Joseph Pilates tarafından geliştirilen met ve cihazlarla yapılan geleneksel pilates egzersizlerinin, kanıta dayalı rehabilitasyon prensiplerine göre modifiye edilerek tedavi amacıyla kullanılması anlamına geliyor. Pilates egzersizleri başlangıçta sadece atletler ve dansçılar tarafından spor yaralanmalarının rehabilitasyonunda uygulanabilirken, günümüzde konu üzerinde eğitimli eğitmenler ve fizyoterapistler eşliğinde,

• Spor yaralanmalarında sporcunun yaptığı spora yönelik rehabilitasyonunda,

• Kifoz, lordoz, skolyoz, bel fıtığı gibi omurga rahatsızlıklarında,

• Felç, multiple skleroz (MS) vb gibi nörolojik hastalıkların rehabilitasyonunda,

• Fibromiyalji gibi romatizmal hastalıklarda,

• Osteoporozda kemik yoğunluğunun arttırılmasında,

• Donuk omuz gibi çeşitli omuz problemlerinde,

• Dizde menisküs, bağ yaralanmaları gibi ortopedik rahatsızlıklarda,

• Yaşlı popülasyonda fizik tedavi programına entegre edilerek tedavi amacı ile güvenli ve etkili bir şekilde uygulanıyor.

Medikal pilates ile hastaların yaşam kalitelerinin güvenli ve hızlı bir şekilde artırılıp kuvvet, denge ve postürün geliştirilmesi, kas esnekliğinin artırılması, vücut farkındalığının artırılması, derin abdominal kasların kuvvetlendirilmesi ve koordinasyonun geliştirilmesi amaçlanıyor. Asıl amaç, ağrıdan kaçınma mekanizmalarına karşı koyan, başarılı ağrısız bir hareket deneyimi olarak belirtiliyor.

 

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.