Hamiyet Satı: Müdavimi oldum

2018-12-01    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-12-01
.stripslashes($urun->baslik).

ELİF’İN YÖRÜNGESİ

Omurga rahatsızlıklarının tedavisine, kendisinin geliştirdiği ‘rubatonik pilates’ yöntemiyle yardımcı olan Pozitif Yaşam Merkezi’nin kurucusu, fizyoterapist Elif Akıncı’nın danışanlarından birisi de Seymen Eğitim Kurumları’nın kurucu temsilcisi Hamiyet Satı. Bel, boyun, diz ağrıları nedeniyle fizyoterapist Elif Akıncı’ya başvuran ve rubatonik pilates sayesinde ağrılarından ciddi ölçüde kurtulduğunu söyleyen Hamiyet Satı, Elif Hanım ile tanışma hikayesini ve sonrasını şöyle anlatıyor:

“Elif Hanım’ı ağabeyimin eşi Arzu Seymen sayesinde tanıma imkanı buldum. Çok ileri düzeyde olmayan boyun ve bel fıtığım vardı, ayrıca dizimde de problemler yaşıyordum. Ameliyat olmamı gerektiren bir durum yoktu lakin egzersiz yaparak ağrılarımı azaltmalıydım. Spor yapmayı da seven biri değildim. Ağrılarımdan kurtulmak için daha önce çeşitli kurumlarda birkaç kez fizik tedavi olmuş, kuru iğneleme yaptırmış ancak verim alamamıştım. Ağrılarım geçmeyince, Arzu Seymen’in tavsiyesiyle Elif Hanım’ı tanıdım ve Pozitif Yaşam Merkezi’ne başladım. İlk tanıştığımızda Elif Hanım’ın enerjisinden çok etkilendim. Şikayetlerimi dinledi, kontrollerimi yaptı. Bu esnada da bana moral verdi çünkü rahatsızlığım dolayısıyla yaşam kalitem düşmüş, hareketlerim kısıtlanmıştı. Uzun süre ayakta durmakta bile güçlük çekiyordum, çalışmakta zorlanıyordum. Haliyle çok moralsizdim ancak Elif Hanım, konuşmaları ve samimiyetiyle beni motive etti.

 

 

AĞRILARIM ÇOK AZALDI

Beraber çalışmaya başladık. ‘İlk etapta 30 seans gelir, sonra bırakırım’ diyordum ancak 1,5 yıldır buradayım. Adeta Elif Hanım’ın müdavimi oldum. Pozitif Yaşam Merkezi’nde sadece Elif Hanım değil ekibi de çok başarılı. İlgileri, alakaları çok güzel. Herkes işinin ehli burada. Hijyenik bir ortamda spor yapmanın keyfini çıkarıyorum. Merkezin konumu da çok cazip; otopark sorunu yok, ulaşım çok kolay. Her şey kusursuz olunca buraya gelmek benim için çok cazip hale geldi.”

Rubatonik pilatesin yanı sıra refomer pilates de yaptığını, zaman zaman medikal masaj hizmeti de aldığını söyleyen Satı, rubatonik pilates yaptıktan sonra kendisinde gördüğü değişimleri, “Seanslara başladıktan sonra ağrılarım çok azaldı. Hatta şunu söyleyebilirim, kısa bir süre İzmit’te olmadığım için seanslara ara vermek zorunda kaldım. O esnada ağrılarım yeniden arttı. İzmit’e döner dönmez kaldığım yerden devam ettim” şeklinde anlatıyor.

Rubatonik pilatese başlamadan önce uyku problemi de yaşadığının, kaliteli uyuyamadığının altını çizen Satı, “Önceden sabahları ağrılarla ve yorgun uyanıyordum. Şimdi rahat uyuyabiliyor ve daha dinlenmiş uyanıyorum. Zaman zaman spora gelirken yorgunluktan ayaklarım geri geri gidiyor ancak geldiğim an aldığım enerji ve sonrasındaki mutluluk ‘iyi ki gelmişim’ dedirtiyor. Burada kaslarımın ve omurgamın rahatladığını hissediyorum” diyor.

 

AİLECE TERCİH EDİYORUZ

Uygulanan program sayesinde vücudunun da şekillendiğini, sıkılaştığını kaydeden Hamiyet Satı, “Aslında spor bana çok uzak bir kavram. Kısa süreli ama terletmeyecek aktiviteleri seviyorum. Rubatonik pilates ile özel bir diyet yapmadan 5 kilo verdim. Yaptığım çalışmanın somut karşılığını aldığım için de mutluyum. Biz Elif Akıncı’yı ailece tercih ediyoruz. Oğlumun da sırtında duruş bozukluğundan dolayı eğrilik vardı. Şimdiki neslin teknolojiyle fazla iç içe olmasından dolayı sıkça rastlanan bir durum bu.  Bir de üniversite sınavına hazırlanmasından ötürü biraz stresliydi.  Buraya gelerek rahatladı, duruş bozukluğu düzeldi” diyor.

Satı son olarak, “Ağrılarından kurtulmak isteyen herkese Pozitif Yaşam Merkezi’ni tavsiye ediyorum. Herkesin kendisine zaman ayırması ve tabii ki spor yapması gerektiğine inanan birisiyim. Şu unutulmamalı ki kişi genç yaşlarda ağrılarını hissetmiyor ama 40 yaş sonrası ağrılar başladığında bedenine ne kadar haksızlık ettiğini görüyor.

Ayrıca, Elif Hanım’ı bir arkadaş olarak da çok seviyorum. Ben güçlü kadınların hayranıyım. Elif Hanım’ın böyle bir marka yaratabilmesini, bu işin reklam kısmını çok iyi yapmış olmasını takdir ediyorum. Her yönüyle işine hakim bir isim. O, gerek işinin tanıtımı gerekse sosyal sorumluluk anlamında hem sahada hem de yönetimde. İzmit’ten böyle bir markanın çıkması gurur verici” şeklinde sözlerini tamamladı.

NASIL ARANDI: #Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi # elif akıncı # hamiyet satı # Elifin yörüngesi #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.