Güneş daha parlak

   0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 10/05/2022
.stripslashes($urun->baslik).

 

Güzelliklerin göze daha da güzel geldiği zamandır mayıs ayı. Maviler daha mavi, sarılar daha sarı, güneş daha parlak ve hayat daha da fazla yaşanılası… Mayıs ayı geldi mi içimde hiç varlığını fark etmediğim bir duygu uyanır ve ben bu güzel ayın hayatımı daha da fazla güzelleştirebileceğini fark ederim. Tıpkı bu ayki önerilerimizle sizin de hayatınızın güzelleşeceği gibi…

Bu ay, ‘Bir Oyun Bir Kitap’ köşemizdeki oyun önerimiz, bir strateji oyunu olan ‘Buz Tuzağı’ olacak. Her yaştan çocuğun ve yetişkinin oynayabileceği bu oyunu çok seveceğinize eminiz. Kitap önerimiz ise öğretici nitelikte olan ‘7 Bölgem Türkiyem’. Bu setle güzel ülkemizin tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini öğrenmeye ne dersiniz?

Sevgili minik gurmeler, açlık durumlarımız nasıl? O halde, lezzetli mi lezzetli bir patates mücveri tarifi sizleri bekliyor.

Stil sayfamızın bu ayki minik konuğu ise kendisine has seçimleriyle tarzını şimdiden oluşturan 5 yaşındaki güzeller güzeli Alya Akpınar.

Önümüzdeki ay yepyeni fikirlerle sımsıcak günlerde görüşmek dileğiyle…

BİR OYUN

BUZ TUZAĞI

Çocukların motor becerilerinin gelişmesine, odaklanma ve dikkat sürelerinin artmasına yardımcı olan bu keyifli oyun, hem aile içerisinde hem de çocuklar arasında oynamaya çok uygun. Ebeveyn yardımıyla dizildikten sonra çocukların kendi başına da oynayabileceği Buz Tuzağı oyunu eğlenirken geliştiren bir ürün. Oyun, 2 oyuncunun sırayla buz küplerine birer vuruş yaparak, küpü çerçevenin dışına çıkarması prensibine dayanıyor ve orta noktadaki atın düşmesine kadar devam ediyor. Atı düşüren oyuncu, oyunu kaybediyor. Çocukların öngörü kazanmasına ve hızlı hareket etmesine de yardımcı olan oyun, evinize heyecan getirecek.

BİR KİTAP

7 BÖLGEM TÜRKİYEM

İki kafadar kuzen Ali ile Murat, sizi tüm yaz sürecek, maceralarla dolu güzel bir Türkiye yolculuğuna bekliyor. Güzel ülkemizin tarihî, turistik ve doğal güzelliklerini Ali ve Murat’ın anlatımıyla öğreten ‘7 Bölgem Türkiyem’ serisi 7 kitaptan oluşuyor ve ülkemizin 7 bölgesi hakkında çok değerli bilgiler içeriyor. Keyifli okumalar…

KÜÇÜK GURME

PATATES MÜCVER

Malzemeler

• 4 adet patates

• 1 adet kuru soğan

• 2 adet yumurta

• 3 yemek kaşığı un

• 1 çay kaşığı tuz

• Yarım çay kaşığı pul biber

• Sıvı yağ (kızartmak için)

Yapılışı

1- Patatesleri rendeleyip suyunu iyice sıkalım. İçerisine rendelenmiş soğanı, ince kıyılmış maydanozu, yumurtaları, unu ve tuzu ekleyelim.

2- Malzemeleri kaşıkla iyice karıştıralım; kıvamı çok akışkan olursa 1-2 yemek kaşığı daha un ilavesi yapalım.

3- Tavamıza az miktarda sıvı yağ alarak kızdıralım.

4- Hazırladığımız karışımdan bir yemek kaşığını tavaya alalım, üzerine hafifçe kaşıkla bastırarak düzeltelim.

5- Mücverlerimizin her iki tarafını da çevirerek altın rengi kızartalım.

6- Tüm harç bitinceye kadar bu şekilde kızartmaya devam edelim. (Mücver karışımını hazırladıktan sonra çok fazla bekletmeyelim, sulanmaya başlayacağı için pişirirken zorluk yaşanabilir)

7- Her iki tarafı da güzelce kızaran mücverlerimizi kâğıt havlu serdiğimiz bir servis tabağına alalım.

8- Arzuya göre yoğurtla servis edelim.

 

 

NASIL ARANDI: #esinalçıoğlu #minikkalpler #küçükgurme #biroyun #birkitap #köşeyazarı #tarif #patatesmücver #yedibölgemtürkiyem #buztuzağı #kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.