29-02-2024 17:58

Göz tedavisinde gelinen son nokta; iLASİK LAZER

2020-12-04    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-12-04
.stripslashes($urun->baslik).

Yıllardır lazer tedavileriyle ilgili her gün farklı teknolojilerden, farklı kavramlardan bahsedildi. Artık tüm bu karmaşa bıçaksız lazer: intralase lasik ve geliştirilmiş kişiye özel lazer tedavisinin bir kombinasyonu olan iLasik yöntemiyle son buluyor.

Artık mesleğinizi seçerken ya da spor yaparken sorun yaratan görme kusurlarınızdan bıçaksız lazer: ‘intralase lasik’ ile kurtulabilirsiniz. Türkiye’de, Dünyagöz Hastaneleri’nde uygulanan iLASIK yöntemi, günümüzün en yenilikçi lazer teknolojileri olan bıçaksız lazer: Intralase ve Advanced CutomVue’nun kombinasyonu olarak tam anlamıyla kişiselleştirildi.

Her şey hastanın kişisel görüş kalitesi temel alınarak yapılıyor. Yapılan tetkikler sonucunda hastanın kişisel görüş analizi çıkartılıyor, elde edilen tüm dijital bilgiler eşliğinde tedavi tasarlanıyor.

iLASIK tedavisinde Intralase teknolojisi kullanılıyor. Intralase yöntemiyle korneada flep oluşumu bıçaksız olarak gerçekleştiriliyor. Intralase ile kusursuz denilebilecek bir hassasiyette fleb kalınlığı, şekli ve büyüklüğü planlanarak güvenli bir lasik ameliyatının ilk basamağı geçilmiş oluyor. Korneada flep oluşturulduktan sonra görüşünüz iLASIK tedavisi çerçevesinde Advanced CustomVue tekniğiyle düzeltiliyor. Görme kusurlarının (miyopi, hipermetropi ve astigmat) tedavisi için en geniş aralığa sahip Advanced CustomVue işlemi Amerikan İlaç ve Gıda İdaresi (FDA) onayını almıştır. Advanced CostumVue da iris tanıma ve takip sistemi özellikle astigmatizması olan hastalarda başarıyı artırıyor.

Dünyagöz İzmit doktorlarından Op. Dr. Fatih Yenihayat bıçaksız lazer ilasik’in avantajlarından şöyle bahsediyor; “Dünyada bıçaksız lazer: intralase ilasik yöntemiyle binlerce kişi göz numaralarından kurtuldu. Bu teknoloji artık Dünyagöz güvencesiyle Türkiye’de. Hangi teknoloji daha güvenilir hangi teknoloji en yeni diye düşünmeye gerek yok çünkü günümüz teknolojisiyle gelinen en son lazer tedavi yöntemi olan ilasik tüm bu beklentilere cevap veriyor. Ilasik yönteminin sunduğu kusursuz fleb, kişiye özel tedavi ve sonuç olarak daha iyi görüş şansıyla, pek çok kişiye yapmak istedikleri mesleklerin ve sporların kapılarını açmasını umut ediyoruz.”

Tüm dünyada başarıyla uygulanan ilasik, en zor şartlara sahip meslek gruplarında bile en iyi sonucu veriyor. Göz; yapılan operasyon sonucunda en kısa zamanda mükemmel bir görüşe kavuşarak, hızla iyileşiyor.

 

KİMLER İLASİK OLABİLİR?

• 18 yaşın üzerinde olup son iki yıldır gözlerinde 0,50 dioptriden fazla artış olmayan,

• 10 miyopi, -6,00 astigmat ve +6.00 kadar hipermetropi problemi olan,

• Özellikli görüş kabiliyeti gerektiren işlerde çalışan; pilot, uzun yol şoförü gibi,

• Gözlerinde herhangi başka bir hastalık bulunmayan, (keratokonus, göz tansiyonu vb.)

• Diyabet, romatizma gibi sistemik hastalığı olmayan,

• İleri teknoloji ürünü sistemlerle yapılacak 10-11 ayrı tetkik sonrası göz yapısı uygun bulunan kişiler.

NASIL ARANDI: #ilasik lazer # dünyagöz hastanesi # izmit # kocaeli # göz # göz sağlığı # sağlık

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.