Felekten bir gece çaldılar

2017-04-10    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-04-10
.stripslashes($urun->baslik).
İzmit Soroptimist Kulübü ile Türk Anneler Derneği güçlerini birleştirdi, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen gecede kadınlar gönüllerince eğlendi


HABER: Didem KÖSEOĞLU

Farklı meslek grubundan kadınları bir çatı altında toplayan ve düzenlediği etkinliklerle ‘kadın hakları’ konusunda farkındalık yaratmaya çalışan Soroptimist Kulübü ile Türk Anneler Derneği Kocaeli Şubesi güçlerini birleştirdi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü muhteşem bir geceyle kutladı. Club Bithynia’da gerçekleşen geceye İzmit Soroptimist Kulübü Başkanı Yelda Teker ile Türk Anneler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Özden Koçyiğit ev sahipliği yaparken, kentimizin tanınmış kadınları da etkinlikte yerini aldı.

 

‘KADIN, HAYATTIR’

İzmit Soroptimist Kulübü Başkanı Yelda Teker, gecenin başında günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Teker, “Biz kadınız, yaşam bizim ellerimiz. Evde, işte, sokakta, hastanede, okulda, açtığımız hamurda, kısacası yaptığımız her şeyde emeğimiz ve önemimiz eşittir. Doğurup büyüttüğümüz çocuklar da dünyanın geleceğidir. Bizler hayat ağacının kökleriyiz. Ve kadın, hayatın kendisidir, aşktır, sevgidir. Gülen yüzlerle baktığımız bir gün olsun” diyerek, kadınların gününü kutladı.

 

PİSTTEN İNMEDİLER

Yelda Teker, konuşmasının sonunda Türk Anneler Derneği Başkanı Özden Koçyiğit’i sahneye davet etti, böylesine anlamlı bir günde güçlerini birleştirdikleri için teşekkür ederek, bir çiçek takdim etti. Gecede birbirinden şık kıyafetleriyle boy gösteren kadınlar, Şamata Band’ın sahne performansıyla coştu. Solist Fatih Acar’ın seslendirdiği hareketli parçalara eşlik eden kadınlar, gece boyunca pistten inmedi. Geç saatlere kadar gönüllerince eğlenen kadınlar, felekten bir gece çalmış oldu.

NASIL ARANDI: #Fatih Acar #İzmit Soroptimist Kulübü #Yelda Teker

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.