05-03-2024 06:49

Ezber bozan salon!

2016-08-01    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2016-08-01
.stripslashes($urun->baslik).

Özer Öztürk Saç Atölyesi markasıyla baştan sona yenilenen ve Özer Bey’in eşi Banu Öztürk’ün ince zevki doğrultusunda dekore edilen salon, sıra dışı tarzıyla görenleri hayrete düşürdü

 


    • Haber: Zeynep AKAR

 


    • Fotoğraflar: İsmail Hakkı TİMUÇİN 

Dünya değişiyor... Sanki zaman, bizim çocukluğumuzda olduğundan daha hızlı akıyor.

İnternet çağının olağanüstü süratiyle, artık dünyadaki tüm yeniliklere anında ulaşıyor, her sektördeki trendleri günü gününe takip edebiliyoruz.

Değişimin en hızlı yaşandığı sektörlerden biri de güzellik ve bakım...

Çok değil, bundan 10-15 yıl öncesine kadar standart ölçülerde  hizmet veren bir kuaför salonu beklentimizi tamamıyla karşılarken, artık daha fazlasını istiyoruz.

Mesleğin sanatsal boyutu, hijyen ve güler yüzlü hizmet anlayışı olmazsa olmazlarımız... Ama beklentimiz sadece saç, makyaj, manikür-pedikürle de sınırlı değil...

Tercih ettiğimiz salon fiziksel şartlarıyla da çağı yakalamalı, yeni trendleri yansıtmalı, hatta tarzıyla trendi bizzat belirlemeli.

Yapılmamışı yapmalı, denenmemişi denemeli, fark yaratmayı bilmeli.

Yerinde saymanın, çağın gerisinde kalmakla aynı anlamı taşıdığının farkında olmalı...

 

zin

 

KADIN ELİ DEĞİNCE...

Başarılı kuaför Özer Öztürk de mesleğini bu bilinçle icra eden bir isim.

 

32 yıllık meslek hayatı boyunca, gerek sanatı gerekse beyefendi kişiliğiyle adından hep övgüyle söz ettiren Öztürk, kısa süre önce sıra dışı bir konseptle dekore ettiği yeni yeriyle, bu alandaki çıtayı bir değil, bir kaç tık yükseğe taşıdı.

 

Özer Öztürk’ün, kentin en başarılı kuaförlerinden olduğu, doğru... Ancak, Özer Öztürk Saç Atölyesi’nin bu kadar şık bir salon haline gelmesinde en büyük pay, eşi Banu Öztürk’e ait, kuşkusuz.

 

Halkla ilişkiler ve makine teknisyenliği gibi iki ayrı alanda eğitim almış olmasına rağmen, bugüne dek çalışma hayatının içinde olmayan Banu Hanım, artık Özer Öztürk Saç Atölyesi’nin sorumluluğunu eşiyle birlikte paylaşıyor.

 

Salonun halkla ilişkilerinden sorumlu olan Öztürk, mekanın dekorasyonu konusunda da fikirleriyle etkili olmuş.

 

Banu Hanım, süreci şöyle anlatıyor:

 

“Özer Bey ile 14 yıldır evliyiz... Bu süre içerisinde iki evladımız oldu.

 

Ben çalışma hayatının içinde olmak yerine çocuklarımla ilgilenmeyi tercih ettim.


 

ikili

 

EZBER BOZAN SALON

Şimdi onlar büyüdü ve benim eşime daha fazla destek olabileceğim bir döneme geldik.

 

Artık, Özer Öztürk Saç Atölyesi’nin halkla ilişkiler ayağını ben üstlendim.

 

İşe, Özer Bey’in adına yakışır bir salon yaparak başlamak istedik; bunun için de bu alanda işinin en iyisi olan mimar Nihat Yıldız ile çalışmaya karar verdik.

 

Kendisine nasıl salon istediğimizi anlattık, o da ortaya hayal ettiğimizin bile ötesinde, son derece iyi bir iş çıkardı.”

 

Özer Bey’in, zarif eşi Banu Öztürk’ün zevkiyle şekillenen Özer Öztürk Saç Atölyesi’nin endüstriyel tarz ile lüksü mükemmel bir uyumla bir araya getiren dekorasyonu, adeta kentin ‘kuaför salonu’ konusundaki ezberlerini bozdu.

 

Öztürk çiftinin arzusu doğrultusunda alışılagelmişin dışında, rahat, konforlu, sıcak ve samimi bir ortamın yaratıldığı salon, İstanbullu ünlü mimar Nihat Yıldız’ın imzasıyla bir ayda tamamlandı.

 

Şimdi dilerseniz, Özer Öztürk Saç Atölyesi’nin kapısını aralayalım ve içerideki değişime biraz daha yakından bakalım.saçyk

 

ENDÜSTRİYEL TARZDA...

Özer Öztürk Saç Atölyesi, yeni yerinde 1 geniş salon ve 8 adet işlem odasıyla hizmet veriyor.

 

150 metrekare kullanım alanı bulunan salon, geniş bir de terasa sahip.

 

Dekorasyonuyla hayal gücünün sınırlarını zorlayan mekanda ağırlıklı olarak kahverengi ve bakır tonları kullanılmış.

 

Tabelasından balkon korkuluklarına kadar her ayrıntının özel olarak tasarladığı Özer Öztürk Saç Atölyesi’ndeki eskitme duvarlar, zincir seperasyon sistemleri, metal detaylar ve aydınlatma elemanları, endüstriyel tarzın etkilerini taşıyor.

 

Ayrıca, ekose kumaşların kullanıldığı berjer koltuklarla salonda sıcak ve konforlu bir etki yaratılmış.

 

Mekanın ana salonu saç tasarımına ve ayrılmış.

 

Yuvarlak formlu aynaların kullanıldığı salonda, kuaför koltukları alışık olduğumuzun aksine duvarda değil, orta bölümde çift yönlü olarak kullanılmış.

 

Aynaların çevresine uygulanan led ışıkklarla hem şık bir görünüm elde edilmiş hem de aydınlık bir çalışma ortamı sağlanmış.

 

Salonun saç yıkama setine ayrılan bölümünde tercih edilen duvar giydirmesi, üzerine uygulanan yazılarla ortamda oldukça sempatik bir hava yaratmış.

 

Ana salonu, diğer bölümlerden ayıran zincir detayları ise mekanın en ilgi çekici tasarımlarından...


 

içersi

Gülümseten detaylar...

Salondaki 8 oda ofis, cilt bakımı, manikür-pedikür-makyaj ve iğneli epilasyon işlemleri için kullanılıyor.

 

Odalara giden uzun koridor boyunca, duvarlarda kullanılan esprili aksesuarlar ise mekanda yaratılmak istenen ‘sıcak ve samimi’ etkiyi sağlayan başarılı seçilerden.

 

Özer Öztürk Saç Atölyesi’nin en çarpıcı bölümlerinden biri de makyaj odası.

 

Müşterilerin konforlu bir ortamda hizmet alması için her ayrıntının düşünüldüğü odada, iki adet pedikür koltuğu ve bir dinlenme köşesi yer alıyor.

 

Özer Öztürk Saç Atölyesi müşterilerinin en sevdiği bölümlerden biri olan makyaj odasında, salonun genel tarzıyla uyumlu taş duvarlar ve odada uygulanan işlemlere gönderme yapan esprili duvar panoları kullanılmış.

 

Son olarak, mutfaktan geçilen geniş teras, salon müşterilerinin keyifle vakit geçirebilmesi, işlem sırası beklerken çay-kahve eşliğinde sohbet edebilmesi için ayrılmış.

 

Teras bölümünün kış aylarında da kullanılması için gerekli düzenlemeler şimdiden projelendirilmiş.

 

 


adamçalışan

 

Kusursuz hizmet için...

Özer Öztürk, kentimizin en tecrübeli kuaförlerinden birisi...

 

Tam 32 yıldır aynı mesleği icra eden Öztürk, hiç bozmadığı çizgisiyle tanınıyor.

 

Kısa bir süre önce, 14 yıl hizmet verdiği Postane Sokağı’ndaki yerinden, Yürüyüş Yolu’ndaki kendisine ait salona taşınan Özer Öztürk, yeni salonu için şunları söylüyor:

 

“Bizim mesleğimizde çağa ayak uydurmak ve beklentilere eksiksiz cevap verebilmek çok önemli.

 

İzmit halkı her şeyin en iyisini hak ediyor.

 

Biz de onlara şık bir salonda, tecrübeli ellerle, en kaliteli ürünlerle, kusursuz bir hizmet verebilmek için kendimizi yeniledik.

 

12 kişilik ekibimizle, mesleki anlamda kendimizi sürekli yeniliyor ve kentimize böyle sıra dışı bir salon kazandırdığımız için mutluluk duyuyoruz.”

NASIL ARANDI: #Öimar Nihat Yıldız #Özer Öztürk Saç Atolyesi #saç #tasarım

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.