22-02-2024 14:04

En güzel yemeği Funda ile Ela yaptı

2018-12-19    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-12-19
.stripslashes($urun->baslik).

Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde kaliteli eğitimin yanı sıra öğrencilerin kendilerini test edebileceği etkinlikler de düzenleniyor. Merkezde eğitim alan 7 aşçılık kursu öğrencisi arasında yemek yarışması düzenlendi. Kıyasıya rekabetin oluştuğu yarışmada, jüri üyeleri tarafından verilen kararda 97’şer puanla Funda Çınar ve Ela Bulut birinciliği paylaştı.

 

50 DAKİKADA YEMEKLERİ YAPTILAR

Aşçılık kursunda 8 aydır birçok farklı tarif üzerine eğitim alan aşçılık kursu öğrencisi 7 öğrenci, yemek yapma yarışmasına hünerlerini sergiledi. Kıyasıya rekabetin oluştuğu yarışmada öğrencilere 50 dakika verilerek mevsim salata, piliç kavurma ve pilav ya da makarna yapmaları istendi. Verilen sürede yemekleri eksiksiz yapan öğrenciler, yemeklerini jürinin beğenisine sundu. 

 

FUNDA VE ELA BİRİNCİ OLDU

Ramada Otel, Antikkapı aşçıları ve diğer üyelerden oluşan jüri üyeleri, öğrencilerin yaptıkları yemekleri tadarak dikkatle inceledi. Heyecanlı bir bekleyişin ardından açıklanan sonuçlarda Funda Çınar ve Ela Bulut 97’şer puanla birinci olurken, Mücahit Kocaman 94 puanla ikinci, Fatih Parlak 93 puanla üçüncü oldu. Birinci olan iki öğrenciye 100 TL değerinde giyim çeki ödülü verildi.

NASIL ARANDI: #Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi # Kocaeli Büyükşehir Belediyesi # aşçılık #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.