29-02-2024 22:49

Elif Beyza Güllüce: Skolyozum geriledi, çok mutluyum

2019-12-02    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-12-02
.stripslashes($urun->baslik).

Ankara Üniversitesi Kore Dili ve Edebiyatı mezunu olan Elif Beyza Güllüce, eğitim hayatı boyunca adeta ağrılarla boğuşmuş. Özellikle yaşadığı diz ağrıları nedeniyle günlük aktivitelerini dahi yapmakta zorlanmış. Çok sayıda doktora gitmiş ancak diz ağrılarından bir türlü kurtulamamış. Bundan 3 yıl önce bir gün lavaboda ellerini yıkarken, babası sırtında bir gariplik olduğunu fark etmiş. Doğal olarak tedirgin olmuşlar ve ertesi gün soluğu doktorda almışlar. Elif Hanım o gün öğrenmiş 29 derecelik skolyozu olduğunu.

 

SKOLYOZ NEDENİYLE

Elif Beyza Güllüce, yaşadığı süreci ve Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’nde uygulanan rubatonik pilates yönteminin hayatını nasıl değiştirdiğini şöyle anlatıyor: “Çok fazla sırt, bel ve diz ağrısı çekiyordum. En çok dizlerim ağrıyordu. Babamın dikkati sonucunda, bütün ağrılarımın skolyozdan kaynaklandığını öğrendim. Tedavi için pek çok doktora gittim. Yüzme ve egzersiz önerdiler. Hatta ameliyat olmam gerektiğini söyleyen de oldu fakat sıcak bakmadım.

 

BÜYÜK AVANTAJ

Alternatif tedavi yöntemleri aradım. Kendi kendime pilates yaptım, doktor önerisiyle 4 ay kadar yüzdüm ancak ağrılarım geçmedi. Tüm bunlar olurken annem bir gün televizyonda fizyoterapist Elif Akıncı’yı görmüş. Elif Hanım’ı katıldığı programda can kulağıyla dinlemiş. Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’nin İzmit’te olduğunu öğrenince de ‘Hemen gidelim’ dedi. Elif Hanım’ın İzmit’te olması bizim için büyük bir avantaj oldu. Elif Akıncı’yı tanımasaydım şehir dışında böyle bir merkez arayışı içerisinde olacak belki de tedavi için yaşadığım şehri değiştirmek zorunda kalacaktım. Randevu aldık ve merkeze geldik. Elif Hanım bizi çok sıcak ve samimi bir şekilde karşıladı. Çok güler yüzlüydü.

 

EĞRİLİK DÜZELDİ

Elif Hanım postürümü değerlendirdikten sonra oluşturduğu programla egzersizlere başlamam gerektiğini söyledi. Elif Hanım’a ilk andan itibaren güvendim, hemen egzersizlere başladık. Bir yıldır merkeze geliyorum, gerek Elif Hanım gerekse diğer fizyoterapistler ile haftada 3 gün egzersiz yapıyoruz. Düzenli egzersiz yapınca sonuçları da çok etkili oldu. S skolyozum C’ye döndü. Bel bölgemdeki eğrilik tamamen düzeldi. Sırtımda 4 derece, toplamda da 6 derecelik bir düzelme oldu.

 

AĞRILARIM AZALDI

6 derece düzelme sağlandıktan sonra korse de kullanmaya başladım. Ağrılarım azaldı, yaptığım egzersizler sayesinde postürüm düzeldi. Aynı zamanda bende bir farkındalık oluştu. Eskiden kambur oturduğumu fark ettim, şimdi oturuşuma dikkat ediyorum. Eskiye göre kendimi çok daha iyi hissediyorum. Gerek uyandığımda, gerek gün içinde ağrım daha az. Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’nden çok memnunum. Elif Hanım ve diğer fizyoterapist hocalarım çok ilgililer. Hepsi işini çok iyi yapan, alanlarında bilgi sahibi insanlar. Benim gibi ağrılar yaşayan ya da omurga rahatsızlığı olan arkadaşlarıma ve yakınlarıma Elif Hanım’ı öneriyorum.”

NASIL ARANDI: #elif akıncı # elifin yörüngesi # elif akıncı pozitif yaşam merkezi # skolyoz # kifoz # lordoz # omurga eğrilikleri # omurga # fizik tedavi # uzman # kocaeli # izmit # elif beyza güllüce

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.