26-06-2024 01:03

Drama kurslarına büyük ilgi

2018-07-04    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-07-04
.stripslashes($urun->baslik).

Vezirçiftliği Semt Konağı’nda bu yaz döneminde Başiskeleli çocuklar, ücretsiz olarak açılan özel eğitim ve drama kurslarında vakitlerini eğlenceli bir şekilde geçiriyor.

Çocukların sosyal yaşantılarında, eğitim ve öğretim hayatında, yaşıtları ve büyükleriyle yaptığı iletişimlerde büyük bir fayda sağlayacağı drama eğitimleri Vezirçiftliği Semt Konağı’nda başladı. Drama kurslarına çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Yaş gruplarına göre dört sınıf oluşturuldu. Toplamda 75 çocuğun kayıt yaptırdığı drama kursunda, 18 ila 23 kişilik sınıflarda eğitim veriliyor. Haftanın her günü eğitim verilen kursta öğrencilere pandomim, doğaçlama, hikâye oluşturma, okuduğu metni sahneleme vb. drama etkinlikleri öğretiliyor. Kitap okuma etkinliklerinin de yapıldığı kursta origami (kağıt katlama sanatı) faaliyetleri de yapılıyor. Darama eğitimleriyle öğrenciler, takım çalışmasının, oyunun ruh ve beden sağlığı üzerindeki etkisi konusunda gerekli bilgi ve becerileri kazanabiliyor.

 

ÖZEL EĞİTİME GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLARA KURSU

Vezirçiftliği Semt Konağı’nda bu yıl ilk olarak özel eğitime gereksinimi olan çocuklara yönelik kurslar da açıldı. Özel eğitime muhtaç çocukların eğitim ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için, özel olarak yetiştirilmiş personel, geliştirilmiş eğitim programları ve yöntemleri, bu bireylerin tüm gelişim alanlarındaki özellikleri ile akademik disiplin alanlarındaki yeterliliklerine dayalı olarak uygun ortamlarda gerçekleştirilen özel eğitim kurslarında 12 öğrenci eğitim almaya başladı. Haftanın 3 günü gerçekleştirilen eğitimlerde çocukların gelişim özellikleri, bireysel yeterlilik ve gereksinimleri göz önünde bulundurularak; duygusal, sosyal, dil, bilişsel, akademik,  psiko-motor, öz bakım, sosyal beceri ve sosyal uyum açısından onu geliştirmeye yönelik eğitim programları uygulanıyor. Eğitimlerde çocuklara el becerisi ve resim yapma becerisi kazandırılıyor.

 

VELİLERDEN BAŞKAN AYAZ’A TEŞEKKÜR

Vezirçiftliği Semt Konağı’nda eğitimlere katılan öğrencilerin velileri, Başiskele Belediyesi’nin yapmış olduğu bu hizmetten dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a teşekkürlerini ilettiler.

 

NASIL ARANDI: #başiskele # başiskele belediyesi # hüseyin ayaz # drama kursu # özel eğitim

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.