29-02-2024 17:42

Dr. Moayyad Khadrah Özel Kocaeli Hastanesi’nde

2018-09-04    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-09-04
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: EYLEM SELVİ ARI  

FOTOĞRAFLAR: İsmail Hakkı Timuçin

 

Sağlık hizmeti vermeye, 2002 yılında Özel Kocaeli Merkez Polikliniği olarak başlayan; daha sonra yoluna Kocaeli Tıp Merkezi olarak devam eden ve son olarak hastane statüsüyle hizmet alanını genişleten Özel Kocaeli Hastanesi, güçlü hekim kadrosuyla dikkat çekiyor. Başiskele Yeniköy’de 7 bin 500 metrekare alan üzerine kurulan hastane; 35 yataklı servis, 19 yataklı genel yoğun bakım ünitesi ve 21 yeni doğan yoğun bakım ünitesi olmak üzere toplamda 75 yatak kapasitesine sahip.

 

 

MODERN CİHAZLARLA DONATILDI

Ayrıca, 2 doğumhane ve 4 ameliyathanesi bulunan Özel Kocaeli Hastanesi, ilimizin güvenilir sağlık kuruluşları arasındaki yerini şimdiden aldı. Modern tıbbi cihazlarla donatılmış olan hastanede, 32 hekim ve 300’e yakın personel görev yapıyor. Devlet memurları, emekli sandığı çalışanları, Bağkur, S.S.K ve özel sigorta kurumlarıyla anlaşmalı olan Özel Kocaeli Hastanesi, hekim kadrosunu her geçen gün genişletmeye devam ediyor. Kurum, geçtiğimiz günlerde başarılı iç hastalıkları uzmanı Dr. Moayyad Khadrah’ı kadrosuna dahil ederek gücünü daha da artırdı.

 

DR. KHADRAH GÖREVE BAŞLADI

Filistin asıllı olan ve tıp eğitimini ülkemizde tamamlayan Dr. Khadrah, bir süre özel sektörde görev yaptıktan sonra vatandaşlık hakkını kazanarak Gölcük Devlet Hastanesi’ne atandı. 5 yıldır ilimizde yaşayan ve geçtiğimiz günlerde devlet hastanesinden istifa ederek Özel Kocaeli Hastanesi’nde hasta kabulüne başlayan Dr. Khadrah, beden sağlığımızla ilgili önerilerde bulundu. “Kocaeli’nin zengin bir doğası var. Vatandaşlarımız sağlıklı yaşam için bu doğal güzelliklerden yararlanmalı” diyen Dr. Moayyad Khadrah, sözlerine şöyle devam etti:

 

YANLIŞ BESLENİYORUZ

“Görev sürem boyunca edindiğim izlenimlere göre bu gölgede en çok diyabet, kolesterol, kansızlık gibi metabolik rahatsızlıklar yaşanıyor. Bunun nedeni yanlış beslenme alışkanlıkları. Bölgemiz insanının düzenli ve sağlıklı beslenme alışkanlığı yok. Çok fazla mayalı gıda ve hamur işi tüketiliyor. Buna bir de hareketsiz yaşam eklenince metabolik rahatsızlıklar artıyor. Peki, bu rahatsızlıklardan nasıl kurtuluruz? Bu sorunun cevabı çok basit ama irade istiyor.

 

İRADE ÇOK ÖNEMLİ

Metabolik rahatsızlıklardan ancak güçlü bir irade ve sağlıklı bir beslenmeyle kurtulabiliriz. Mide beyni değil, beyin mideyi kontrol etmeli. Şehrimizin doğal olanaklarından faydalanarak yürüyüş alanlarını kullanmalıyız. Ormanlık alanları mangal yaparak değil, sportif faaliyetler için değerlendirmeliyiz. Yeme-içme kültürümüzü gözden geçirmeli, gerekirse değiştirmeli ve bu konuda bilinçlenmeliyiz.

 

 

İlimizde obezite hızla artıyor. Bunda fast-food beslenmenin etkisi büyük. Çocuklarımızı cips ve kola gibi zararlı besinlerden uzak tutmalıyız. Reflü şikâyeti olanlarda, diyabet, troid hastalarında vitamin eksikliği de çok yaygın. Sanayi yemiyle beslenen hayvanların ürünleri ihtiyacımız olan vitaminleri bize vermiyor. Ayrıca hamur işi ve mayalı yiyecekler de vitamin eksikliğine neden oluyor. Vitaminlerin vücuttaki emilimini sağlamak için zeytinyağını yemeklerimizde sıkça tüketmeliyiz.”

NASIL ARANDI: #Dr. Moayyad Khadrah # Özel Kocaeli Hastanesi # Kocaeli # sağlık #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.