27-05-2024 21:17

Diyet yemeğiniz kapınıza gelsin; DİYET KAPIMDA

2018-10-04    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-10-04
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: Eylem Selvi Arı

FOTOĞRAFLAR: İsmail Hakkı Timuçin

 

 

Formunuzu korumak ya da fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyor ama diyet yapmakta zorlanıyorsanız… Her pazartesi elinize aldığınız diyet listesine yine sadık kalamıyor, diyet yemekleri pişirmeye vakit bulamıyor, belki de sadece kendiniz için yemek hazırlamaya üşeniyorsanız... İstediğiniz forma ulaşmak uğruna sağlıksız besleniyor, öğün atlıyor, hatta aç kaldığınız halde kilo veremiyorsanız... Üzülmeyin, bu sorunların hepsi geçmişte kaldı.

Artık, ‘Diyet Kapımda’ diyecek, tamamen size özel hazırlanan ve kapınıza kadar getirilen lezzetli menülerle kısa sürede sağlıklı kilo vereceksiniz. Türkiye’de 16 şubesiyle hizmet veren Diyet Kapımda; diyetisyen destekli, kişiye özel menüler hazırlıyor, 5 öğün yemeği hijyenik bir ortamda paketleyerek, her gün danışanlarının adresine teslim ediyor.

Diyetisyen Ümit Varol tarafından 2 yıl önce Kocaeli şubesi hizmete açılan Diyet Kapımda, kentimizin ilk ve en büyük kurumsal diyet mutfağı olarak dikkat çekiyor.

 


Diyet Kapımda Kocaeli’nin sahibi diyetisyen Ümit Varol.

 

Ümit Bey, sizi kısaca tanıyalım mı?

Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunuyum. Üniversiteyi bitirdikten sonra Ankara Gata ve Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi diyet mutfağında çalıştım. 2016 yılında Diyet Kapımda ile tanıştım ve Kocaeli şubesini açmaya karar verdim. Kocaeli’de o dönemlerde profesyonel olarak bu hizmeti veren bir mutfak yoktu. İki yıldır Kandıra ve Karamürsel ilçeleri hariç tüm Kocaeli’yi zayıflatıyoruz.

 

Diyet Kapımda nedir?

Diyet Kapımda 5 yıl önce merkezi İzmir’de kurulan; diyetisyen destekli, kişiye özel diyet yemekler ve detoks paketleri hazırlayan bir firmadır. Diyet Kapımda, sektöründe ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’ne sahip ilk ve tek kuruluştur. Kısaca bizler, sağlıklı beslenmek ya da diyet yapmak isteyen danışanlarımızı ‘bugün ne yesem ya da ne pişirsem’ derdinden kurtarıyoruz.

 

Sağlıklı beslenmek isteyen ya da diyet yapan kişilerin hayatını kolaylaştırıyorsunuz yani…

Evet, bizler kişiye özel hazırladığımız diyet yemeklerini danışanlarımızın kapısına kadar götürerek, onlar için diyet yapmayı kolaylaştırıyor ve ‘ne yesem?’ konusunda kesin bir çözüm sunuyoruz. Böylece danışanlarımız günde 5 öğün tüketerek aç kalmadan zayıflamayı deneyimliyor. Sadece kilo vermek isteyen kişilere değil, sağlıklı beslenmek isteyenlere ve hastalıklarda diyet tedavisi almak isteyenlere de bu hizmeti sağlıyoruz. Kişilerin mevcut hastalıklarına, kullandıkları ilaçlara, boy-kilo ve yaşlarına, fiziksel aktivite durumlarına ve beslenme alışkanlıklarına göre haftalık menüler hazırlıyoruz.

 

 

HER GÜNE FARKLI MENÜ

 

Kişiye özel menü hazırlamak zor olmuyor mu?

Hayır, bizim için danışanlarımızın hem güzel sonuçlar alması hem de memnun kalmaları çok önemli. Menü hazırlamak eğlenceli bir iş ve menülerin birbiriyle uyumuna dikkat ediyoruz. Bu aşamada farklı tarifler de geliştiriyoruz, Türk ve dünya mutfaklarından farklı lezzetleri diyet menülerimize ekliyoruz. Bu sayede üyelerimiz de diyet sürecinde yeni tatlarla tanışıyor. Böylece kişinin diyetten sıkılması, diyeti bırakması ya da ‘sürekli aynı şeyi yiyorum’ demesi mümkün olmuyor. Kişilerin gereksinmeleri ve alışkanlıkları birbirinden farklı olduğundan, menülerin de birbirinden farklı olması gerekiyor.  Örneğin; hamilelik sürecinde kişinin alması gereken vitamin, mineral, protein ve enerji gereksinmesi farklı olduğundan dolayı, anne adaylarına hazırladığımız paketin kalsiyum, protein gibi içerikleri farklıdır. Verdiğimiz örnekteki gibi gebe ve emzikli bireylere, vejetaryenlere ve vücut geliştirmeyle uğraşan sporculara ayrı ayrı paket seçenekleri sunuyoruz. Ofiste sağlıklı besine ulaşamayan kişiler için de tek ana öğün ve ara öğünden oluşan ofis paket menüleri hazırlıyoruz.

 

 

 

KEBAP BİLE VAR

 

Yemekler burada günlük olarak hazırlanıyor, değil mi?

Evet, Diyet Kapımda Kocaeli Şubesi’nin büyük bir diyet mutfağı var. Yemeklerimiz diyetisyen Damla Batman kontrolünde aşçımız Berkan Cicibaş ve aşçı yardımcımız tarafından hazırlanıyor. Sabah 05.30 itibariyle 3 dağıtımcı kuryemiz tarafından belirlenen adreslere ulaştırılıyor. Danışanlarımız paketlerdeki kahvaltıyla güne başlıyor. Mutfağımızda kullandığımız ürünler Sağlık Bakanlığı onaylı, kaliteli ürünler. Müşterilerimize en kaliteli malzemeyle yapılmış, en lezzetli diyet yemeklerini ulaştırıyoruz. Ticari kaygılardan çok sağlığı ön planda tutuyoruz. Ayrıca mutfağımızda özel detoks paketleri de hazırlıyoruz.

 

Menülerinizde neler var?

Diyet yemekleri denildiği zaman insanların aklına tatsız tuzsuz yemekler ya da haşlanmış sebzeler geliyor ama bu tamamen bir ön yargı. Bizim menülerimizde kebap da oluyor, tantuni de tatlı da… Ancak tabii ki bunları diyet formatında hazırlıyoruz. Mesela tam tahıllı bir lavaş, yağı-tuzu orantılı sebzeler ve et kullanıyoruz. Menülerimizde tatlı da var ancak bu tatlılar şeker kullanılmadan; bal, pekmez ya da meyvenin kendisiyle yapılan tatlılar.

 

Peki, ekmek?

Şu sıralar ekmeksiz diyetler çok revaçta ama biz ekmek veriyoruz. Tam tahıllı ya da kepekli ekmekleri tercih ediyoruz. Kişilerin gün içinde alması gereken bir karbonhidrat miktarı var. Bu nedenle ekmeği tamamen diyetten çıkarmayı doğru bulmuyoruz.

 


Diyet Kapımda Kocaeli’nin sahibi diyetisyen Ümit Varol, diyetisyen Damla Batman ve şef Berkan Cicibaş, diyet yemeklerini hijyenik ortamda hazırlıyor ve paketleyerek diyet yapmak isteyenlere ulaştırıyor.  

 

PROFESYONEL EKİP

 

Kocaeli’nin her yerine diyet yemeği götürüyor musunuz?

Karamürsel ve Kandıra hariç tüm ilçelere, ayrıca Sakarya’ya da bu hizmeti götürüyoruz.  Bu müjdeyi de burdan paylaşmak isterim ki, Sakarya ofisimiz ekim ayı itibariyle açılıyor. Sakarya ve Gebze’ye bu hizmeti profesyonel anlamda veren tek firmayız. Bölgemizde profesyonel bir ekiple çalışıp, bu kadar kaliteli hizmet veren tek firma olmaktan gurur duyuyoruz.

 

Yaz bitti, kış ayları yaklaşırken herkesi kilo alma korkusu sardı. Ne önerirsiniz?

Öncelikle alınan kiloları diyetisyen takibinde vermek gerekiyor. Şok diyetlerden ve bilimsel dayanağı olmayan bilgilerden kesinlikle uzak durulmalı. Zayıflamak, yağ kaybı demektir. Yağ kaybı da ancak beslenme düzeniyle mümkündür. Kilo vermek ya da kilosunu korumak isteyenler beslenme konusunda kendilerini profesyonel kişilere emanet etmeli. Sağlıklı beslenmek için kendi yemeklerini hazırlayamıyorlarsa, Diyet Kapımda’yı tercih edebilirler.

 

İLETİŞİM

Adres: Alikahya Atatürk Mahallesi Albay Karaosmanoğlu Caddesi Yıldız Konutları AVM No:2 İzmit/Kocaeli

Telefon: 0543 432 57 28- 0850 441 34 38

Instagram: @diyetkapimdakocaeli

Web: www.diyetkapimda.com

E-mail: umitvarol@diyetkapimda.com

kocaeli@diyetkapimda.com

NASIL ARANDI: #diyet # diyet kapımda # kocaeli # ümit varol # sağlıklı bezlenme # zayıflama # kilo # yemek # detoks # sağlıklı gıda # diyet mutfağı # diyet yemekleri #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.