Disiplinle çalışarak başardı: Öykü Elif Erdi

2018-07-09    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-07-09
.stripslashes($urun->baslik).

Öykü Elif Erdi, küçük yaşta başladığı cimnastik sporunda başarıdan başarıya koşuyor. Henüz ilkokul 3. sınıf öğrencisi olan ve spor yaşamına Olimpiyat Yıldızları Cimnastik Kulübü çatısı altında devam eden Öykü, bugüne dek katıldığı tüm yarışmalardan ödülle dönmeyi başardı. Kids Life olarak Öykü’nün antrenmanına konuk olduk, bu disiplinli ve çalışkan sporcunun başarı hikayesini kendisinden dinledik.

 

Merhaba, seni biraz tanıyabilir miyiz?

Benim adım Öykü Elif Erdi. 7 Kasım 2009’da İzmit’te doğdum. 2 kardeşiz, bir ablam var. Ulugazi İlkokulu’nda okuyorum, 3.sınıfa geçtim.

 

Bize cimnastiğe nasıl başladığını biraz anlatır mısın?

Benim cimnastik hikayem, 4,5 yaşında evde çember atarak başladı. 5 yaşında ise annem cimnastiğe yeteneğim olduğunu düşünerek beni Olimpiyat Yıldızları Cimnastik Kulübü’ne gönderdi.

 

Küçük yaşına rağmen bu dalda birçok başarın olduğunu biliyoruz, bunlardan bahseder misin bize?

Cimnastiğe başladıktan kısa bir süre sonra yarışmacı gruba yükseldim. İlk yarışmamda takım arkadaşlarımla birlikte Türkiye 3.’sü olduk, ben bireysel olarak kendi yaş grubumda 2.’lik aldım. 2017 okul yarışlarında Kocaeli 4.’sü oldum; Ulugazi olarak da şampiyon olduk. 2017 yılında Anadolu Yıldızları Kocaeli Takımı’na seçildim. Sakarya’da Türkiye şampiyonasında 1. olduk, ben bireysel olarak Türkiye 2.’si oldum. İzmir’de final yarışlarında ise Kocaeli olarak Türkiye 1.’si olduk, bireyselde ben 4. oldum. Daha sonra 2018 okul yarışlarında da Kocaeli 2.’si oldum. Şu an Türkiye şampiyonasında takımımız son yarışmalar öncesi Türkiye 3.’sü.

 

Bu yaşta bu kadar başarıyı elde etmek ciddi bir disiplin gerektirir. Hem okul hem spor ve tabii ki eğlence için nasıl bir program oluşturdun kendine?

Antrenman saatlerimiz çok uzun. Okul ile cimnastiği beraber götürebilmek için planlı ve programlı çalışmak gerekiyor. Okuldan çıkınca antrenman saatine kadar olan zamanda derslerimi yapıyorum. Antrenmandan sonra da duşumu yapıp bir hikaye kitabı okuyup yatıyorum. Haftanın 5 günü aynı program ve tempoda disiplinli bir şekilde çalışıyorum.

 

Peki, bundan sonraki hedeflerin neler, kendini nerelerde hayal ediyorsun?

Gelecekteki hedefim her sporcunun olduğu gibi Türk Milli Takımı’na girmek ve ülkemi en güzel, başarılı şekilde temsil etmek.

NASIL ARANDI: #Öykü Elif Erdi # Olimpiyat Yıldızları Cimnastik Kulübü

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.