Deriye dair her şey... ALEX KENDO

2016-07-04    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2016-07-04
.stripslashes($urun->baslik).

Şimdi DERİ zamanı!


Hayır yanlış okumadınız, elbette temmuz ayında olduğumuzun farkındayız...  Eğer, siz de yazın deri giyilmeyeceğini düşünenlerdenseniz, çok yanılıyorsunuz. Uygun ürünleri seçerseniz, sıcak yaz günlerinde de deri giysilerinizle çok şık olabilirsiniz

 

Yaz aylarına girerken hepimizin yaptığı ilk iş, kışlık giysilerimizle birlikte deri kıyafetlerimizi de gardırobun derinliklerine göndermek...

Deri montlarımız, pantolonlarımız, eteklerimizle mayıs ayında vedalaşıyor ve bir dahaki kışa kadar onları asla görmüyoruz.

Oysa, yazın da deri kıyafetlerimiz içinde oldukça sıra dışı bir tarz yakalayabilir, şıklığımızı deriyle tamamlayabiliriz.

Elbette, şık olacağım derken sıcaktan bunalmamak için dikkat etmemiz gereken çok önemli noktalar var.

 

deriikili

 

Kapılarını geçtiğimiz aralık ayında açan ve o günden beri ilimizde deri giyim sektörüne farklı bir bakış açısı kazandıran Alex Kendo Leather Fashion, yazlık deri ürünleriyle moda tutkunlarının kalbini fethediyor.

Marmaris’teki küçük showroom’undan sonra, Türkiye’deki ilk şubesi ilimizde, başarılı iş kadını Rana Tunç Berkdemir tarafından açılan Alex Kendo, deri ve kürke dair aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir mağaza.

Alex Kendo markası adı altında satışa sunulan ürünlerin en büyük özelliği, derilerin hiçbir kimyasal madde kullanılmadan, tamamen doğal yollarla tabaklanıyor olması.

Rana Tunç Berkdemir, derinin kimyasallarla çok daha çabuk tabaklanabildiğini, ancak bu işlemin sağlığımız üzerinde olumsuz etkileri olduğunu ifade ediyor ve şunları söylüyor:

 

deriyeşil

 

KİŞİYE ÖZEL TASARIM

“Derinin tabaklanmasında kullanılan kimyasallar, cilt ve solunum yoluyla vücudumuza girer; bu da sağlığımızı tehdit eder.

Ayrıca giyen kişiyi terletir ve rahatsızlık verir.

Doğal yolla tabaklanmış deriden üretilen giysiler ise cildimizin nefes almasına müsaade eder, terletmez ve üşütmez.

Deri, taş devrinden beri kullanılan en organik giyim şeklidir.

Doğal yolla tabaklanmış gerçek deriler hem kışın hem de uygun tasarımlarla yazın rahatlıkla kullanılabilir.

Ayrıca, kimyasal tabaklama işlemine maruz kalan ürünlerin aksine, ömürlüktür; deforme olmaz, solmaz, yıpranmaz, kabuklanmaz, çatlamaz.

Bir ürünün doğal yolla tabaklandığını hafifliğinden, yumuşaklığından ve yanmaz olmasından anlayabilirsiniz.”

Alex Kendo Kocaeli Şubesi, dünyadaki diğer mağazalarından farklı olarak kişiye özel tasarımlar da yapıyor.

Rana Hanım, “İstediğiniz modeli, bire bir vücut ölçünüze uygun olarak tasarlıyor ve bir hafta içerisinde teslim ediyoruz” diyor.

 

deripembe

DERİYE DAİR HERŞEY

Alex Kendo’nun, 200 metrekarelik şık mağazasında, deri ve kürk üzerine 550 çeşit ürün, Kocaelili moda tutkunlarının beğenisine sunuluyor.

Deri ceket, mont, pantolon, etek, şort, çanta, ayakkabı ve hatta deriden üretilmiş gelinlik bile bulabileceğiniz mağaza, kürk üzerine de hayli iddialı.

Rana Hanım, tavşandan vizona kadar her türlü kürkün satışını yaptıklarını anlatırken, gerçek bir hayvan sever olduğunun altını özellikle çiziyor ve şunları söylüyor:

“Kürk ürünlerden bahsederken, öncelikle belirtmeliyim ki ben de evinde hayvan besleyen ve onları çok seven biriyim.

Buradaki kürk ürünleri gönül rahatlığıyla satabiliyor olmamın sebebi, Alex Kendo markasının asla kürkü için hayvan öldürmüyor olması.

Mağazamızda sadece eceliyle ölmüş hayvanların kürkleri kullanılıyor.

Zaten ürünlerimizin bilinen o deri kokusunu taşımamasının nedeni de bu.”

 

MARKA ÇANTALAR BURADA!

Alex Kendo’da deri ve kürk ürünlerin yanında birbirinden şık çanta ve ayakkabı modellerini de bulmak mümkün.

Hermes, Louis Vuitton Chanel, Prada, Fendi, Gön, Michael Kors gibi dünyanın en ünlü markalarının çantalarını da bulabileceğiniz mağaza, sipariş etmeniz halinde bu markaların tüm ürünlerini sizin için getirebiliyor.

Rana Hanım, “Alex Kendo Leather Fashion, butik hizmet veren bir mağaza.

Buraya aceleyle alış veriş yapmak yerine, iş çıkışı gelir kahvenizi içer, sohbet eşliğinde ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Alex Kendo ile sağlığınızla ilgili hiçbir endişe taşımadan, 4 mevsim deri giyebilirsiniz” diyor.

 

dericanta

Alex Kendo’da deri ve kürk ürünlerin yanı sıra pek çok ünlü markanın çanta modellerini bulmak da mümkün.

NASIL ARANDI: #Alex Kendo Leather Fashion #deri #Fendi #Gön #Hermes #Louis Vuitton Chanel #Michael Kors #Prada #Rana Tunç Berkdemir

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.