22-02-2024 13:54

Çocuk Üniversitesi 3. yaz okulu başlıyor

2019-06-11    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-06-11
.stripslashes($urun->baslik).

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan yaz okuluna Çocuk Üniversitesinin 1. ve 2. Kademe Öğrencileri ile Başiskele’de ikamet eden 8-12 yaş aralığındaki öğrenciler katılabilecek. 250 kişilik öğrenci kontenjanı olan yaz okulunda; hafta içi yapılacak eğitimler 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü başlayıp, 19 Temmuz 2019 Cuma günü sona erecek.  

EĞİTİM VERİLECEK BRANŞLAR

Eskrim, masa tenisi, okçuluk, müzik-ritim, ebru, kaligrafi, resim, heykel ve tasarım, yaşam becerileri ve görgü kuralları, akıl oyunları, tiyatro.        

Her bir öğrenci, yaz okulu süresince, sadece 2 farklı branştan yararlanabilecek, eğitimler sabahçı ve öğlenci olmak üzere 2 ayrı gruptan oluşacak. Sabahçı grubun dersleri saat 10.00’da başlayıp 13.10’da bitecek.Öğlenci grubun dersleri ise saat 14.00’te başlayıp 17.10’da bitecek. 

EĞİTİM VE EĞLENCE AMAÇLI GEZİLER 

Başiskele Çocuk Üniversitesi’nin Yaz Okulu öğrencileri, çarşamba günleri “Kampüs Dışı Etkinlikler” ile eğitim ve eğlence amaçlı gezilere katılacak. Kampüs dışı etkinlerde öğrenciler; İstanbul’da Boğaz Turu yapacak, Miniatürk Müzesi’ni, Panorama 1453 Tarih Müzesi’ni, Yerebatan Sarnıcı’nı, Sultanahmet Camii’ni, Topkapı Sarayı’nı, Ayasofya Müzesi’ni ve Gülhane Parkı’nı gezecek. Gezi programı içinde Çocuklar Ülkesi KİDZANİA da var. Yaz Okulu öğrencileri; hem motor becerilerini hem de fiziksel ve sosyal becerilerini geliştirecek mesleklerin deneyimlediği, seçim yapma özgürlüğünü elde ettikleri, Çocuklar Ülkesi KidZania’ya da gidecekler

SON KAYIT 20 HAZİRAN 

Tüm eğitim ve gezi giderleri Başiskele Belediyesi tarafından karşılanan Yaz Okuluna öğrencisini göndermek isteyen velilerin, en geç 20 Haziran 2019 Perşembe günü saat 17.00’ ye kadar (mesai saatleri içinde) Başiskele Çocuk Üniversitesi Bahçecik Merkez Kampüsü’ne bizzat gelerek “Yaz Okulu Katılım Belgesi’ni doldurmaları ve  “Etkinlik İzin Belgesi’ni imzalamaları gerekiyor.

Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen veliler;  http://cocukuniversitesi.basiskele.bel.tr adresinden web sayfasını inceleyebilir veya mesai saatleri içinde 0 (262) 342 27 00 numaralı telefonu arayabilirler.

NASIL ARANDI: #Başiskele Belediyesi # Çocuk Üniversitesi #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.