05-03-2024 08:13

Cilt lekelerine veda edin!

2017-09-07    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-09-07
.stripslashes($urun->baslik).

Hepimiz sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteriz.

Sağlıklı bir cildin de pembemsi ve parlak görünümünde olduğunu biliriz. Ancak zaman içinde gerek yaşlanmanın etkisiyle, gerekse güneş ışınlarının verdiği zararla cildimizde bir takım lekeler oluşur.

Ciltteki lekeler hem kadınlarda hem de erkeklerde en yaygın görülen rahatsızlıklardan biridir. Özellikle yaz sonu ortaya çıkan bu lekelerin en küçüğü bile moral bozmaya yeter. Siz de cildinizde oluşan lekelerden rahatsızlık duyuyorsanız ve bir an önce kurtulmak istiyorsanız artık kolayı var.

İzmit’te faaliyet gösteren Özel Bennu Polikliniği’nde lekelerinize veda edebilirsiniz. Dr. Fuat Ayar’ın sahibi olduğu Özel Bennu Polikliniği’nde, uzman ekip tarafından uygulanan yöntemlerle lekesiz ve taze bir cilde kavuşabilirsiniz.

Özel Bennu Polikliniği’nde, Dr. Fuat Ayar yönetimindeki uzman ekip sayesinde lekelere veda edebilirsiniz.

 

LEKELER NEDEN OLUŞUR?

Lekelerin, cilde rengini veren melanin maddesinin olması gerekenden fazla miktarda salgılanmasından kaynaklandığını belirten Dr. Fuat Ayar, konuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Lekeler, cildin yüzeysel kısmında ya da deri tabakasında melanin birikmesi sonucu oluşur. Cilt lekelerinin sebepleri oldukça çeşitlidir. Güneş ışığına maruz kalmak, gebelik gibi hormonal değişimler, doğum kontrol hapları ve kortizon gibi ilaç kullanımı lekelere yol açabilir. Bunun yanı sıra doğuştan veya çocukluk döneminde oluşan, nedeni bilinmeyen lekeler ile genetik nedenlerle oluşan lekeler de var tabii ki. Ciltteki lekeler yüz bölgesinde gelişebileceği gibi boyun ve dekolte bölgesinde de görülebilir.

 

KİŞİYİ MUTSUZ EDER

Cilt lekelerinden bazıları önemli sağlık sorunlarının habercisi olabileceği için dermatoloji doktorları tarafından takip edilmeleri gerekir. Bazı lekeler ise herhangi bir sağlık sorununu göstermez fakat kişiyi mutsuz eder. Cildin mat, donuk, pürüzlü bir görünümde olması kişinin makyaj yapmadan dışarı çıkamamasına neden olur. Lekeler, kişinin estetiğini olumsuz yönde etkileyerek cilt kalitesini de düşürür. Bu nedenledir ki lekelerin giderilmesiyle ilgili tedavide her geçen gün yeni yöntemler denenmektedir.”

Dr. Fuat Ayar, yaz aylarının davetsiz misafiri güneş lekeleriyle ilgili de şunları söyledi: “Güneş lekelerinin genellikle yaz mevsimi sonunda ortaya çıktığı, sonbaharda arttığı görülür. Oysa ki bu bir yanılgıdır. Bronzlaşan cilt her ne kadar gergin ve parlak görünse de gerçek farklıdır. Korunmadan bronzlaşan cilt nem kaybederek hasar görmüş, kurumuştur. Bu yüzden cildin rengi açılmaya başladığında lekeler ortaya çıkar. Çok geç fark edildiği için de lekelerin bazıları derinleşir, koyulaşır. Bunların tedavi edilmesi daha zordur.”

Özel Bennu Polikliniği’nde uygulanan yöntemlerle lekelerden kurtulun.


TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Gelelim tedavi yöntemlerine. Özel Bennu Polikliniği’nde, Dr. Fuat Ayar başkanlığındaki uzman ekip tarafından uygulanan leke tedavisi yöntemleri şöyle:

MEZOTERAPİ: Renk açıcı maddelerle mezoterapi tedavisi uygulayarak cilt hücrelerinin melanin aktivitesini azaltıp lekeleri içten tedavi etmek en etkili yöntemlerden biridir. Formülün içinde bulunan hyalüronik asit, vitamin ve mineraller cilt sağlığını etkili yönde korur.

KİMYASAL PEELING: Donuk ve cansız görünümlü cildi canlandırmak için uygulanan, cildin çeşitli katmanlarının kontrollü olarak yüzeysel şekilde soyulmasına dayalı bir yöntemdir.

ORGANİK PEELING:  Yüzde 100 natural peelingtir. Bu abrazyon metodu yüz bölgesinde epidermiste bulunan stratum corneum oluşturabilen ölü hücreleri ortadan kaldırabilmek için amaçlanan bir yöntemdir. Cilde zarar vermez, hassas ciltlerde uygulanabilir.

MEZOLİFT: İnce iğnelerle cilt altına vitamin ve minerallerin enjekte edilmesidir. İçeriği zengin ve etkili bir kokteyldir. Son yıllarda bu zengin içeriğe eklenen yeni bir sistem de sihirli molekül olan büyüme faktörüdür. Bu madde hücreleri aktivite eden proteinlerin sentezini sağlar. Daha parlak, canlı ve sıkı bir cilde kavuşturur.

FOTO TERAPİ: Yaşlanma, kırışıklık, kuruluk, düzensiz cilt tonu, kollajen bozukluğu, yıpranmış ciltlerin tedavisinde kullanılan modern lazer tabanlı tedavidir. Bu işlem (RF) kullanılarak gerçekleşir.

Yapılan işlemlerin uzun süre kalıcı olması için güneşin zararlı ışınlarından korunmak çok önemlidir.

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.