23-02-2024 12:21

Camın en zarif hali

2017-04-02    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-04-02
.stripslashes($urun->baslik).
Sema Işık Demirhan’ın İran, Mısır, Tunus ve İtalya’dan özel olarak getirttiği birbirinden zarif üfleme cam aksesuarlar, evinin dekorasyonunda fark yaratmak isteyenlerin yeni tercihi


HABER: Didem KÖSEOĞLU

Cam, yaşamın her alanında olduğu gibi ev dekorasyonunda da vazgeçilmez materyallerden biri...  Birbirinden şık formlarıyla evlerimizi süsleyen cam eşyaların en zarif hali ise üfleme tekniğiyle üretilen aksesuarlar.

Geçmişi 2 bin yıl öncesine dayanan cam üfleme sanatıyla hayat bulan birbirinden şık şişe ve dekoratif eşyalar, bulunduğu her ortama asil bir hava katıyor.

 

MERAKLILARI VAR


Sema Işık Demirhan, el işçiliğiyle çeşitli şekillerde üretilen incecik, rengarenk cam aksesuarları kentimizdeki meraklılarıyla buluşturan bir kaç isimden biri.

Demirhan; İran, Tunus, Mısır ve İtalya’dan özel olarak getirttiği şık üfleme cam ve porselen ürünleri, ‘Gift Homes’ markası altında, sosyal medya hesapları aracılığıyla dekorasyona ilgi duyan Kocaelililerin beğenisine sunuyor.

cam

 

 

ÖNCE EVİNDE KULLANDI


Evli ve 2 çocuk annesi olan Sema Işık Demirhan, kızlarını büyüttükten sonra kendisi için keyif alabileceği bir meşgale ararken, önce kokulu taşlara merak sarmış. Uzun zaman evinde dekoratif sabun ve kokulu taş satışı yaparak aile bütçesine katkıda bulunan Sema Hanım, bundan yaklaşık 3 yıl önce üfleme camlarla tanışarak kulvar değiştirmiş.

Cam üfleme tekniği ve el işçiliğiyle imal edilen aksesuarlardan çok etkilenen Sema Işık Demirhan, zarif formlarıyla görenleri hayran bırakan bu ürünleri önce kendisi için sipariş etmiş.

Cam aksesuarların yanı sıra birbirinden şık ve orijinal porselen kahve fincanı takımları ile el yapımı İtalyan tabloların satışını da yapan Demirhan, ürünlerini önce evinde sergilemiş.

Misafirlerini birbirinden şık kahve fincanları, lokumluklar ve incecik cam bardaklarla ağırlayan Sema Hanım, gelen talepler üzerine ürünlerini Gift Homes markasıyla sosyal medya üzerinden pazarlamaya başlamış.

gift_new20

 

 

Mağaza açmayacak


Sema Hanım şimdi, ‘Evime buyur, kahvemi iç, beğendiğini al götür’ sloganıyla hem evinden satış yapıyor hem de sosyal medya üzerinden...  Yakın çevresinin mağaza açması konusundaki ısrarına ise “Mağaza açmayı düşünmüyorum. Evden satışla hem ürünlerimi uygun fiyata satabiliyorum hem de müşterilerim ev konforunda alışveriş yapabiliyor. Ayrıca, onları evimde ağırlamayı, uzun uzun sohbet edebilmeyi seviyorum” şeklinde yanıt veriyor.Sema Işık Demirhan’ın ışıl ışıl cam ve porselen ürünleri hediyelik olarak da sıkça tercih ediliyor. Uygun fiyatlarıyla oldukça geniş bir kesime hitap eden Gift Homes’da kolonya ve gözyaşı şişelerinin fiyatı 15 TL ila 50 TL, İtalyan üfleme camlar ve şamdanlar 70 TL ila 180 TL, el yapımı fincanlar 90 ila 140 TL, el yapımı İtalyan tablolar 200 TL’den başlayan fiyatlarla ve etrafı 24 ayar altın kaplama limoges’lar ise 150 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

sanat

 

 

İl dışına da gönderiyor


Sadece Kocaeli içerisine değil, sipariş üzerine Türkiye’nin her yerine satış yapan Sema Işık Demirhan’ın eşsiz el işi  ürünlerine sahip olmak için ‘Gift Homes’ Facebook ve Instagram hesapları üzerinden sipariş verebilir ya da 0535 312 48 40 numaralı telefondan Sema Hanım’a ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.