Buğra Batgün: Artık daha güçlüyüm

2018-12-29    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-12-29
.stripslashes($urun->baslik).

Fizyoterapist Elif Akıncı, geliştirdiği ‘Rubatonik Pilates’ metodu ile omurga rahatsızlıklarından kaynaklanan sorunların çözümünde etkili olmaya devam ediyor. Duruş bozuklukları, skolyoz, kifoz, fibromiyalji, omurga eğrilikleri gibi rahatsızlıklarda uyguladığı ‘Rubotonik Pilates’ yöntemiyle çok başarılı sonuçlar elde eden Akıncı’nın danışanlarından birisi de, 11 yaşındaki Buğra Batgün. Bahçeşehir Koleji 5. sınıf öğrencisi Buğra Batgün, Elif Akıncı ile tanıştıktan sonra yaşamının nasıl değiştiğini şu sözlerle anlatıyor:

 

BİR YIL ÖNCE BAŞLADI

“Bir süredir duruş bozukluğum vardı ve kambur duruşum artık dışarıdan fark edilir düzeye gelmişti. Bunu ilk kez kemik gelişimim için yüzme sporuna başladığım sırada, yüzme hocam fark etti. Hocamın yönlendirmesiyle önce bir doktora gittim. Doktorum, gerekli tetkikleri yaptıktan sonra pilates yapmamı önerdi ama bunu, alanında uzman bir kişiyle yapmamın benim için çok daha iyi olacağını söyledi. Ardından da beni Elif Abla’ya yönlendirdi. Annemle birlikte yaklaşık 1 yıl önce Elif Abla’nın kapısını çaldık. Elif Abla, benimle çok yakından ilgilendi, benim için en doğru çalışma tarzını planladı. Duruş bozukluğundan dolayı çok kambur duruyordum ve kürek kemiklerim çok dışarıdaydı. Gün içinde sürekli kambur durduğum için de rahatsız oluyordum. Bu bana, hem görsel hem de bedensel rahatsızlık veriyordu. Görüntümü bozduğu için özgüvenimi de zedeliyordu. Elif Ablayla çalışmaya başladım, 30 seans çalışmayı bitirdik. İkinci 30 seansa başladık, o da neredeyse bitmek üzere.

 

GÖRÜNTÜM DÜZELDİ

Bu çalışmaların sonucunda artık daha dik oturuyorum. Kürek kemiklerim dışarı doğru çıkık değil. Görüntüm düzeldiği için mutluyum. Bende kas yoğunluğu da az olduğu için tüm vücudum rubatonik pilates ile birlikte çalışıyor ve vücudumdaki kas yoğunluğu artıyor.”  Pilates sayesinde esnekliğinin arttığını da sözlerine ekleyen Buğra Batgün, özellikle psikolojik olarak kendini iyi hissettiğinin de altını çiziyor.

 

HAYATIM DEĞİŞTİ

Batgün, “Elif Abla’ya iyi ki gelmişim, hayatım değişti. Burayı çok seviyorum. Elif Abla başta olmak üzere buradaki herkes yardımcı oluyor bana. Hareketleri yaparken zorlandığım oluyor ama sıkılmıyorum. Seve seve geliyorum. Sporla birlikte sosyalleştim, insanlarla ilişkilerim daha iyi oldu. Kendimi bedensel olarak daha güçlü hissediyorum. Rubatonik pilates sonrası yüzmede de kendimi geliştirdim, artık sırt üstü bir  saat yüzebilecek düzeye geldim” diyor.

NASIL ARANDI: #Elif Akıncı # fizyoterapist # rubatonik pilates # pozitif yaşam merkezi # Elifin yörüngesi # sağlık # pilates # buğra batgün

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.