29-02-2024 17:45

BİLNET Kocaeli, TEKNOFEST’e çıkarma yaptı

2019-09-24    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-09-24
.stripslashes($urun->baslik).

İzmit Tepeköy Mahallesi Egemenlik Caddesi’nde bulunan BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi’nde yılın ilk proje bazlı etkinliği TEKNOFEST İstanbul Festivali ziyareti oldu. Geçen yıl robotik kodlama takımı ile uluslararası yarışmalarda boy gösteren BİLNET Kocaeli, Türkiye'nin milli ve yerli imkanlarla ürettiği hava ve kara araçlarının yanı sıra yurt dışından gelen uçakların da sergilendiği festivale 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileriyle öğretmenlerden oluşan yaklaşık 80 kişilik grupla katıldı. 

 

EĞİTİCİ VE EĞLENCELİ FESTİVAL

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, ülkenin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle Atatürk Havalimanında gerçekleşen festivalde "Deprem: Bildiklerimiz, Bilemediklerimiz", "Havelsan Siber Güvenlik Eğitimi", "Kriptoloji Eğitimi", "Şifreleme Oyunu" konulu seminerler düzenlendi. Solo Türk, Türk Yıldızları, Hürkuş, İçişleri Bakanlığı, Türk Hava Kuvvetleri paraşüt atlayışı, Atak helikopteri gösterileri oldu.

 

İLGİYLE TAKİP EDİLDİ

BİLNET Kocaeli öğrencilerinin ilgiyle takip ettiği festivalde ayrıca Muharip Uçağı, Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı, milli uçan araba Cezeri, mayına karşı korunaklı araç Kirpi, bomba imha robotları Ertuğrul ve Kaplan, çok motorlu insansız hava aracı Serçe, Altay tankı, özel operasyon aracı, su altı arama kurtarma timi aracı, taktik tekerlekli araç ve yerli tasarım sürücüsüz elektrikli aracı sergilendi. Türk Hava Kuvvetlerinin A400 M uçağı, C160 askeri nakil uçağı, Türk Kara Kuvvetlerinin CH-47 ve Sikorsky helikopterleriyle F4 2020 savaş uçağı, KT1 ve T38 eğitim uçaklarının yanı sıra Sahil Güvenlik CN-235 MSA uçağı ile jandarma ve polis helikopterleri de festivalede ilgi çeken araçlardı.

NASIL ARANDI: #TEKNOFEST # eğitim # eğlence # istanbul # kocaeli # festival # robotik # uçak # BİLNET Kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.