27-05-2024 23:04

Bilgi Küpü’nün seminerine büyük ilgi

2019-12-21    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-12-21
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: CANDAR TÜMEĞ

 

Eğitim bilimci ve yazar Dr. Özgür Bolat, Bilgi Küpü Okulları’nın daveti üzerine ilimize geldi. Bilgi Küpü Okulları Halkla İlişkiler Departmanı tarafından hazırlanan program İzmit Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. ‘Mutlu ve başarılı çocuk nasıl yetiştirilir?’ konulu bir seminer veren Bolat dinleyicilere, iyi bir ebeveyn olmanın yolları ile mutlu ve başarılı çocuk yetiştirmenin püf noktalarını sunumlar eşliğinde anlattı. Seminere; Bilgi Küpü Okulları Kurucu Genel Müdürü Kenan Demir, eşi Nuray Demir, Genel Müdür Yardımcısı Nejdet Özmen, kampüs müdürü Hasan Işıktekiner, ilkokul müdürü Yasemin Uslusoy, ortaokul müdürü Gülsüm Özdemir, Anadolu ve fen lisesi müdürü Barış Çakar, anaokulu müdürü Ayşenur Yazıcı, çocuk kulübü müdürü Ahmet Kemal Saral, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katılım sağladı. 

 

GÜÇLÜ BİR AİLE OLDUK

Seminer saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı. İlk konuşmayı Bilgi Küpü Okulları Kurucu Genel Müdürü Kenan Demir yaptı. Demir, “Eğitim yılımızın 17. yılını yaşıyoruz. Şu an 160 personel, 800’ye yakın öğrencilerimiz ve velilerimizle güçlü bir aile olduk. İletişimin sevgi ve saygıyla yürütüldüğü bir okuluz. Bu değerlerle yürütmüş bir okul olursak çalışmalarımız anlamlı olur. Hedeflerimize daha iyi ulaşırız. Çalışmalarımızın merkezinde her zaman öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak var. Akademik anlamda yaptığımız çalışmalarda ezber eğitimden uzak kalıcı eğitim modelini önemsiyoruz. Yabancı dili de çok önemsiyoruz. Yabancı dil eğitimimizde konuşmaya yönelik derslerimiz de bulunuyor. Öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmesini sağlıyoruz. Spor ve sanatı hayatlarına yerleştirmeyi önemsiyoruz. Sayın Bolat’a da konuğumuz olarak bizleri aydınlattığı için teşekkür ediyorum” dedi.

Bilgi Küpü Okulları Kurucu Genel Müdürü Kenan Demir

 

MUTLULUK KABUL GÖRMEKLE BAŞLAR

Bilgi Küpü Okulları Kurucu Genel Müdürü Kenan Demir’in konuşmasının ardından eğitim bilimci ve yazar Dr. Özgür Bolat seminere sohbet havasında başladı.  Seminerde mutlu ve başarılı çocuk yetiştirmenin püf noktalarını anlatan eğitimci Bolat şunları söyledi: “Bir insan ne zaman mutlu olur? Öncelikle bunu sormamız gerekiyor. Mutluluğun özünde kabul görmek var çünkü bir insan başka bir insan tarafından kabul görünce mutlu oluyor. Bakıyorsunuz evli çiftler mutlu. Neden? Çünkü en az bir kişi tarafından kabul edilmişler. Bir öğrenci, öğretmeni ya da diğer arkadaşları tarafından kabul görmediğinde sıkıntı yaşıyor. Okula gitmek istemiyor. Okullarda çocuklara başarılı ve başarısız olduklarında nasıl hissettiklerini sorduğumda başarılı olursak iyi başarısız olursak kötü hissederim diyorlar. Bu ne demek biliyor musunuz? Çocuklarımız duygularını bilmiyorlar. Üzüntü hissetmeleri gereken yerde kızgınlık, kızgınlık hissetmeleri gereken yerde de üzüntü hissediyorlar.

 

İLİŞKİLERDE SUÇLAYICI OLMAMAK GEREKİR

Salondaki ziyaretçileri hem güldüren hem de eğitimcilik hakkında bilgi veren Bolat konuşmalarına şöyle devam etti: “Araştırmalara göre on kişiden sekizi kimseye güvenmiyor. Biri diğerine ‘Seni seviyorum’ diyorsa korkuyoruz bunun altında bir şeyler arıyoruz. İlişkilerde bağ kurmaktan korkuyoruz. Birey ilgi görmek için ya verici olur ya da asi olur. Kişi kendi güvensizliğini kapatmak için narsist oluyor. Bir çocuk için en kötü durum anne babasının sevgisini kazanmaya çalışması bu çocuğun özgüvenini düşürür. Çocuklarımızın özgüvenlerini yükseltmek bizim elimizde. En önemlisi ilişkilerde suçlayıcı olmamak, suçlu aramamak buna bütünlük kategorisi diyoruz.”

 

Dr. Özgür Bolat ‘Mutlu ve başarılı çocuk nasıl yetiştirilir?’ konulu seminerinde salondaki ziyaretçilere karakter testi yaparak da interaktif şekilde katılımcıları bilgilendir. Yaptığı sunumdan memnun kalan katılımcılar büyük alkışlarla Bolat’a destek verdi. Seminer, Bolat’a çiçek takdimiyle son buldu.

 

NASIL ARANDI: #özgür bolat # bilgi küpü koleji # seminer # mutluluk # başarı # çocuk # ebeveyn # ilişkiler # ziyaretçi # eğitim # izmit # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.