27-05-2024 22:49

Besin-Der çocuk menüsünü tanıttı

2018-07-10    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-07-10
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: TAHA AHMET ÖZEL

Bilinçli Ebeveynler Sağlıklı Nesiller Derneği (Besin Der), Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Antikkapı A.Ş. ile obezite ve diyabet hastalıklarının önlenmesine yönelik önemli bir çalışmayı hayata geçirdi. Geçtiğimiz günlerde açılan Seka Park 2. etaptaki Maide Kafe Restoran’da artık sağlıklı çocuk menüsü yer alacak.

YOĞUN KATILIM

Sağlıklı çocuk menüsünün tanıtımına Besin-Der Başkanı Ercan Kaplan, Antikkapı A.Ş. Genel Müdürü İslam Yücel, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinolojisi Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Filiz Çizmecioğlu, Antikkapı A.Ş. İşletmeler Müdürü Memiş Mert Üstün, diyetisyenler, çok sayıda diyabet ve obezite hastası çocuk ve aileleri katıldı.

İŞLETMEMİZDE ÇOCUK MENÜSÜ YER ALACAK

Toplantının açılış konuşmasını Antikkapı A.Ş. Genel Müdürü İslam Yücel yaptı. “Kocaeli’nin yeni yüzü olan maide kafeye hoşgeldiniz” diyerek sözlerine başlayan Yücel,  “Buradaki ilk programı Besin-Der ile yapıyoruz. Ercan Bey’le uzun zamandır tanıyorum. Ne yapmalıyız diye düşündük. Menümüzün son sayfasında çocuklara özel bir yer ayırdık. Bundan sonra bu menüyü de işletmemizde hazırladık ve satışa sunacağız” dedi.

AİLELERE 3. SEÇENEK SUNUYORUZ

Antikkapı A.Ş. Genel Müdürü İslam Yücel’in ardından konuşan Besin-Der Başkanı Ercan Kaplan, son yıllarda fast food kültürünün arttığını ve bu durumun obeziteye yol açtığını belirterek “ Ülkemizde tüketilen yemeklerin yüzde 60’dan fazlası dışarda yeniyor. Biz dışardan yiyerek hem kendimizi hem de çocuklarımızı zehirliyoruz. Çocuğunu sağlıklı beslemek isteyen ebeveynler bir tercih yapmak zorunda kalıyorlardı. Ya çocuklarını böyle bir sosyalliğin dışında tutmak yada istemeden de olsa ev dışında yapılan sağlıksız yiyecekleri yedirmek. Biz de Antikkapı ile yaptığımız çalışma neticesinde ailelere üçüncü bir seçenek sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

ÖNLEMLER ALMAMIZ GEREK

Ercan Kaplan’ın ardından Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinolojisi Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Filiz Çizmecioğlu, sağlıklı çocuk menüsü uygulamasının çok önemli bir adım olduğunu ifade etti. Çizmecioğlu “Obezite giderek artan bir hastalık. Toplum bazında önlemler alınması gerekiyor. Yaşam biçimimiz, beslenme şeklimiz değişiyor. Buna göre önlemler almak ve obeziteyi azaltmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından sağlıklı çocuk menüsü davetlilere ikram edildi. Obezite ve diyabet hastası çocuklar menüyü çok beğendi.

NASIL ARANDI: #Besin-Der # Besin-Der Başkanı Ercan Kaplan #Antikkapı # Antikkapı Genel Müdürü İslam Yücel #Kocaeli Büyükşehir Belediyesi # Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.