Bayan Aksoy, KOİDER’li kadınlarla buluştu

2018-11-28    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-11-28
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: EYLEM SELVİ ARI

 

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy’un koordinatörlüğünde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Kadın Sağlığı Eğitim Projesi’nin bu seferki bilgilendirme durağı Kocaeli İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (KOİDER) oldu. KOİDER Başkanı Nilgün Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri Arzu Danyer, Fulya Kılıçoğlu, Elif Ergüney, Zuhal Sözer, Pınar Topçu ile Evrim Altuntaş’ın ev sahipliğinde Ramada Plaza İzmit Otel’de gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıya, dernek üyesi kadınların ilgisi oldukça yoğundu. Hülya Aksoy’un Dr. İnci Sobi ile birlikte katılım gösterdiği toplantı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

 

 

KADINA ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ

 

Ardından Hülya Aksoy, toplantının açılış konuşmasını yaparak, “Görev yaptığımız illerde başlattığımız projemizi Kocaeli’de de devam ettiriyoruz. Bugüne kadar 200 bin kadını geçtik. Bugün burada sizlerle bu projeyi paylaşmaktan çok memnuniyet duydum. Biz kadınlarımızı kendi sağlıkları konusunda bilgilendirmek istiyoruz. Ana temamız meme kanseri olsa da birçok hastalıkla alakalı eğitimler veriyoruz. Diyarbakır’da programımıza kadına şiddeti de eklemiştik. Kadına şiddet asla kabul edilemez. Bu tarz kadınlarımıza yönelik projelerimize devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

ÖNEMLİ KONULAR HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ

Bayan Aksoy’dan sonra mikrofonu alan Dr. İnci Sobi söz alarak menopoz, meme-rahim ve kalın bağırsak kanserleri, kadın üreme sağlığı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, sigara ve uyuşturucu bağımlığı, sağlıklı beslenme, obeziteden korunma ve diyabet, normal doğum ve emzirmenin önemi, menopoz, organ bağışı ve önemi ile kadına yönelik şiddet gibi konularda önemli bilgiler verdi. Kadınlar Dr. Sobi’nin sunumunu ilgiyle takip etti.

 

YIL DÖNÜMÜ GECESİ

Sunumun bitmesinin ardından KOİDER Başkanı Nilgün Yılmaz, kendilerini yalnız bırakmayan Hülya Aksoy’a çiçek ve teşekkür plaketi takdim etti. Bayan Aksoy da hanımlara gösterdikleri ilgi dolayısıyla teşekkür etti. Programın sonundan dernek başkanı Nilgün Yılmaz, 13 Aralık Perşembe günü Ramada Palza İzmit Otel’de birinci yıla özel bir lansman yapacaklarını, 21 Aralık Cuma akşamı ise Diva Garden’da derneğin kuruluşunun birinci yıl dönümünü kutlayacaklarını da duyurdu.

 

 

 

 

NASIL ARANDI: #koider # kocaeli iş kadınları ve yöneticileri derneği # hülya aksoy # nilgün yılmaz # inci sobi # sağlık # seminer # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.