25-02-2024 10:25

BAŞKEM: Kadın El Emeği Mağazası açıldı

2020-03-09    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-03-09
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: CANDAR TÜMEĞ

 

Başiskele Belediyesi, kadınlara seçim zamanı verdiği vaati yerine getirdi. Kadınların el emeği göz nuru yaptıkları ürünleri piyasaya sunabilecekleri, ev ekonomisine katkı sağlayabilecekleri bir alan yarattı.  Symbol AVM’de kadın el emeği mağazasının resmi açılışı protokolün yoğun katılımıyla gerçekleşti. Açılışa; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve eşi Doç. Dr. Figen Büyükakın, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz ve çok sayıda kadın katılım sağladı.

 

 

SÖZÜMÜZÜ TUTTUK

Törende konuşma yapan Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, verdikleri sözü yerine getirmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Yasin Özlü, “Bizler kadını ve gençliği hayatımızın merkezine koymayı, gece gündüz çalışmanın sözünü verdik. Böylesi anlamlı bir projeyle verdiğimiz sözü tutmuş olduk. İlimizin her yerinden kadınların ürünlerini kabul edeceğiz. Ekibime ve emek veren tüm kadınlara teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü’nün konuşmaları ardından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, konuşma yaparak kadınlar gününü kutladı. Kadınlar gününün bir gün değil her gün olduğunu söyleyen Tahir Büyükakın, “Kadınlarımız her gün anlamlı bizim için. Kadınlar gününü kutlamanın yanında oturup düşünülmeli geçekten kadına değer veriyor muyuz diye. Bunları düşünmek gerekir. Erkeleri adam eden tüm kadınlara selam olsun. Kadının üretime katıldığı yere renk geliyor, denge sağlanıyor, umuyoruz bu zenginlik artacak” ifadelerini kullandı.

 

 

YASİN ÖZLÜ’YE TEŞEKKÜR

Konuşmaların ardından protokol, emek veren kadınlarla beraber açılış kurdelesi kesti. ‘Hayırlı olsun’ temennisi alan kadınlar heyecanlı ve umutlu olduklarını ifade ettiler. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak için kadınlara karanfil dağıtıldı. Yüzleri gülen kadınlar emek verdikleri ürünlerin satışa sunmanın fırsatını buldukları için Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü’ye teşekkürlerini ilettiler. Ayrıca BAŞKEM mağazasında haftanın belirli günlerinde Halk Eğitim Merkezi’nde çalışan eğitimciler tarafından Workshop yapılacak. Kadınlar dayanışma içinde olmayı ve emek vererek ürün çıkarma çağrısı yaptı.

 

 

SADECE EL EMEĞİ ÜRÜNLER

Mağazaya aksesuarlar, dekorasyon ürünleri,  mefruşat, el işi örgü, dantel, dokuma, takılar, resimler, tezhip ve hatlar, minyatür ve çiniler, ebrular, ahşap ürünler, cam objeler, süsler, işlemeler, hediyelikler gibi sadece el emeği ürünler kabul edilecek, gıda ürünleri alınmayacak. Bu proje sosyal sorumluluk çerçevesinde yürütüleceğinden üyelerin ayrıca ticari faaliyette bulunmaması konusu hassasiyetle incelenecek.

 

 

 

NASIL ARANDI: #8 mart # kadınlar günü # BAŞKEM # kadın # el emeği # mağaza # satış # ürün # dayanışma # açılış # kutlama # başiskele belediyesi # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.