23-06-2024 23:37

Başkan Büyükakın Gazeteciler Günü ve Basın Bayramını kutladı

2019-07-23    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-07-23
.stripslashes($urun->baslik).

 

Basının üzerinde baskının kaldırılmasının yıldönümü olarak da kutlanan Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, bütün gazetecilerin basın bayramını tebrik etti.Başkan Büyükakın mesajında şunları ifade etti:

“Gazeteciler, belli meslek ilkeleri eşliğinde, yönetimi ve toplumu haberdar eder, uyarır, destekler. Toplum hayatının daha sıhhatli bir zemine kavuşması için gereken bilgi ve haber döngüsü, basın-yayın organlarınca gerçekleştirilir.Bir bakıma gazeteler, tarihe not düşen güncel sayfalardır. Bağımsız ve güçlü basın, toplumsal nitelikli bir zihin açıklığına hizmet eder. Hakikatlerin anlaşılmasına, doğruların gerçekleşmesine önayak olur.

Artık gelişen teknoloji ile birlikte yazılı basının yerini hızla internet ve sosyal medya üzerinden ‘yeni medya’ almaktadır. Kentimizdeki yaygın ve yerel basınımızın da bu gelişmeye uygun olarak kendini yenilediğini ve geliştirdiğini görmek bizleri memnun etmektedir.Bugün de Kocaeli’mizde yetkin ve saygın basın mensuplarının etkili çabaları; şehrimizin gelişmesine önemli katkılar sunmaya devam etmektedir. Milletimizin müşterek sesi olan gaetecilerimizle her zaman gurur duyuyoruz; Gazeteciler Gününüz ve Basın Bayramınız kutlu olsun.”

NASIL ARANDI: #Kocaeli Büyükşehir # belediye Başkanı Tahir Büyükakın # basın bayramı # 24 temmuz

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.