21-05-2024 06:51

Basiskele’de Binler Yayla Şenliği’nde buluştu

2019-08-06    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-08-06
.stripslashes($urun->baslik).

7’den 70’e Binlerce Başiskeleli Yayla Şenliği’nde Buluştu. Başiskele Yayla Şenliği’nde Birlik Ve Beraberliği Perçinledi. Eşsiz manzarası, doğal güzelliği ve temiz havasıyla Kocaeli’nin en güzide yaylalarından biri olan Ercuva Yaylası’nda 3-4 Ağustos tarihinde Başiskele Belediyesi tarafından düzenlenen yayla şenliğinde Başiskeleliler hem gönüllerince eğlenme hem de doğayla baş başa ortamda iki gün boyunca dinlenme imkânı buldular.

Şenliklere Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay, Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, Başiskele İlçe Jandarma Komutanı Gürbüz Göksu, muhtarlar, hemşehri dernekleri başkan ve yönetimleri, STK Temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

 

7’DEN 70’E BİRLİK VE BERABERLİK

Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün göreve gelmesiyle birlikte kültür ve sanatta büyük atılımlar gerçekleştirilen Başiskele’de “2019 Yaz Etkinlikleri” kapsamında birlik, beraberlik ve dayanışma mesajları verilmeye devam ediliyor. 7’den 70’e
binlerce vatandaşın Başiskele’de ilk kez düzenlenen yayla şenliği için Ercuva Yaylası’na akın eden Başiskeliler, birlik ve beraberlik içinde güzel vakitler geçirerek büyük bir dayanışma ve kaynaşma örneği sergilediler. Başkan Özlü, Yayla Şenliği’nin ilk gününde şenlik alanında vatandaşlarla bir araya geldi. Hemşehrileriyle bol bol hasbihal eden Başkan Özlü, vatandaşların şenliğe yoğun ilgisinden dolayı memnun kaldı. Başkan Yasin Özlü, şenlik alanında stand açanlara da katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

BAŞİSKELELİLER ERCUVA YAYLASI’NDA

Başiskelelilerin yoğun ilgi gösterdiği şenlikte Karadeniz müziğinin genç ve yıldız isimleri sahne aldı. Şenlik programının ilk günü, 3 Ağustos’ta, Karadeniz müziğinin güzel seslerinden Ebru Kasapoğlu sahneye çıkarak halkı coşturdu. Daha sonra genç yıldız ismi Bedirhan mikrofonu eline aldı. Bedirhan’ın şarkı ve türküleriyle coşan Başiskeleliler hep birlikte horon oynadılar. İzmit’in genç yeteneği Onur Özkan da kemençesi ve kaliteli sesiyle coşkulu kalabalığa unutulmaz anlar yaşattı.

NASIL ARANDI: #Başiskele Belediyesi # 2019 Yaz Etkinlikleri # Ercuva Yaylası # eğlence # beraberlik # doğa

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.