26-06-2024 01:31

Bakımlı ve güzel görünmek için Derin Estetik

2019-01-03    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-01-03
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: Serpil ÇOLAK

FOTOĞRAFLAR: İsmail Hakkı Timuçin

 

Her kadın güzel ve bakımlı olmak ister. Siz de bulunduğunuz ortamda göz kamaştırmak istiyor ancak bunu nasıl yapacağınızı bilemiyorsanız, kendinizi emin ellere teslim etmelisiniz. Meslekte 18 yıllık bir tecrübeye sahip olan Sibel Şekerci’nin geçtiğimiz yıl açtığı Derin Estetik & Güzellik Merkezi de bu adreslerden biri. Sibel Hanım’ın yapacağı ufak dokunuşlar ve uygulamalarla hem bakımlı görünmenin hem de çevrenizde fark yaratmanın keyfini sürün!

 

18 YILLIK TECRÜBE

Memleketi İzmir’de 18 yıl boyunca estetik ve güzellik alanında hizmet veren, evlendikten sonra İzmit’te yerleşen ve çok severek yaptığı işine burada devam etmek isteyen Sibel Şekerci, kızının adını verdiği Derin Estetik & Güzellik Merkezi’ni geçtiğimiz yıl hizmete açtı. İzmit’te hiç kimseyi tanımamasına, çevresi olmamasına rağmen bir yıl içinde hatırı sayılır bir müşteri portföyüne ulaşan Şekerci, hem bayanları hem beyleri güzelleştirmeye devam ediyor.

Derin Estetik & Güzellik Merkezi’nde lazer epilasyondan iğneli epilasyona, cilt bakımından cilt tedavilerine, kalıcı makyajdan microblading uygulamasına, mikropigmentasyon uygulamasından ipek kirpiğe, kaş tasarımından kirpik liftingine, manikür-pedikürden ağdaya, kalıcı ojeden protez tırnağa kadar her türlü uygulama yapılıyor. Sibel Şekerci işinde o kadar titiz ki “Bilmediğim hiçbir işe girmem, bilmediğim ürünü kullanarak insanların sağlığıyla oynamam” diyor. Şekerci, uygulama yaparken İspanyol ve Fransız firmaların ürünlerini kullandığını da özellikle belirtiyor.

Lazer epilasyonda çok iddialı olan Sibel Hanım, “Lazer epilasyonda kullandığımız cihaz son teknoloji ürünü ve İzmit’te tek. Sarı ve ince tüylerde bile çok etkili. Çok iyi sonuçlar alıyoruz. Daha önce cihaz firmalarında eğitmenlik yaptığım için cihazları iyi tanıyorum, hangi cihazın neye iyi geldiğini biliyorum. Türkiye’de yeni olan bu cihazı dört mevsim kullanabiliyoruz. Bronz tende bile uygulama yapabiliyoruz” diye konuşuyor. Derin Estetik’te iğneli epilasyon da yapılıyor.

 

 

PROFESYONEL CİLT BAKIMI

Derin Estetik & Güzellik Merkezi’nde cilt bakımının yanı sıra sorunlu ciltler için çeşitli tedaviler de uygulanıyor. Akne tedavisinden leke tedavisine kadar cilt problemlerine çözümlerin üretildiği Derin Estetik’te kırışıklık giderici uygulamalar da yapılıyor. Sibel Hanım, son yılların en trend uygulamalarından ipek kirpikte de iddialı. Kirpikleri Rusya’dan getirttiğini, en iyi yapıştırıcıları kullandığını söyleyen Sibel Hanım, “Üç haftada bir rutin bakıma gelen biri, ipek kirpiklerini çok uzun süre kullanabilir” diyor.

Kaşta microblading uygulamasının son günlerde çok revaçta olduğunu ancak kullanım süresi az (6 ay-1 yıl) olduğu için kendisinin bu uygulamayı çok tercih etmediğini dile getiren Sibel Hanım, şöyle devam ediyor: “Ben daha çok mikropigmentasyon yöntemini uyguluyorum. Hem çok daha konforlu bir işlem hem de 2 yıldan 4 yıla kadar kullanım süresi var. Hiç kaşı olmayanlarda ise pudralama ve tozlama tekniğinden yararlanıyoruz, kullandığımız boyalarda kimyasal yok, tamamen organik.”

 

 

KALICI MAKYAJ DA VAR

Kalıcı makyajda ise eyeliner, dipliner ve dudak renklendirme işlemlerine ağırlık verdiklerini belirten Sibel Şekerci, “Kalıcı makyaj çok konforlu bir işlem. Bayanların hayatını kolaylaştırıyor. Kalıcılığı da bu işlemin tercih sebeplerinden biri. Bütün bu uygulamaları 4 yıl boyunca kullanabiliyorsunuz. 4 yılın sonunda küçük bir rötuşla eski formuna da döndürebiliyorsunuz” şeklinde konuşuyor. Şekerci, Derin Estetik’te kirpik liftinginin yanı sıra el-ayak bakımı da yaptıklarını sözlerine ekliyor.

 

HEDEFİ; AKADEMİ KURMAK

Sibel Şekerci’nin kısa vadedeki hedefi, Derin Estetik’te çatlak tedavisine başlamak. Bunun için araştırmalarını sürdüren Sibel Hanım, birkaç ay içinde bu uygulamayı da bünyesine katmak istiyor. Şekerci’nin uzun vadedeki hedefi ise bir akademi açarak güzellik merkezi sahiplerine eğitim vermek. İzmit’in böyle bir merkeze ihtiyacı olduğunu söyleyen Sibel Hanım’ın “Beni yetiştiren hocamın Almanya’da, Fransa’da ve İngiltere’de akademileri var. Türkiye ayağı için beni çok istediler ancak bütçe meselesi. Bu projeyi ilerleyen dönemlerde hayata geçirmek istiyorum” diyor.

 

İLETİŞİM

Adres: Ömer Ağa Mahallesi, Hafız Şerif Sokak, No:15, Kat: 2, Daire: 4, İzmit/Kocaeli 

Telefon: 0 (262) 999 41 09 / 0532 745 25 04

E-mail: bilgi@derinestetik.com 

NASIL ARANDI: #Derin Estetik Güzellik Merkezi # Sibel Şekerci # güzellik # sağlık # makyaj # epilasyon

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.