27-05-2024 21:59

Bağışıklığınızı suda güçlendirin; SU AKADEMİ TÜRKİYE

2020-07-10    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-07-10
.stripslashes($urun->baslik).

Yüzme eğitimleri ve suda yapılan terapiler alanında yaptığı başarılı çalışmalarla ilimizde ‘Su Perisi’ olarak tanınan, Su Akademi Türkiye’nin kurucusu Ebru Gücin, pandemi döneminde ara verdiği faaliyetlerine yeniden başladı. Uyguladığı tekniklerle kişilerin su korkusunu yenmesine yardımcı olan, tüm yaş gruplarına yüzme dersleri veren, özel gereksinimli bireylerle yaptığı çalışmalarda çok başarılı sonuçlara imza atan, bebek yüzme ve bebek SPA derslerinde ebeveynleri farklı deneyimlerle tanıştıran Ebru Gücin, ‘su sağlıktır’ sloganıyla ilerlemeye devam ediyor.

Pandemi sürecinde, Sağlık Bakanlığı’nın aldığı önlemler kapsamında çalışmalarına bir süre ara veren Ebru Gücin, 1 Haziran tarihinden itibaren yeniden hizmet vermeye başladı. Kocaeli’nin ilk özel havuz tesisi olan Su Akademi Türkiye’nin kapılarını tekrar açan Gücin, öğrencileriyle buluşmanın mutluluğunu yaşıyor. Derslerine, gereken tüm önlemleri en üst düzeyde alarak başlayan Ebru Gücin, tesisinde uygulanan dezenfeksiyon sistemleri hakkında şunları söyledi:

 

 

İÇME SUYU GİBİ

“Açıldığımız günden beri havuzlarımızda tuz jeneratör sistemiyle klorlama yapıyor, UV filtresiyle tüm tesisi dezenfekte ediyor, kişiye özel çalışma saatleri uyguluyor, her bireye ayrı soyunma odası tahsis ediyoruz. Ayrıca, havuzlarımızın suyu her gün düzenli olarak denetleniyor, değerler takip ediliyor. Bu sistem sayesinde, havuzlarımızın suyu, açıldığımız günden itibaren neredeyse içme suyu kadar temiz.

 

 

VİRÜSÜ ETKİSİZ HALE GETİRİYOR

Ayrıca, Bilim Kurulu üyeleri ve Dünya Sağlık Örgütü’nün de defalarca belirttiği gibi havuzlarda rutin olarak kullanılan klor, virüsü etkisiz hale getiriyor. Biz de havuzlarımızda belirli standartlarda klorlama yapıyoruz. Bu anlamda Su Akademi Türkiye son derece güvenli bir tesis. Yeni normalleşme sürecinde, COVID-19 önlemi olarak tesisimize ateş ölçer cihazlar, ayak ve el dezenfektanları da temin etik. Tesisimize gelen her yaştan öğrencimizin önce ateşini ölçüyor, ayaklarını ve ellerini dezenfekte etmelerini sağlıyoruz.”

Su Akademi Türkiye’de, kişiye özel soyunma kabinlerindeki duş ve kurutma makinaları ikinci bir duyuruya kadar kullanım dışı bırakıldı. Sadece havuz alanında bulunan duşların aktif olduğu tesisin her metrekaresi, günlük olarak düzenli şekilde dezenfekte ediliyor. Tesiste kullanılan tüm malzemeler ve ortak alanlar da her kullanım öncesi uygun temizleme maddeleriyle hijyenik hale getiriliyor. Ebru Gücin, “COVID-19 salgınına karşı güçlü bir bağışıklık sistemi, en güçlü silahtır” diyor ve ekliyor:

 

 

EN GÜVENLİ SPOR

“COVID-19’a karşı en güvenilir spor branşı, yüzmedir. Güçlü bir beden, güçlü bir zihin, güçlü bir bağışıklık sistemi, her hastalığı yener. Öğrencilerimizin güvenle yüzebilmesi için tesisimizde her türlü önlemi en üst düzeyde aldık. Bununla birlikte, kişisel hijyen ve tedbir, diğer tüm tedbirlerden daha yüksek koruma sağlıyor. Herkesin maske takmalarını, el ve ayak hijyenine önem vermelerini rica ediyoruz.”

 

 

SU, SAĞLIKTIR!

Her yaş grubuna yüzme eğitimi veren; kas ve iskelet sistemiyle ilgili rahatsızlık yaşayanları suyun rahatlatıcı etkisiyle buluşturan; uygulanan terapi yöntemleriyle özel bireylere umut olan; bebek SPA’sıyla anne-babalara yepyeni deneyimler yaşatan ve salon sporlarıyla sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralayan merkez, Kocaeli’nin yanı sıra Adapazarı, Ankara, İstanbul, Bolu hatta güneydoğu illerinden bile rağbet görüyor. Su Perisi Ebru Gücin, günlük zihinsel yorgunluklardan kurtulmak isteyenleri de suyun iyileştirici gücünden faydalanmaya bekliyor.

 

 

İLETİŞİM

Adres: Alikahya Merkez Sakıp Sabancı Bulvarı No:14 İzmit

Tel: 0545.282 27 43

Web: www.suakademiturkiye.com.tr

Instagram: @suakademitr -

@superisiebrugucin

NASIL ARANDI: #ebru gücin # su akademi türkiye # başarı # yüzme # eğitmen # su akademi türkiye # yüzme antrenörü # bebek # çocuk # özel çocuklar # suyun gücü # eğitim # pandemi # dezenfektan # hijyen # temizlik # maske # mesafe # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.