16-07-2024 23:52

ATİK’in 10. yılına görkemli kutlama

2019-04-28    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-04-28
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: TAHA AHMET ÖZEL

2009 yılında kurulan, Kocaeli Atılımcı İş Adamları Derneği 10. yılını görkemli bir gecede kutladı. Başiskele sahillinde bulunan Wellborn Otel’de ATİK Başkanı Yasin Akyol’un ev sahipliğinde düzenlenen gala AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, önceki dönem Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez,AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Kocaeli Ticaret Odası Meclis Başkanı Akın Doğan, dernek üyeleri ve çok sayıda konuk katıldı.

ŞEHİR EKONOMİSİNE KATKI SUNUYORUZ

Gecenin açılış konuşmasını Kocaeli Atılımcı İş Adamları Derneği Başkanı Yasin Akyol yaptı. Akyol, “Atik ismi Türkçe’de gelecek anlamında gelen ati kelimesinden esinlenerek kurulmuş 10 yıllık bir dernektir. ATİK 10 yılda topluma yaralı olduğunu göstermiştir. ATİK, bir araya gelmesi zor gözüken grupların ortak paydada buluşabileceği bir ortam oluşturmuştur. ATİK ülke ve şehir ekonomisine katkı sağlamaktan onur duymaktadır. ATİK, samimiyet odaklı vizyonu ile geleceği yönelik hedefler belirlemiştir. ATİK, yaşadığı kentin sorunlarını bilen ve bu sorunlara çözüm üretebilen iç ve dış piyasaya hakim üyeleriyle geleceğe hazırdır. Şu anda inşaat çalışması devam eden tüm amaçlı yapısı ile yeni dernek binası hem üyelerine hem de ziyaretçilere hizmet edecektir. ATİK fikir sahibi olan üniversite gençlerine sağlıklı ortam sağlayacaktır. ATİK hedeflerine sağlam adımlarla ilerlemeye devam edecektir.” şeklinde konuştu.

 

ODAMIZ ADINA NİCE YILLAR

Yasin Akyol’un ardından konuşan Kocaeli Ticaret Odası Meclis Başkanı Akın Doğan, “Atılımcı İş Adamları Derneği, bizim ortak platformlarda çalıştığımız bir derneğimizdir. Yasin Bey aynı zamanda Kocaeli Ticaret Odası’nın üyesidir. Bugün de 10’uncu yıl galasını yapmak için toplandık. Odamız adına nice 10 yıllar diliyorum” dedi.

 

ÖNEMLİ PROJELERE ÖNCÜLÜK EDECEKLER

Doğan’ın ardından kürsüye gelen İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu “İzmit’in öncü ve genç girişimci iş adamları vizyon ve yol haritası hazırlamıştır. İnşallah sanayinin başkenti olan Kocaeli’de önemi projelerin hayata geçirilmesine öncülük edecek. 10. Yılda yolunuz açık olsun. Hepinize başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

BU BİLİNÇ DAİM OLSUN

Programda konuşma yapan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Sayın Başkanımız Yasin Bey konuşmasında kentin sorunlarını bilen ve bu sorunların bilincinde olduklarını belirtti. Ekonominin darda olduğu ve krizin kapımızda olduğu bir dönemde böyle bir konuşmayı yapmanın çok değerli olduğunu düşünüyorum. Bu bilinç daim olsun. Bize düşen bir durumda her zaman iş birliğine açık olduğumuzu belirtmek isterim. Bu anlamda yolunuz açık olsun” şeklinde konuştu.

 

GELECEĞE HAZIR OLMAK GEREK

Gala programında konuşan AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık konuşmasında, Herhalde dünyanın bu kadar hızlı döndüğü bir dönem olmadı. Yıkıcı yaratıcılık denilen ve geçişe ait birçok şeyi yıkıp atan ve 10 yıl öncesinde bir değeri olmayan şeylerin olmazsa olmaz olduğu bir dönemde yaşıyoruz. İnternet örneğinde olduğu gibi. Bu sürece hazır olmak her bireyin yapabileceği bir iş değil. Geleceğe hazır olabilmek için güç birliği yapabilmek lazım. Zaman zaman farklı görüşteki arkadaşların bir araya gelip aynı masada oturmaları ve şehir için kafa yormaları çok önemli. ATİK bu anlamda şehrin örnek kuruluşlarından biri. Her zaman yanınızda olacağımızı bildirerek nice 10 yıllar diliyorum.” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından Gül Özgüner Altın ve Seferad konseriyle konuklar eşsiz bir müzik şöleni yaşadı. Her şeyin kusursuz olduğu gece davetliler tarafından tam not aldı.

NASIL ARANDI: #Kocaeli Atılımcı İş Adamları Derneği # atik # ATİK Başkanı Yasin Akyol #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.