22-02-2024 15:25

Atatürk araştırmacısı Eriş Ülger söyleşiye geliyor

2019-11-07    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-11-07
.stripslashes($urun->baslik).

İzmit Belediyesi; Kocaeli Valiliği, Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli Nicomedia Lions Kulübü iş birliğiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamından dünyanın en büyük Atatürk müzesini Kocaelililer ile buluşturmuştu. Ülkemizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi kızı Sabiha Gökçen’in manevi oğlu tarihçi-yazar Eriş Ülger’in ‘Büyük Dahi Mustafa Kemal Atatürk İzmit’te’ isimli sergisi açıldığı günden beridir büyük bir ilgi görüyor. Atatürk’ün kişisel eşyalarının sergilendiği müze, 31 Ocak 2020 ‘ye kadar İzmit Tarihi Gar Binası Sanat Galerisi’nde ziyaretçilere açık olacak.

 

KİTAPLARINI İMZALAYACAK

 

Serginin açılışına katılarak davetlilere hitap eden Eriş Ülger, “Bu müzenin içerisinde Atatürk var. İçeride Atatürk bizleri bekliyor. İçeride Atatürk’e ait çok çok özel objeleri göreceksiniz. Hep birlikte görelim ve o duyguları yaşayalım” diyerek Kocaeli halkını sergiyi görmeye davet etmişti.

Tarihçi-yazar Eriş Ülger, bu kez 10 Kasım Atatürk’ü Anma törenleri için ilimize geliyor. Ülger, 10 Kasım Pazar günü 10.00-18.00 saatleri arasında İzmit Tarihi Gar Binası Sanat Galerisi’nde vatandaşlar ve öğrencilerle buluşacak; söyleşiler gerçekleştirecek, kitaplarını imzalayacak ve Atatürk hakkında merak edilenleri ziyaretçilerle paylaşacak.

 

HEM MÜZEYİ GEZİN HEM SÖYLEŞİYE KATILIN

 

Öte yandan Kocaeli’de ilk defa açılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en yakın arkadaşı Salih Bozok’tan intikal eden birçok tarihi belge ve eşyaların yer aldığı sergide 150 adet Atatürk’e ait objenin yanı sıra, 300 adet fotoğraf ve tablo sergileniyor. Atatürk’ün vefatından önce son kez kahvesini içtiği fincanın telvesiyle birlikte ziyaretçilere açıldığı sergiyi hala görmediyseniz 10 Kasım Pazar günü gidip müzeyi gezebilir, tarihçi yazar Eriş Ülger’in söyleşi ve imza etkinliğine katılabilirsiniz.

 

İzmit Belediyesi’nin ağırlayacağı tarihçi–yazar Eriş Ülger’in programına tüm Kocaelililer davetli.

 

 

NASIL ARANDI: #eriş ülger # atatürk # gazi mustafa kemal atatürk # atatürk müzesi # izmit # izmit belediyesi # izmit tarihi gar binası # sanat galerisi # söyleşi # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.