23-06-2024 23:13

Amatör kulüplere bakanlık yardımı

2018-06-13    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-06-13
.stripslashes($urun->baslik).

Akçakoca Toplantı salonunda gerçekleştirilen törene Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Murat Aydın ve spor kulüpleri başkanları katıldı.

KOCAELİ’DE ÖNEMLİ AŞAMALAR KAYDEDİLDİ

Programda konuşan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy “Değerli katılımcılar spor, çok önemsediğimiz bir alan ve bu alanda gerek Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yürüttüğü çalışmalar gerekse başta Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimiz olmak üzere yürütülen çalışmalarla Kocaeli’de önemli  gelişmeler sağlanan bir noktadayız.  Gençlik ve Spor Bakanlığımızın buradaki yatırımlarının ve spor verileri ile Kocaeli geneline baktığımızda; faal sporcu sayımız 305 bini aşmaktadır, lisanslı sporcumuzda 173 bin 183, 58 branşta spor faaliyeti de ilimizde gerçekleştiriliyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı gençlik merkezlerimizde üye sayısı da 47 bini aşan bir noktaya ulaşmıştır. İlimiz genelinde 456 spor kulübü faaliyette bulunmaktadır ve ilimizde yine 29 doğal çimli futbol sahası, 18 sentetik çimli futbol sahası, 21 toprak yüzeyli futbol sahamız faaliyetlerine devam edecek şekilde durmaktadır. 14 spor salonumuz mevcuttur, 5 yüzme havuzumuz vardır ve yenilerinin de temelleri atılarak devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

AMATÖR KULÜPLERİ ÖNEMSİYORUZ

Amatör spor kulüplerini önemsediklerinin altını çizen Vali Aksoy “Amatör spor kulüplerimiz de kendi bölgelerinde bu tip çocuklar varsa bunlara yönelik olarak çalışma yapmaları bizim beklentilerimiz arasında yer almaktadır.  Amatör Spor Kulüplerini önemsiyoruz çünkü; her noktada her mahallede faaliyette bulunan kulüplerimiz var ve o bölgedeki gençlerimizi spor kulüplerinde yetişmelerine fırsat verecek organizasyonları gerçekleştiriyorlar. Bu yönüyle bütün amatör spor kulüplerimizin değerli yöneticilerine, onlara katkı sunan bütün kişi ve kurumlara teşekkür ediyorum. Bugün belirli kulüplerimize belirlenen miktarlar çerçevesinde nakdi yardımlarımızı gerçekleştireceğiz. Buradaki amaç, kulüplerimizi motive etmek ve onların çalışmalarına bir nebze de olsa katkıda bulunmaktır.  Bu noktada bu yardımları ilimize gönderen Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, spor yatırımlarıyla Kocaeli’de önemli çalışmaları ortaya koyan Kocaeli Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum. 33 bin kişilik stadyumuz bitti ve Kocaeli Sporumuzu önümüzdeki sezonda maçlarını burada oynayacak. Bu stadyum da Kocaeli’ye yakışacak stadyum olarak hizmet vermeye devam edecek. 2024 Avrupa Şampiyonasına Türkiye ev sahipliği yapma fırsatı bulursa oynatılacak futbol müsabakalarının bir bölümünün de Kocaeli’nde yapılacağını sizlerle paylaşmak isteriz. Bu bakımdan ilimizin hem tanıtımına hem de sporum gelişmesine katkı sunacaktır.  Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, yaklaşmakta olan Ramazan Bayramınızı da şimdiden kutluyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından tören; Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un Gebze Genç Kale Spor Kulübüne çekini vermesi ve günün anısına katılımcılarla toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

NASIL ARANDI: #Kocaeli Valiliği # Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy # Gençlik ve Spor Bakanlığı # amatör spor kulüpleri

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.