23-02-2024 06:22

Akademi Çocuk Koleji kapılarını açıyor

2019-08-26    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-08-26
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: EYLEM SELVİ ARI

 

İstanbul’da Minik Akademi ismiyle okul öncesi eğitim alanında hizmet veren girişimci kadınlar Nihal Aksoy ve Büşra Baki Bağcı, Kocaeli’de ilk okullarını açtı. ‘Akademi Çocuk Koleji’ adıyla Başiskele Döngel Mahallesi’nde miniklere kapılarını açan pedagog Büşra Baki Bağcı ile uzun yıllar yöneticilik yaptıktan sonra eğitim sektörüne adım atan Nihal Aksoy, 2 Eylül’de okul bahçesinde  festival tadında  düzenlenecek görkemli bir açılış yapmaya hazırlanıyor.

 

185 metrekarelik butik bir okul olan Akademi Çocuk Koleji’nin kapasitesi 100 öğrenci. Şu ana kadar yüzde 60 oranında doluluğu yakalayan Akademi Çocuk Koleji’nde 5 sınıf bulunuyor. Her sınıfın bir öğretmeni ve bir de yardımcı öğretmeni bulunuyor. Branş öğretmenleriyle birlikte eğitimci kadrosu 20’yi bulan Akademi Çocuk, 6 ayda 6 yaşa kadar kayıt yapıyor.

 

 

İNGİLİZCE AĞIRLIKLI EĞİTİM

Kocaeli’deki ilk şubesini Başiskele’de açmanın mutluluğunu yaşayan iki ortak yaptıkları açıklamada şunları söyledi: “Haftanın 5 günü sabah 07.00 akşam 19.00 saatleri arasında hizmet veriyoruz. Okulumuzdaki tüm araç geçeler çocukların sosyal ve duyusal ihtiyaçlarına yöneliktir. Hedefimiz, eğitim seviyesi yüksek bir neslin yetişmesine katkı sunmak. Eğitimimiz İngilizce ağırlıklı olacak."

 

 

HOBİ BAHÇESİ VAR

Kocaeli’de Akademi Çocuk Koleji olarak daha büyük bir okul açmayı da hedeflediklerini kaydeden kadın girişimciler, okulda 3 öğün yemek olduğunu, hazır hiçbir gıda kullanılmadığını, kreş bahçesinde hobi alanı ve hayvanat bahçesi bulunacağının da altını çizdi.

NASIL ARANDI: #Akademi Çocuk Koleji # Başiskele # eğitim # öğretim # çocuk # ingilizce dil # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.