21-05-2024 06:34

Zarafet detaylarda gizli; modern ve sade

2019-03-07    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-03-07
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: ZEYNEP AKAR

FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN 

 

Kocaeli Life bu ay, Sena Saroğlu Öge ve Erol Onur Öge çiftinin sade ve zarif çizgilere sahip, tarz sahibi evine konuk oldu. Öge Kuyumculuk markasının sahibi Erol Bey ve Tiny Teeny bebek kıyafetleri markasının sahibi, iç mimar Sena Hanım, Kabaoğlu mevkiinde yer alan Kıbrıs Villaları’nda yaşıyor. Site içinde olmasına rağmen geniş bir müstakil bahçeye ve 145 metrekare kullanım alanına sahip olan dubleks villa, üç oda ve bir salondan oluşuyor.

Yaklaşık 2 yıldır evli olan çift, bu evi daha evlenmeden önce satın almış. Sena Hanım, Kıbrıs Vilları ile nasıl tanıştığını şöyle anlatıyor: “İçinde yaşadığımız bu evi, eşimle evlenmeden hatta daha nişanlı bile değilken satın aldık. Benim henüz öğrenci olduğum o günlerde, Erol Bey evi görmüş ve beğenmiş, bana da fotoğraflarını gönderdi. Fotoğraflara baktığımda; site içinde ama müstakil oluşu, geniş bahçesi ve planıyla hayallerimdeki evin bu olduğunu gördüm. Üstelik konum olarak da havası çok temiz, sessiz, sakin bir lokasyondaydı. İkimiz de çok beğenince, evimizi evlenmeden epeyce önce almış olduk. Yaklaşık 2 yıl önce de evlenerek evimize taşındık.”

 

MOBİLYALAR ÖZEL TASARIM

Evin giriş katı geniş bir salon ve mutfaktan oluşuyor, üst katta ise 3 oda bulunuyor. Villanın her iki cephesinden de bahçeye ulaşmak mümkün. Sena Hanım ve Erol Bey, ilk yapıldığı haliyle satın aldıkları villayı baştan aşağıya yenilemiş. İç mimar olan Sena Hanım’ın ince zevkiyle şekillenen dekorasyon aşamasının sonunda ise ortaya sade, aydınlık, modern çizgilere sahip, oldukça şık bir ev çıkmış.

Sena Saroğlu, modern tarzda tasarlayarak klasik detaylarla hareketlendirdiği evinin salonunda, gri ve bej tonları kullanmayı tercih etmiş. Zemin için Jeo Atölye tarafından uygulanan siyah yer döşemesini seçen ev sahibesi, duvar ve koltuklarda daha açık ve aydınlık renklere ağırlık vermiş.

Öge çiftinin salonundaki tüm mobilyalar Sena Hanım tarafından tasarlanmış ve özel olarak yaptırılmış. Mobilya grubu, Yuvacık’ta faaliyet gösteren İsmail Karaaslan tarafından uygulanmış; koltuklar ise Bekirpaşa’da, Nail Usta tarafından imal edilmiş. Genç çift, salonda kullanılan büyük orta sehpa ve camın önünde değerlendirdikleri yan sehpaları, İstanbul Şehzade Dekorasyon mağazasından satın almış. Oturma bölümünde spot ve apliklerin kullanıldığı salonda, tüm aydınlatma elemanları Şişhane Seda Avize’den temin edilmiş. Salonda, evin genelinde olduğu gibi Koçak Halı markalı halılar ve Linens perdeler kullanılmış.

 

ŞIK VE ZARİF AKSESUARLAR

Sena Hanım, ince zevkini aksesuarlar konusunda da ortaya koymuş. Cam ve seramik aksesuarların bir arada kullanıldığı salonda dekoratif ürünler Paşabahçe, Crate and Barrel ve Linens’ten seçilmiş. Evindeki en özel objenin, orta sehpa üzerinde değerlendirilen mumluklar olduğunu söyleyen Sena Saroğlu Öge, bunun sebebini “Mumlukların üzerinde, eşimle ilk dansımızı yaptığımız şarkının sözleri yazıyor” şeklinde ifade ediyor.

Öge çifti, evlerinin mutfağı için New Kee Tasarım ile çalışmış. Koyu renkte tercih edilen mutfak dolapları ve ankastreler, nostaljik bir etkiye sahip. Evin genel çizgisiyle uyum içinde bulunan, düz ve sade hatlarla tasarlanmış mutfak, beyaz bir masa ve sandalyelerle tamamlanmış. Mutfağın alın seramikleri ve zemin döşemesi İrfan Fırat Dekor’dan, aydınlatmalar ise yine Şişhane’den seçilmiş. Bahçeye açılan mutfak, oldukça ferah bir atmosfere sahip.

Mutfağın ve salonun açıldığı giriş antresi de evin geneli gibi oldukça sade ve şık. Büyük bir boy aynasıyla hareketlendirilen mekanda üst kata çıkan merdivenin altı depolama alanı olarak değerlendirilmiş. Merdiven altı ve antredeki portmanto özel olarak tasarlanmış.

 

 

HUZURLU VE DİNGİN

Evin üst katında ise 3 oda bulunuyor. Bu odalardan biri yatak odası, biri oturma odası, diğeri ardiye olarak planlanmış. Genç çiftin zamanlarının çoğunu geçirdiği oturma odası, bej ve mavi tonlarıyla dekore edilmiş. Huzurlu, dingin ve konforlu bir ortamın yaratıldığı alanda, Mudo Concept imzalı köşe koltuk ve IKEA markalı mobilyalar kullanılmış. Pencerenin yanında değerlendirilen şık abajur, Şişhane’den alınmış.

Yatak odası da evin geneliyle uyumlu olarak sade hatlara sahip. Beyaz mobilyaların tercih edildiği alanda mobilyaların tasarımı Sena Hanım’a, uygulaması ise İsmail Karaaslan’a ait. Beyaz yatak başı da diğer mobilyalar gibi özel olarak tasarlanmış ve üretilmiş.

 

NASIL ARANDI: #Sena Saroğlu Öge # Erol Onur Öge # dekorasyon # tasarım # Kıbrıs Villaları #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.